رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
  • الأحد ۱۰ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 24 June

حرف تازه – سخنگوی کمیسیون عمران مجلس از ارجاع طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی به هیات رئیسه مجلس خبر داد. به گزارش حرف تازه به نقل از خانه ملت، صدیف بدری با اشاره به جزییات جلسه امروز (یکشنبه ۱۳ اسفند) کمیسیون عمران مجلس، گفت: بررسی طرح استیضاح آخوندی دستور کار امروز این کمیسیون بود که […]

حرف تازه – سخنگوی کمیسیون عمران مجلس از ارجاع طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی به هیات رئیسه مجلس خبر داد.

به گزارش حرف تازه به نقل از خانه ملت، صدیف بدری با اشاره به جزییات جلسه امروز (یکشنبه ۱۳ اسفند) کمیسیون عمران مجلس، گفت: بررسی طرح استیضاح آخوندی دستور کار امروز این کمیسیون بود که با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی و همچنین نمایندگان استیضاح کننده برگزار شد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه از ۲۱ نماینده امضا کننده طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی ۱۱ نفر از توضیحات آخوندی قانع نشدند، افزود: باتوجه به عدم اقناع نمایندگان از توضیحات آخوندی این طرح به هیات رئیسه ارجاع شد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: طبق آیین نامه مجلس هیات رئیسه ۱۰ روز فرصت بررسی طرح استیضاح وزیر راه را داشته و پس از آن این وارد صحن علنی مجلس خواهد شد.

وی با اشاره به محورهای استیضاح آخوندی، گفت: عدم توانایی در مواجه با بحران های موجود در سیستم حمل و نقل کشور، عدم نظارت بر سیستم ناوگان هوایی، ریلی و بروز مشکلات در کشور و مرگ تعداد بسیار زیاد هموطنان عزیز، عدم اجرای برنامه های ارایه شده به مجلس شورای اسلامی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، بی انگیزگی وزیر و عدم پاسخگویی به مردم شریف و نمایندگان آن ها از محورهای طرح استیضاح آخوندی بود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: پس از صورت جلسه این طرح در کمیسیون عمران مجلس سایر مراحل در خصوص بررسی استیضاح وزیر طی خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار