حرف تازه – رئیس شورای شهر رشت از صدور مجوز برای مرمت ساختمان تاریخی بلدیه رشت از سوی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان خبر داد و گفت‌: به زودی پروژه مرمت و احیای عمارت بلدیه از ردیف بودجه شهرداری آغاز می‌شود . ‌به گزارش ایسنا-‌ سید امیرحسین علوی گفت: شهرداری رشت طرح مرمت و […]

حرف تازه – رئیس شورای شهر رشت از صدور مجوز برای مرمت ساختمان تاریخی بلدیه رشت از سوی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان خبر داد و گفت‌: به زودی پروژه مرمت و احیای عمارت بلدیه از ردیف بودجه شهرداری آغاز می‌شود .

‌به گزارش ایسنا-‌ سید امیرحسین علوی گفت: شهرداری رشت طرح مرمت و احیای ساختمان بلدیه را در قالب پروژه‌های بازآفرینی مطالعه کرده و پیمانکار اجرای آن نیز از سوی سازمان عمران در دست اقدام است و با صدور مجوز از سوی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان و معرفی ناظر پروژه مورد تایید این اداره،به زودی مرمت بلدیه از سوی شهرداری آغاز می‌شود.

رئیس شورای شهر رشت به هزینه‌های کلان برای پروژه‌های بازآفرینی اشاره و تاکید کرد: قطعا بودجه‌های شهرداری کفاف اجرای چنین پروژه‌های کلانی را نمی‌دهد و لازم است استاندار نگاه ویژه‌ای به مرکز استان داشته و از اعتبارات دولتی برای اجرای پروژه‌های بازآفرینی اختصاص دهد.

وی ساختمان‌های میراثی این شهر را هویت رشت، توصیف کرد و افزود: طرح مطالعه مرمت و احیای ساختمان میرزا خلیل رفیع، مریض خانه بلدیه، کاروانسرای سعادت، کاروانسراهای ملک، طاقی کوچک و طاقی بزرگ نیز در قالب پروژه‌های بازآفرینی در دست اقدام است‌.

علوی خاطر نشان کرد: محوطه سازی و سنگ فرش محور پیرسرا نیز از دیگر پروژه‌های بازآفرینی است که از سال گذشته مطالعه آن از سوی شهرداری آغاز شده و با تامین اعتبار این پروژه، شهرداری تلاش دارد این محور را به عنوان محور صنایع دستی در حوزه گردشگری احیا کند.

وی اضافه کرد: محوطه سازی و اجرای پروژه پل طبیعت،تملک چند باب مغازه در قیصریه آهنی برای احیای این سرا و تجهیز رصدخانه کوشیار گیلانی و احداث مدرسه تالابی در محدوده تالاب عینک‌ از دیگر پروژه های در حال مطالعه در قالب بازآفرینی است.