حرف تازه – دبیرکل حزب مردم سالاری گفت: پارلمان اصلاحات یک پارلمان دمکراتیک، سراسری، پویا و حزب محور است که با نیت خارج کردن احزاب اصلاح طلب از رخوت شکل خواهد گرفت. به گزارش حرف تازه به نقل از  ایسنا، دبیرکل حزب مردم سالاری گفت: پارلمان اصلاحات یک پارلمان دمکراتیک، سراسری، پویا و حزب محور […]

حرف تازه – دبیرکل حزب مردم سالاری گفت: پارلمان اصلاحات یک پارلمان دمکراتیک، سراسری، پویا و حزب محور است که با نیت خارج کردن احزاب اصلاح طلب از رخوت شکل خواهد گرفت.

به گزارش حرف تازه به نقل از  ایسنا، دبیرکل حزب مردم سالاری گفت: پارلمان اصلاحات یک پارلمان دمکراتیک، سراسری، پویا و حزب محور است که با نیت خارج کردن احزاب اصلاح طلب از رخوت شکل خواهد گرفت و البته این پارلمان در برابر آقای خاتمی قرار نگرفته است.

مصطفی کواکبیان در شانزدهمین کنگره حزب مردم‌سالاری طی سخنانی با تکذیب اینکه گفته می‌شود پارلمان اصلاحات برای مقابله با آقای خاتمی درست شده است، گفت: با آقای خاتمی درباره این موضوع طرح بحث کردیم. دو نکته مدنظر ایشان بود که ما آنها را لحاظ کردیم و همان طور که آقای کمالی گفتند این طرح در شورای هماهنگی اصلاحات تصویب شده است.

وی افزود: مجری این طرح شورای هماهنگی اصلاحات است و بنا داریم در دوم خرداد ۹۷ از این طرح رو نمایی کنیم که طی آن هر حزب تعدادی از افراد خود را برای حضور در این پارلمان معرفی می‌کند.

دبیرکل حزب مردم سالاری با اشاره به ویژگی های پارلمان اصلاحات، اظهار کرد: پارلمان اصلاحات یک پارلمان دمکراتیک، سراسری، پویا و حزب محور است که با نیت خارج کردن احزاب اصلاح طلب از رخوت شکل خواهد گرفت و البته باز هم تاکید می‌کنم که پارلمان اصلاحات در برابر آقای خاتمی قرار نگرفته است.

کواکبیان با بیان اینکه مشکلات زیادی در سه محور پرسشگری، پاسخگویی و توسعه پایدار که شعار کنگره حزب مردم سالاری است، وجود دارد، تاکید کرد: اگر در طرح این پرسش‌ها سه قوه را مورد تاکید قرار داده ایم، مفهومش این نیست که رهبری پاسخگو نباشد، بلکه آوردن نام سه قوه برای این است که آن‌ها سمبل حکومت هستند و همه نهادهایی که در کشور هستند باید پاسخگو باشند.

وی افزود: قبلا هم گفته بودم که تا زمانی که با فساد مقابله نشود، وطن، وطن نمی‌شود. برای اینکه مشکلات حل شود همه باید پاسخگو باشند و برای اینکه پاسخ‌گویی وجود داشته باشد، مردم باید پرسشگر باشند و مردم اگر پرسشگر نباشند، می‌گویند خدا را شکر همه چیز خوب است.

کواکبیان ادامه داد: پرسشگری راه های خود را دارد و در این راه رسانه‌ها و فضای مجازی باید آزاد باشند و احزاب نیز فعالیت کنند و مردم نیز باید بیایند حرف‌های خود را بزنند و نمایندگان هم حرف‌های آنان را بشنوند. ما نباید از هیچ چیز واهمه داشته باشیم و مردم نیز باید بتوانند بدون لکنت زبان، حرف بزنند.

نماینده مردم تهران در مجلس در پایان تاکید کرد: مردم از مشکلات اقتصادی رنج می‌برند و ما باید با فساد سیستماتیک مقابله کنیم و مردم هم باید به صحنه پرسشگری بیایند و حکومت پاسخ آنان را بدهد.