میرشمس مومنی زاده گفت: ما در قبال مسئولیتی که بر عهده داریم، موظفیم پاسخگوی مطالبات مردم باشیم و عملکردمان زمانی ارزشمند است که خدمتی ماندگار به مردم ارائه دهیم که این مهم جز با تلاشی شبانه روزی میسر نمی شود.

حرف تازه – فرماندار شهرستان رشت گفت: ما در قبال مسئولیتی که بر عهده داریم، موظفیم پاسخگوی مطالبات مردم باشیم و عملکردمان زمانی ارزشمند است که خدمتی ماندگار به مردم ارائه دهیم که این مهم جز با تلاشی شبانه روزی میسر نمی شود.

میرشمس مومنی زاده در این نشست که ظهر امروز با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، مدیرکل بازرسی استان و سایر مسئولان ذیربط در محل سالن اجتماعات ساختمان فرمانداری رشت برگزار شد، اظهار داشت: ما در قبال مسئولیتی که بر عهده داریم، موظفیم پاسخگوی مطالبات مردم باشیم و عملکردمان زمانی ارزشمند است که خدمتی ماندگار به مردم ارائه دهیم که این مهم جز با تلاشی شبانه روزی میسر نمی شود.
وی اولویت بندی در پیگیری پروژه های عمرانی و زیربنایی شهرستان را مهم قلمداد و خاطرنشان کرد: قطار شهری و ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهر رود از جمله ‌پروژه هایی است که ضرورت دارد امکان سنجی و مطالعه دقیق جهت به سرانجام رساندن آن ها به بهترین نحو ممکن صورت گیرد.
نماینده عالی دولت در مرکز استان در ادامه با بیان اینکه ساماندهی سایت زباله سراوان به عنوان یکی از اساسی ترین مشکلات مردم استان و بطور خاص استان، در اولویت فعالیت های ما قرار دارد، خاطرنشان کرد: متاسفانه تاریخچه معضل زباله سراوان، به بیش از ۳۰ سال گذشته باز می گردد و با توجه محدودیت زمین در استان های شمالی به ویژه در گیلان و عدم بهره مندی شهرداری های استان از امکانات لجستیک کافی و ماشین آلات لازم جهت دفن بهداشتی زباله سبب شده است در سایت زباله سراوان با کوهی عظیم از زباله مواجه باشیم.
میرشمس مومنی زاده با اشاره به معضلات تجمع بی رویه زباله در سایت زباله سراوان نظیر تخریب زیبایی های بصری منطقه، افزایش حشرات موذی همچون مگس، تولید هوای نامطبوع و آلودگی آب های سطحی، سفره های آب زیرزمینی، رودخانه ها و تالاب ها به واسطه سرازیر شدن شیرآبه های آلوده به آن ها، تصریح کرد: این موضوع علاوه بر وارد آوردن صدمات جدی به محیط زیست، باعث گله مندی شدید مردم و ساکنین عزیز سراوان شده است که وظیفه ما را در قبال فعالیت جدی در راستای رفع این مشکلات سنگین می کند.
وی اضافه کرد: طرح تفکیک از مبدا زباله ها به عنوان راهکار عملیاتی کوتاه مدت می تواند بخش قابل ملاحظه ای از این مشکلات را کاهش دهد.
فرماندار شهرستان رشت اضافه کرد: شن ریزی در محل انباشت زباله و سمپاشی منطقه جهت متواری کردن حشرات موذی و ارائه خدمات عمومی مطلوب به مردم سراوان و روستاهای اطراف می تواند بخشی از دغدغه مردم را برطرف کرده و آن ها را نسبت به رفع کامل مشکلات ناشی از انباشت بی رویه زباله در محل امیدوار کند.
دکتر مومنی زاده همچنین بر تعبیه اراضی مشخصی از منطقه برای نصب دستگاه زباله سوز و سیستم تصفیه شیرآبه تاکید کرد.