حرف تازه – پخش زنده مسابقه ایران و مراکش در جام جهانی ۲۰۱۸ از جمله اقدامات مناسبی بود که شهرداری رشت برای شهروندان ترتیب داده بود و با استقبال مردم مواجه شد. هرچند در این امر نواقص قابل ملاحظه ای نیز وجود داشت ولی به هر ترتیب در گام اول ارتباط شهرداری با مردم می تواند موثر […]

حرف تازه – پخش زنده مسابقه ایران و مراکش در جام جهانی ۲۰۱۸ از جمله اقدامات مناسبی بود که شهرداری رشت برای شهروندان ترتیب داده بود و با استقبال مردم مواجه شد. هرچند در این امر نواقص قابل ملاحظه ای نیز وجود داشت ولی به هر ترتیب در گام اول ارتباط شهرداری با مردم می تواند موثر واقع شود که در کنار یکدیگر به تماشای مسابقه حساس فوتبال بپردازند. اما نکته تاسف آور عدم حضور شهردار رشت در این مراسم بود. جائی که شهردار باید با حضورش خود را بیشتر از همیشه با مردم روبه رو می کرد غیبت داشت و جالب است شهردار سابق از فرصت استفاده کرد و به عنوان یکی از پایه گذاران پیاده راه فرهنگی در کنار مردم  به تماشای مسابقه فوتبال پرداخت.

هرچند به اقدامات شهردار سابق انتقادات زیادی وارد است  اما به هر صورت او مسئولی بود که با مردم شهر خودش ارتباطات بهتری داشت و از همین ارتباطات بود که خودش را شناخته شده کرد. اما امروز بسیاری از مردم رشت نمی دانند که شهردار رشت چه کسی است. وقتی نظرسنجی یکی از پایگاه های خبری برای عملکرد وی را منتشر کردیم بسیاری از کاربران در شبکه های اجتماعی اعلام کردند که وی را نمی شناسند. هنوز بسیاری فکر می کنند او همان شهرداری است که نامه خودش به خودش را امضاء کرده است و همچنان او را در بسیاری از اتفاقات حاشیه شهر خود مشاهده نمی کنند. شهردار رشت پیش از این در بسیاری از مراسم های دیگر همچون نماز عید فطر و روز قدس و… نیز دیده نشده است و احتمال می رود که روزهای تعطیل به زادگاه خود قزوین برمی گردد. حتی برنامه ملاقات عمومی که معمولا هفته ای یک روز شهرداران موظف به رعایت آن هستند از برنامه های شهردار خارج شده است. این بدون شک اتفاق مناسبی برای شهردار رشت نیست که خودش را از میان مردم شهری که مسئول آن است دور کند. گوئی او خودش را غریبه ای میان مردم می داند و یا نیازی به آن ها ندارد. شاید نیز فکر می کند چند صباحی مهمان این مردم است که می خواهد از طریق آن پلی برای ورود به مسئولیت های بعدی را بدست آورد. مردم رشت شهردار خودشان (مسعود نصرتی) را نمی شناسند و او نیز مایل نیست بیشتر از این شناخته شود و شهروندان رشت را بشناسد. گوئی بهرام بیضایی و یا سیدنی لومت لازم است فیلم دیگری از غریبه ای میان مردم رشت بسازند.

گیل خبر