رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶
  • الجمعة ۷ جماد ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 23 February
در جلسه این هفته کمیسیون بهداشت شورای رشت چه گذشت؟

ضرب الاجل شیرزاد برای رفع نواقص فضای سبز پیاده راه و انتقاد از شهردار منطقه

حرف تازه – بیست و یکمین جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر در تالار این شورا با دستور: ۱.بررسی طرح های پیشنهادی پیرامون فضای سبز پیاده راه فرهنگی ۲.بررسی طرح های پیشنهادی پیرامون احداث یادمان شهدای گمنام در بوستان ملت برگزار گردید. رییس کمیسیون بهداشت،محیط زیست و خدمات شهری با اشاره […]

حرف تازه – بیست و یکمین جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر در تالار این شورا با دستور:

۱.بررسی طرح های پیشنهادی پیرامون فضای سبز پیاده راه فرهنگی

۲.بررسی طرح های پیشنهادی پیرامون احداث یادمان شهدای گمنام در بوستان ملت

برگزار گردید.

رییس کمیسیون بهداشت،محیط زیست و خدمات شهری با اشاره به این موضوع که پس از افتتاح پیاده راه فرهنگی با بررسی های صورت گرفته ضعف هایی در فضای سبز این پروژه شناسایی و با توجه به شرح وظایف مرتبط کمیسیون بهداشت و خدمات شهری در این حوزه بارها از سوی این کمیسیون تذکر داده شده بود لیکن متاسفانه در دستور اصلاح قرار نگرفته بود لذا در این جلسه با دعوت از مسئولین مربوطه از جمله رییس سازمان منظر و فضای سبز شهرداری،رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شهر رشت و شهردار منطقه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

شیرزاد با اشاره به قرابت زمانی به عید نوروز و حضور گردشگران داخلی و خارجی در شهر رشت و با توجه به اهمیت پیاده راه فرهنگی به عنوان نماد نوین شهر باران و هزینه هنگفتی که از بیت المال برای این پروژه انجام شده خواستار اصلاح عیوب و ضعف های این پیاده راه از جمله در حوزه فضای سبز شد.

رییس کمیسیون بهداشت،محیط زیست و خدمات شهری با بیان این مورد که برخی گونه های گیاهی کنونی موجود در پیاده راه کاربری مورد نیاز برای شهروندان را ندارند با در نظر گرفتن موضوعات در حوزه مهندسی کشاورزی خواستار بکارگیری گونه های گیاهی بومی در فضای سبز پیاده راه و خیابان های منتهی به آن شد.

شیرزاد با اشاره به ضرب الاجل زمانی برای رفع ضعف های فضای سبز این ناحیه پراهمیت شهر رشت نیمه اسفند مصادف با هفته درختکاری را به عنوان زمان بهره برداری از این پروژه مشخص کرد.وی در ادامه با ذکر ارتباط مفهومی فضای سبز شهری با اقلیم شهر رشت خواستار اجرای فرم مشخص و موضوعی در ایجاد فضای سبز این پروژه شد.

شیرزاد با نقد از شکل ظاهری و عدم کاربری تیرهای چراغ برق در پیاده راه فرهنگی رشت با تذکر توجه مسئولین در هزینه بیت المال خواستار تغییر مکان این چراغها به محلی دیگر و جایگزینی نوع مناسب تری از تیر چراغ برق در پیاده راه فرهنگی شد.

وی با تمجید از رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شهر رشت جهت حضور در جلسه کمیسیون و نقد از شهردار منطقه حوزه پیاده راه فرهنگی مدیران و مسئولین شهر را افرادی با دغدغه خدمت و حل معضلات شهروندان دانست و خواستار پیگیری آنها در رفع مشکلات مردم شد.

رییس کمیسیون بهداشت،محیط زیست و خدمات شهری با اشاره به این موضوع که بحث احداث یادمان شهدای گمنام در بوستانها مدتی است که در سطح کشور به اجرا درآمده است بوستان ملت شهر رشت را با میزبانی از دو شهید گمنام به عنوان یکی از این مناطق معرفی کرد.

شیرزاد با بیان این موضوع که دوام انقلاب ناشی از جانفشانی و نثار خون شهداست ادامه داد که همه افراد جامعه اعم از مردم و مسئولین امنیت و آرامش امروز کشور را به خون شهدا وامدار میباشند.وی با اشاره به این موضوع که شورای پنجم فرهنگ ایثار و شهادت را بخشی جدا نشدنی از جریان زندگی شهروندان میداند تکریم جایگاه شهدای گمنام را از اولویت های شورای اسلامی شهر رشت دانست.

رییس کمیسیون بهداشت،محیط زیست و خدمات شهری با بیان این موضوع که در احداث یادمان شهدای گمنام بوستان ملت باید با توجه به دغدغه های مسئولین کنگره هشت هزار شهید گیلان که متولی امور شهداست با اقدامی جهادی در اسرع وقت عملیاتی شود.

شیرزاد با بیان این که کوتاهی در این موضوع با هیچ دلیلی قابل توجیه نیست سهولت دسترسی به قبور شهدا در اماکن شهری از قبیل پارکها را سیره مناسبی برای انتقال فرهنگ شهادت به نسل های بعدی دانست.

حاجی پور با تمجید از رویکرد مثبت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شهر رشت در تعامل با شهرداری جهت انجام پروژه های توسعه شهری وظیفه و رسالت مسئولین را خدمت به شهروندان دانست.وی در ادامه با نقد این موضوع که طرح اولیه پیاده راه که مورد تایید و تصویب اعضای شورای چهارم جهت اجرا قرار گرفت با خروجی امروز آن کاملا متفاوت میباشد از سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری خواستار رسیدگی و رفع نواقص این نماد شهری شد.

عضو کمیسیون بهداشت و خدمات شهری با اشاره به عدم سایه اندازی درختان وجود در فضای سبز پیاده را و شکل و کاربری نادرست تیرهای چراغ برق این منطقه خواستار تغییرات مقتضی در حوزه با در نظر گرفتن اقلیم و فرهنگ رشت شد.

حاجی پور با بیان این موضوع که در انجام پروژه های عمرانی نباید آزمون و خطا کرد و باعث اتلاف بیت المال شد خواستار جایگزینی گونه های گیاهی بومی علی الخصوص درختان میوه در فضای سبز پیاده راه فرهنگی شد.

علیپور با اشاره به بحث های تخصصی مورد بررسی در کمیسیون های شورا خواستار ارائه مفاد دستور قبل از شروع جلسه به اعضای کمیسیون جهت بررسی و پژوهش و رسیدن به راهکارهای کارشناسی جهت ارائه در کمیسیون شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا زاهد در خصوص اتفاقات دوران ثابت قدم شفاف سازی نمی کند؟

فرهام زاهد و سکوت کمیسیون بودجه ؟!

حرف تازه - در حالیکه چند ماه از آغاز به کار شورای پنجم رشت گذشته است کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت به عنوان نهاد ناظر بر عملکرد شهرداری سکوت عجیبی را در خصوص برخی از شائبه های مطرح شده مربوط به دوران شهردار سابق در پیش گرفته است. پس از دوران پرتنش شورای سوم رشت که در نهایت به انحلال شورا ختم شد؛ نوبت به شورای چهارم و دوره دیگری از مدیریت شهری رسید اما اعضای شورای چهارم نیز شائبه های فراوانی را در خصوص پروژه ها و برنامه های مختلفی نظیر پیاده راه، رسانه ها و... در زمان شهرداران وقت مطرح کرده اند و انتظار می رفت کمیسیون برنامه و بودجه شورای پنجم با همتی مضاعف نسبت به شفاف سازی این مسائل اقدام کند اما تا امروز عملا واکنش خاصی نسبت به این مسائل نشان نداده و فشار چندانی برای شفاف سازی مسائل مالی گذشته اعمال نکرده است تا مردم از جزییات این مسائل آگاه شوند. مشخص نیست آیا با گذشت حدود شش ماه از فعالیت شورای پنجم، هنوز هم کمیسیون برنامه بودجه و در راس آن فرهام زاهد از مسائلی نظیر نامه منتسب به شهردار سابق در خصوص انتخاب گزینشی ۱۷ رسانه بی خبر است یا ترجیح داده است که فعلا در این خصوص به دلایل مختلف صحبت نکند؟ این نامه در کوران رقابت های انتخاباتی شورا مکاتبه شد و بر اساس آن بنا بود تا زمان تهیه و ابلاغ دستور العمل مدیریت منابع مالی بخش رسانه روابط عمومی ۱۷ رسانه زیر نظر فردی خارج از حوزه روابط عمومی، که به صورت اتفاقی علاوه بر مسئولیتش در شهرداری کاندیدای شورا هم بوده است، فعالیت کنند! و عملا این رسانه ها بدون نظر روابط عمومی شهرداری، مستقیما با دستور شهردار وقت با ساز و کاری عجیب به رسالت رسانه ای خود می پرداختند! عجیب آن که مصاحبه های اخیر فرهام زاهد مورد توجه برخی از همین رسانه های محبوب ثابت قدم نیز قرار گرفته است که به نظر می رسد به جای آن که ریشه مشکلات حل شود زاهد خواسته یا ناخواسته در زمین برخی از همان ها توپ زده است! اسناد موجود نشان می دهد در میان این رسانه ها، برخی در همان ایام، مبالغ قابل توجهی از پول مردم را بابت انتشار مطالب مرتبط با گفتمان عقلانیت و توسعه شهری دریافت کرده اند؛ عنوانی که بیش از هرچیز نام یکی از لیست های انتخاباتی را به ذهن متبادر می کند که در آن مقطع زمانی به عنوان لیست ثابت قدم در میان مردم شناخته می شد. هرچند که ممکن است نه این فعالیت ساماندهی شده رسانه ای در ایام انتخابات ارتباطی به آن لیست داشته باشد و نه آن لیست، لیست حمایتی شهردار وقت بوده باشد و همه چیز یک اتفاق ساده و تشابه اتفاقی بوده باشد! هرچند کمتر شخصی چنین چیزی را می پذیرد اما باز هم باید گفت که قطعیتی وجود ندارد و شاید واقعا اشکالی در این روند ...

آخرین اخبار