تی تی خبر (حرف تازه) : نماینده منتخب مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه خجالت‌آور است که مسئولان مشکلات را به دوش دولت نهم و دهم می‌اندازند، گفت: عده‌ای به دنبال سهم‌خواهی از انقلاب هستند. به گزارش شعاع مشرق، آیت‌الله سید علی حسینی‌اشکوری امشب در محفل شبی با شهدا در گلزار شهدای تازه‌آباد […]

تی تی خبر (حرف تازه) : نماینده منتخب مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه خجالت‌آور است که مسئولان مشکلات را به دوش دولت نهم و دهم می‌اندازند، گفت: عده‌ای به دنبال سهم‌خواهی از انقلاب هستند.

به گزارش شعاع مشرق، آیت‌الله سید علی حسینی‌اشکوری امشب در محفل شبی با شهدا در گلزار شهدای تازه‌آباد این شهر با گرامیداشت یاد شهدا اظهار کرد: شهدا جانفشانی کردند و آنهایی که به‌جا مانده‌اند احساس دین نسبت به این شهدا دارند.

وی با بیان اینکه شهدا گرانبهاترین سرمایه یعنی جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و برای پاسداری از میهن و انقلاب و شرف تقدیم کردند، افزود: چه بسا ما کاری نکرده‌ایم اما خود را از انقلاب طلبکار می‌دانیم اما شهدا نه‌تنها طلبکار نیستند بلکه با جانفشانی ما را بدهکار کردند.

نماینده منتخب مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری به ذکر خاطره‌ای از رزمنده مدافع حرم اشاره کرد و گفت: جمعه گذشته در صحن حرم مطهره حضرت فاطمه معصومه(س) در قم یک جوان برومند گیلانی به من گفت می‌خواهد برای رفتن به سوریه مشورت کند.

وی ادامه داد: از این جوان وضعیتش را پرسیدم و او گفت به فرزند شش ماهه‌اش دلبستگی شدید دارد و همسر و بچه‌هایش با رفتنش مخالف هستند، به این جوان گفتم مسئله را سبک و سنگین کند و ضرورت‌ها را بسنجد و جوان گفت به خاطر اینکه دوران انقلاب را ندیدم و در جنگ نیز نقشی نداشتم و خدمتی به نظام و انقلاب نکردم، می‌خواهم با رفتنم به سوریه در انقلاب سهیم باشم.

‌* عده‌ای به دنبال سهم‌خواهی از انقلاب و نظام هستند

حسینی‌اشکوری با بیان اینکه جوان مذکور می‌خواهد با خون خود برای حفظ آرمان‌های انقلاب سرمایه‌گذاری کند، افزود: عده‌ای مشغول سهم‌خواهی از انقلاب هستند و برخی رفتارها برای مسئولان نظام و کارگزاران و سیاسیون خجالت‌آور است به‌گونه‌ای که می‌خواهیم با یکدیگر مانند اهل جهنم باشیم.

وی با تصریح بر اینکه مسئولان از اینکه مشکلات را به دوش دولت نهم و دهم می‌اندازند باید خجالت بکشند، اظهار کرد: مسئولان باید به فکر مصالح مردم باشند.

منتخب مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: جوانان کشور برای حفظ انقلاب حاضر هستند جان خود را فدا کنند اما برخی به دنبال سهم‌خواهی از نظام هستند.

وی با اشاره به اینکه اگر شهدا و جانبازان برای اهداف ارزشمند اسلامی پا به میدان نمی‌گذاشتند ما سهم‌خواهی نداشتیم، یادآور شد: مسئولان نظام باید دقت لازم را داشته باشند و حواس خود را جمع کنند.

حسینی‌اشکوری به دیدار خود با تعدادی از خانواده شهدای مدافع حرم اشاره کرد و گفت: با خانواده شهدایی دیدار کردم که از طبقه‌های مستضعف و پایین جامعه بوده و دارای زندگی محقری هستند و از این خانه‌ها دلاورمردان شیردل پرورش یافتند نه از خانه‌های پر از رفاه و شهوت‌پرستی.

وی با بیان اینکه مخالف ثروت و مال نیستم، تصریح کرد: قرآن می‌گوید اغنیا سرکشی می‌کنند اما مسئولان نظام به فکر عافیت‌طلب‌ها هستند.

نماینده منتخب مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری رسیدگی به خواسته‌های محرومان را ضرورت دانست و خاطرنشان کرد: اهداف اصلی انقلاب نباید در داشتن رابطه با جهان گم شود و به جای وارد کردن هواپیما، مشکلات مردم و بیکاری جامعه را برطرف کنیم.

* آمریکا عهدشکن و دروغگو است/مسئولان هشدار رهبر معظم انقلاب را جدی بگیرند

وی با تصریح بر اینکه مقام معظم رهبری به دنبال رفاه مردم است، یادآور شد: تلاش‌های مسئولان را در برجام نادیده نمی‌گیریم اما طرف مقابل ایران منصف نیست و می‌خواهد سر ملت ایران کلاه بگذارد، آنها عهدشکن هستند و دروغ می‌گویند.

حسینی‌اشکوری تأکید مقام معظم رهبری بر تحقق اقتصاد مقاومتی را تکیه بر تولید داخلی عنوان کرد و افزود: مسئولان باید این هشدارها را جدی بگیرند.

وی حفظ انقلاب اسلامی را ضرورت خواند و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی دین، استقلال و آزادی ملت را حفظ می‌کند و پاسداری از این نعمت مهم است.

منتخب مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری آمریکا را بدعهد خواند و مدعی حقوق‌بشر نامید و گفت: آمریکا با ایجاد مشکلات بسیار در منطقه ادعای حقوق بشر دارد اما ایران کشوری امن در منطقه است.

وی اخلاص، صبر و استقامت خانواده شهدا و جانبازان را قابل قدردانی دانست و متذکر شد: امیدواریم مسئولان نظام امانتدار و پاسداران خوبی برای امانتی که شهدا و خانواده شهدا و جانبازان در اختیار آنها گذاشتند، باشند.
فارس