رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 26 April
رئیس شورای شهر رشت مطرح کرد:

عدم ساماندهی دست فروشان معضلی برای شهر رشت

حرف تازه – رییس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به این موضوع که در مفاد حقوق شهروندی همه افراد در جامعه در هر جایگاه اجتماعی حقوقی یکسان دارند خواستار توجه همه مسئولین و متولیان به ساماندهی وضعیت نامطلوب دست فروشان شهر رشت شد. علوی با بیان این مطلب که دست فروشان نیز بخشی از […]

حرف تازه – رییس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به این موضوع که در مفاد حقوق شهروندی همه افراد در جامعه در هر جایگاه اجتماعی حقوقی یکسان دارند خواستار توجه همه مسئولین و متولیان به ساماندهی وضعیت نامطلوب دست فروشان شهر رشت شد.

علوی با بیان این مطلب که دست فروشان نیز بخشی از جامعه هستند و باید برای این افراد و خانواده آنها بستری جهت کسب درآمد قائل بود برخوردهای قهریه و تند را فاقد نتیجه مناسب و غیر اثربخش و دور از شأن شهروندان دانست لیکن از سوی دیگر فعالیت دستفروشان بدین شکل بدون برنامه و به صورت پراکنده در همه نقاط از سطح شهر را باعث لطمه به سیما و منظر رشت به عنوان شهری توریستی دانسته و ادامه این روند را بسترساز ایجاد مشکلات مختلفی در حوزه های اقتصادی،اجتماعی و گردشگری بیان کرد.

رییس شورای شهر با بیان این مطلب که علیرغم وجود بازارچه های متعدد در سطح شهر که وظیفه و رسالت تشکیل آنها ساماندهی دست فروشان میباشد و در این زمینه ظرفیت اسکان تعداد قابل توجهی از این افراد در بازارچه های سطح شهر وجود دارد دلایل مختلفی از جمله عدم اجرای قوانین و نظارتهای لازم را باعث این دانست که اکثر بازارچه ها دارای غرفه های خالی بوده و دست فروشان در سطح شهر پراکنده میباشند.

وی با اشاره به این مورد که ظهور و اپیدمی معضل دست فروشی بدین شکل بزرگترین ضربه را به بازار رشت به عنوان قلب اقتصادی شهر وارد کرده است گرایش برخی از کسبه و مغازه داران را به ایجاد بساط دستفروشی در مقابل واحد صنفی خود و اشغال پیاده رو را ناشی از نهادینه شدن این شیوه نادرست کسب درآمد دانست.

رییس شورای شهر با ذکر این مطلب که در طول روز شکایات متعددی از سوی شهروندان در مورد ایجاد مزاحمت دست فروشان در عبور و مرور به شهرداری صورت میگیرد معضل دستفروشان را به تیغ دو لبه ای تشبیه کرد که هرگونه برخورد عجولانه با آن میتواند باعث ایجاد تبعاتی در حوزه اجتماعی گردد.

علوی با ذکر این مطلب که معاونت خدمات شهری شهرداری با بکارگیری گشت های سد معبر مجری قوانین در حوزه جمع آوری بساط دست فروشان میباشند و انجام این وظیفه که مطالبه ای جدی از سوی بخش اعظم شهروندان رشت است به واسطه نگاه رئوف مختص به رشتوندان همواره با مشکلاتی روبروست با توجه به حجم دربرگیری مسئله و نیاز به تصمیمات در سطحی کلان تر از مجموعه شهرداری خواستار هم اندیشی و اتخاذ سیاستی درست از سوی نهادهای متولی همچون استانداری در این موضوع شد.

رییس شورای شهر با انتقاد از فضاسازی برخی از طیفهای خاص که با اهدافی مختلف صورت میگیرد تشویش اذهان عمومی و ایجاد تقابل بین شهروندان با مجموعه شهرداری به عنوان یک نهاد خدمتگزار به مردم را با دست مایه قرار دادن مسئله دست فروشان بر ایجاد فضایی منطقی جهت بررسی صحیح این موضوع و اتخاذ راهکاری اجرایی در راستای حفظ منافع و حقوق همه شهروندان تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

نقش کلیدی مالک جوان سپیدرود در حفظ سهمیه لیگ برتری؛

سپیدرود در لیگ برتر ماندنی شد؛ خبری کوتاه از موفقیتی که بسیار سخت به دست آمد

حرف تازه - سپیدرود با همه فراز و نشیب ها، سرانجام در پایان هفته بیست و نهم لیگ برتر بقای خود را در این مسابقات تضمین کرد اما در این اتفاق نباید نقش مالکیت باشگاه را نادیده گرفت. سرخپوشان رشتی که از ابتدای فصل با مشکلات شدید مالی و مدیریتی دست به گریبان بودند در پایان نیم فصل اول مسابقات تنها ۱۲ امتیاز از ۱۵ بازی کسب کرده بودند که اگر همان روند امتیاز گیری در نیم فصل دوم نیز ادامه داشت امروز سپیدرود نیز همچنان به طور جدی در منطقه سقوط قرار می گرفت. مدیریت ابتدای فصل سپیدرود با عدم پرداخت مطالبات بازیکنان و کسب نتایج بسیار ضعیف باعث شد سپیدرود در شرایط بحرانی قرار بگیرد و ۵ هفته پایانی نیم فصل اول ۵ شکست پیاپی را تجربه کند. پس از آن هم وارد یک دوره مدیریتی کوتاه مدت شد که حواشی خاص خود را به همراه داشت. اما در ادامه دکتر تن زاده مالکیت این تیم را بر عهده گرفت و بدهی های قبلی سپیدرود را نیز متقبل شد. تن زاده در سخت ترین روزها دست این تیم را گرفت و هزینه های سنگین تیم داری را پذیرفت و تماشاگران را از نگرانی های همیشگی نجات داد. تن زاده یکی از ارکان اصلی موفقیت و تغییر روند سپیدرود بود و البته غیرت بازیکنان، همراهی هواداران و تدابیر کادر فنی نیز هریک به سهم خود نقشی مهم ایفا می کرد اما اگر جواد تن زاده مالکیت تیم را نداشت شاید علی کریمی هم به این تیم نمی آمد و شاید بازیکنان نیز به دلیل با مشکلات مالی بیشتر نمی توانستند با تمرکز مناسبی وارد زمین مسابقه شوند. مالک جوان و رشتی سپیدرود در برابر جریان سازی، اتهامات و کارشکنی های ناجوانمردانه سکوت کرد تا برای دفاع از خود، تیم را بیش از پیش وارد حاشیه نکند و همین تصمیمات و شیوه مدیریتی او باعث شد سپیدرود، اولین فصل حضور در لیگ برتر را با موفقیت به پایان برساند. پرداخت مطالبات و انجام تعهدات مالی، اسکان در هتل، توجه به ضرورت شرایط رفاهی پیش از هر مسابقه، برنامه ریزی های میان مدت و بلند مدت تنها بخشی از اقدامات تن زاده در این مدت کوتاه بود. بی تردید شهر رشت و هواداران وفادار گیلانی، تعصب و از خودگذشتگی تن زاده را از یاد نخواهد برد.

آخرین اخبار