رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
  • الأحد ۱۰ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 24 June

حرف تازه – دبیرکل حزب مردم سالاری گفت: پارلمان اصلاحات یک پارلمان دمکراتیک، سراسری، پویا و حزب محور است که با نیت خارج کردن احزاب اصلاح طلب از رخوت شکل خواهد گرفت. به گزارش حرف تازه به نقل از  ایسنا، دبیرکل حزب مردم سالاری گفت: پارلمان اصلاحات یک پارلمان دمکراتیک، سراسری، پویا و حزب محور […]

حرف تازه – دبیرکل حزب مردم سالاری گفت: پارلمان اصلاحات یک پارلمان دمکراتیک، سراسری، پویا و حزب محور است که با نیت خارج کردن احزاب اصلاح طلب از رخوت شکل خواهد گرفت.

به گزارش حرف تازه به نقل از  ایسنا، دبیرکل حزب مردم سالاری گفت: پارلمان اصلاحات یک پارلمان دمکراتیک، سراسری، پویا و حزب محور است که با نیت خارج کردن احزاب اصلاح طلب از رخوت شکل خواهد گرفت و البته این پارلمان در برابر آقای خاتمی قرار نگرفته است.

مصطفی کواکبیان در شانزدهمین کنگره حزب مردم‌سالاری طی سخنانی با تکذیب اینکه گفته می‌شود پارلمان اصلاحات برای مقابله با آقای خاتمی درست شده است، گفت: با آقای خاتمی درباره این موضوع طرح بحث کردیم. دو نکته مدنظر ایشان بود که ما آنها را لحاظ کردیم و همان طور که آقای کمالی گفتند این طرح در شورای هماهنگی اصلاحات تصویب شده است.

وی افزود: مجری این طرح شورای هماهنگی اصلاحات است و بنا داریم در دوم خرداد ۹۷ از این طرح رو نمایی کنیم که طی آن هر حزب تعدادی از افراد خود را برای حضور در این پارلمان معرفی می‌کند.

دبیرکل حزب مردم سالاری با اشاره به ویژگی های پارلمان اصلاحات، اظهار کرد: پارلمان اصلاحات یک پارلمان دمکراتیک، سراسری، پویا و حزب محور است که با نیت خارج کردن احزاب اصلاح طلب از رخوت شکل خواهد گرفت و البته باز هم تاکید می‌کنم که پارلمان اصلاحات در برابر آقای خاتمی قرار نگرفته است.

کواکبیان با بیان اینکه مشکلات زیادی در سه محور پرسشگری، پاسخگویی و توسعه پایدار که شعار کنگره حزب مردم سالاری است، وجود دارد، تاکید کرد: اگر در طرح این پرسش‌ها سه قوه را مورد تاکید قرار داده ایم، مفهومش این نیست که رهبری پاسخگو نباشد، بلکه آوردن نام سه قوه برای این است که آن‌ها سمبل حکومت هستند و همه نهادهایی که در کشور هستند باید پاسخگو باشند.

وی افزود: قبلا هم گفته بودم که تا زمانی که با فساد مقابله نشود، وطن، وطن نمی‌شود. برای اینکه مشکلات حل شود همه باید پاسخگو باشند و برای اینکه پاسخ‌گویی وجود داشته باشد، مردم باید پرسشگر باشند و مردم اگر پرسشگر نباشند، می‌گویند خدا را شکر همه چیز خوب است.

کواکبیان ادامه داد: پرسشگری راه های خود را دارد و در این راه رسانه‌ها و فضای مجازی باید آزاد باشند و احزاب نیز فعالیت کنند و مردم نیز باید بیایند حرف‌های خود را بزنند و نمایندگان هم حرف‌های آنان را بشنوند. ما نباید از هیچ چیز واهمه داشته باشیم و مردم نیز باید بتوانند بدون لکنت زبان، حرف بزنند.

نماینده مردم تهران در مجلس در پایان تاکید کرد: مردم از مشکلات اقتصادی رنج می‌برند و ما باید با فساد سیستماتیک مقابله کنیم و مردم هم باید به صحنه پرسشگری بیایند و حکومت پاسخ آنان را بدهد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار