رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 22 June

حرف تازه – رئیس شورای اسلامی شهر رشت پیرامون مسئله اشتغال در رشت اظهار داشت: باید با ایجاد بسترهای مختلف و بکارگیری از نیروهای توانمند در راستای ایجاد اشتغال نیروی انسانی بومی گام برداریم. سید امیرحسین علوی با اشاره به این موضوع که دیدگاه اینجانب در حوزه اشتغال، استفاده از توان نیروهای بومی میباشد، افزود: […]

حرف تازه – رئیس شورای اسلامی شهر رشت پیرامون مسئله اشتغال در رشت اظهار داشت: باید با ایجاد بسترهای مختلف و بکارگیری از نیروهای توانمند در راستای ایجاد اشتغال نیروی انسانی بومی گام برداریم.
سید امیرحسین علوی با اشاره به این موضوع که دیدگاه اینجانب در حوزه اشتغال، استفاده از توان نیروهای بومی میباشد، افزود: باید با آموزش های تخصصی جوانان شهر نیروهای انسانی متخصص و کاردان برای انجام امور مدیریتی و اجرایی از بین شهروندان تربیت و آماده بکارگیری داشته باشیم تا مدیران شهری بدون وجود محدودیتهای تخصصی با فراغ بال از فرزندان این شهر در جایگاههای مختلف شغلی استفاده کنند.
رئیس شورا اسلامی شهر رشت همچنین تصریح کرد: در دهه‌های اخیر به‌ منابع‌ انسانی به‌ عنوان‌ عنصری هوشمند توجه‌ شده‌ است‌ که‌ با مهارت‌ و خلاقیت‌ خود نقش‌ اساسی در بهره وری سیستم مدیریتی و اجرایی‌ ایفا می‌کند به طوری که با وجود تکنولوژی روز دنیا در انجام بسیاری از امور حضور و وجود نیروی انسانی امری اجتناب ناپذیر و حیاتی محسوب می گردد.
علوی در ادامه با بیان این مسئله که قطعا حل معضل اشتغال در شهر رشت مستلزم رونق تولیدات بومی و اعتماد و بکارگیری نیروهای بومی و ضرورت بکارگیری این ظرفیت البته مسلط به دانش روز در حوزه های تخصصی میباشد بر نقش بی بدیل نیروی انسانی در فرآیند توسعه پایدار تاکید کرد و آینده روشن جامعه را در گرو توجه به این مهم دانست.
رئیس شورا با اشاره به نامه ارسالی خود به شهردار شهر رشت پیرامون مسئله اشتغال افزود: در شهری که جوانان متخصص بیکار  وجود دارد، انتظار بر استفاده و اولویت بکارگیری آنها می باشد چرا که تجربه به وضوح نشانگر تاثیر استفاده بجا از نیروهای بومی و مزیت های بی‌شمار این امر در حوزه های امنیتی، اجتماعی و حتی سیاسی  در شهر میباشد. 
وی افزود: با توجه به سیاست راهبردی مد نظر کشور در زمینه حمایت از تولیدات ملی و مصرف کالاهای داخلی استفاده از کالای بومی استان را گامی در راستای منافع سرمایه گذار و تولید کننده بومی دانست که به تبع آن باعث ایجاد اشتغال پایدار ظرفیت های انسانی خواهد شد.
وی ادامه داد: جوانان شهر رشت با توجه به مدارج علمی و سطح تعهد و تخصص خود و اشراف به شرایط موجود در شهر به لحاظ بومی بودن می توانند بازوهای توانمند شورا و شهرداری رشت در انجام امور باشند.
علوی در پایان گفت: با توجه به نام گذاری سال ۹۷ به نام سال “حمایت از کالای ایرانی” و تاکیدات مقام معظم رهبری در این خصوص توجه و اهتمام مسئولین به این موضوع و اتخاذ این دیدگاه در عملکرد خود، آمار  اشتغالزایی شهر رشت بیشتر می‌شود و مصرف کالا های ایرانی خصوصا تولیدات داخل استان با اقبال بیشتری از سوی شهروندان روبرو خواهد شد و به بالندگی اشتغال در شهرمان رشت کمک خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار