رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 22 June

حرف تازه – رئیس کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورا در جلسه عصر دیروز به موضوعات سیاه پوش نشدن ساختمان شهرداری در لیالی قدر و ارتحال امام(ره) ، سریال های طنز شبکه باران و وضعیت سپیدرود پرداخت. به گزارش حرف تازه ، فرهام زاهد با اشاره به مشکلات ناشی از سیاه پوش نکردن ساختمان شهرداری […]

حرف تازه – رئیس کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورا در جلسه عصر دیروز به موضوعات سیاه پوش نشدن ساختمان شهرداری در لیالی قدر و ارتحال امام(ره) ، سریال های طنز شبکه باران و وضعیت سپیدرود پرداخت.

به گزارش حرف تازه ، فرهام زاهد با اشاره به مشکلات ناشی از سیاه پوش نکردن ساختمان شهرداری رشت گفت: فکر نمی کنم مراسمی در شهر رشت باشد که شهرداری رشت مشارکت نداشته باشد. 

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه ممکن است انتقال خبر اشتباهی صورت گرفته باشد اظهارداشت: دکتر نصرتی گفتند این ساختمان به دلایل مختلف سه سال است سیاه پوش نمی شود. شاید سهوا یا عمدا اطلاعات نادرستی به شهردار داده اند. انصاف نیست برخی مسائل به سازمانی که همیشه پای کار بوده است نسبت داده شود اما اگر قصوری بوده باشد باید برخورد صورت بگیرد.

فرهام زاهد در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: در جلسات و نشست های خود در خصوص اینکه رشت چه بوده است و چه مفاخری داشته است بارها صحبت کرده ایم. پروفسور رضا، پروفسور سمیعی، اولین های بسیار برای رشت است. 

وی با اشاره به فیلم فراری خاطر نشان کرد: تاسف اینجاست که نویسنده فیلنامه کامبوزیا پرتوی است که یک نویسنده گیلانی است. اساسا با سانسور مخالفم اما چرا محتوایی تولید نمی کنیم که در برابر این فیلم ها قرار بگیرد.

فرهام زاهد افزود: نمی دانم در صدا و سیمای مرکز گیلان چه اتفاقی در حال رخ دادن است؟ هرچه چهره سوپراستار و ناجی روستا و شهر و اول شخص داستان است لباس های خوب می پوشد و هارمونی خوبی در صحبت کردن و … دارد و فارسی صحبت می کند و ترجیحا رشتی هم نیست اما هرچه جوراب پشمی پوش و جلیقه پوش و کلاه پشمی به سر و پیراهن سفید پوش است که کمرش را هم با یک شال بسته است گیلانی است. تا این نگاه تحقیرآمیز از خودمان اصلاح نشود و تغییر نگاه به هویت خودمان را نداشته باشیم و جرات نداشته باشیم در اماکن عمومی رشتی صحبت کنیم و خودمان به این زبان و فرهنگ و آیین ارج و قرب قائل نشویم اتفاقی نمی افتد.

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورا خاطر نشان کرد: صدا و سیمای مرکز گیلان جلوی این برنامه های طنز دوزاری و چاله میدانی را بگیرد. شاید بهتر است هنرمندان یک کمپین راه بیندازند و با هشتگی مثل #نقش_کمیک_رشتی_نمیپذیرم جلوی این کار را بگیرند.

فرهام زاهد در خصوص وضعیت سپیدرود رشت گفت: این باشگاه در اختیار فردی قرار گرفته است که چگونگی این موضوع هم سوال است. وضعیت باشگاه مورد سوال است. لیگ برتر در حال آغاز است و هزاران نفرساعت هزینه شده است تا این تیم پس از سالها به این جایگاه رسیده است اما این تیم درگیر منازعات سیاسی شده و  گوشت قربانی در دست نمایندگان شهر و دوستان حوزه ورزش و جوانان شده است.

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورا همچنین اظهار داشت: امروز طرفداران سپیدرود بلای جان این تیم شده اند چون اگر این تیم بدون طرفدار بود اینقدر برای برخی به دنبالش نبودند که با توجه به نزدیکی ایام انتخابات یک پایگاه رای مردمی خوب بدانند. 

زاهد در پایان با ابراز امیدواری نسبت به تعیین وضعیت مالکیت تیم در اسرع وقت گفت: کسانی باید وارد عرصه مدیریت تیم شوند که یک لگد به توپ زده باشند یا یک عکس با شورت ورزشی فوتبال داشته باشند. این چه جذابیتی است که همه در نزدیکی انتخابات به فکر اتوبوس و تمهیدات ویژه هستند اما زمانی که به مشکلات مالکیتی برخورد می کند از کسی خبری نیست. البته شورا در هر دو دوره قبلی و فعلی حمایت های خوبی داشته است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار