رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 22 June

حرف تازه – رضا رسولی با اشاره به مسدودی پی در پی حساب شهرداری رشت گفت: نگرانم دست های دیگری پشت تمام این تصمیمات قرار گرفته باشد تا مدیریت شهری رشت را به چالش بکشد. به گزارش حرف تازه، رضا رسولی با اشاره به تعامل و همدلی شورا در ماه های ابتدایی فعالیت اظهار داشت: سال […]

حرف تازه – رضا رسولی با اشاره به مسدودی پی در پی حساب شهرداری رشت گفت: نگرانم دست های دیگری پشت تمام این تصمیمات قرار گرفته باشد تا مدیریت شهری رشت را به چالش بکشد.

به گزارش حرف تازه، رضا رسولی با اشاره به تعامل و همدلی شورا در ماه های ابتدایی فعالیت اظهار داشت: سال گذشته در بحبوحه استیضاح شهردار وقت بودیم و فضای پرتنشی را تجربه کردیم. خدا را شکر می کنم در فضای آرامی به سر می بریم اما این آرامش ، می تواند آرامش مطلوب و پایداری نباشد.

رئیس کمیسیون عمران و توسعه شورای اسلامی شهر رشت افزود : در یکی دو هفته گذشته دیدیم که در همین فضای آرام می تواند سوء تفاهم ها و تعجیل ها و شتابزدگی هایی اتفاق بیفتد که هدف هیچ یک از ما نیست. 

وی با اعلام اینکه وضع شهر رشت امروز وضعیت خوبی نیست تصریح کرد: علاقمندیم کارهای بزرگ انجام دهیم و همه کارها روی روال درستی طی شود و در بودجه هم نگاه و افقمان را نشان داده ایم و پروژه های خوبی هم شروع کرده ایم اما به نظر می رسد باز هم باید هدف بزرگتری را ببینیم. 

رضا رسولی به تهدیدات بیرونی اشاره کرد و گفت: پس از تعطیلات نوروزی ۹۷، کمتر از ۲ هفته حساب شهرداری رشت باز بوده است و ۲۱ بار مسدودی حساب طی ۹ ماه گذشته داشته ایم. شهر نباید درگیر مسائل کوچک باشد.

رئیس کمیسیون عمران و توسعه شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه در ابتدای شورای چهارم نیز شاهد وضعیت مشابهی بودیم ادامه داد: به نظر می رسید پس از ماه های اولیه شورای چهارم این مشکلات به حداقل رسیده است. 

وی افزود: قطعا تصمیمات قانونی و درستی گرفته شده و در چارچوب ضوابط مشخصی است اما من نگرانم دست های دیگری پشت تمام این تصمیمات قرار گرفته باشد تا مدیریت شهری رشت را به چالش بکشد. از دوستان دعوت می کنم به چند شهر ایران برویم و ببینیم شهر های دیگر در این زمینه چه کرده اند؟ 

رضا رسولی با اشاره به نحوه فعالیت های خود گفت: تقریبا با وضعیت شهرهای دیگر آشنایی دارم و چالش های اقتصادی بیشتری نیز در آن شهرها نسبت به رشت وجود دارد. آنجا هم پروژه های عمرانی آغاز نمی شود. مگر کلنگ زدن کاری دارد؟ پایان پروژه سخت است اما زدن کلنگ که کاری ندارد. 

رئیس کمیسیون عمران و توسعه شورای اسلامی شهر رشت در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: امروز مجموعه ای از مشکلات وجود دارد و در همین روزها ۳ بار حساب شهرداری مسدود شده است. آیا با گرفتن یقه یک شخص مساله برطرف می شود؟ آیا نباید یک ید واحد در برابر برخی اتفاقات شویم ؟ بنده هم انتقاداتی دارم اما خواهشم این است که جلسات غیر رسمی بیشتری بگذاریم چون شرایط عادی نیست. 

رضا رسولی با اعلام اینکه خواستیم برخی مسائل منعکس نشود تا باعث احساس ناامنی مردم و سرمایه گذار نشود افزود: اما جای ظالم و مظلوم عوض شده و مدیریت شهری مظلوم واقع شده است. آب و فاضلاب ۳ روز حساب مسدود شد همه اعتراض کردند اما مدیریت شهری ۲۱ بار حساب مسدود می شود و کسی حالمان را نمی پرسد.

وی خاطر نشان کرد: امروز نیاز به نشست های غیر رسمی بیشتر داریم. با گشتن دنبال مقصر مشکلی حل نمی شود. یک نفس عمیق بکشیم و با توکل به خدا سعی کنیم با هم در برابر تهدیدات بیرونی همدل و همراه باشیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار