شکارچی پلنگ رودبار گیلان شناسایی و دستگیر شد

حرف تازه – شکارچی متخلفی که با کشتن یک قلاده پلنگ در رودبار گیلان اقدام به تصویربرداری و انتشار آن در فضای مجازی کرده بود با کمک دستگاه‌های اطلاعاتی و تلاش ماموران یگان حفاظت محیط زیست و نیروی انتظامی شناسایی و بازداشت شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان در این زمینه به خبرنگار تسنیم گفت:‌ این شکارچی متخلف اقدام به کشتن یک قلاده پلنگ کرده بود که با هوشیاری عوامل یگان حفاظت محیط زیست شناسایی و دستگیر شد.

ساسان اکبری‌پور در تشریح بیشتر این ماجرا افزود: فرد خاطی پس از کشتن پلنگ از لاشه حیوان عکسبرداری و تصاویر آن را در فضای مجازی پخش کرده بود که عوامل یگان و نیروی انتظامی بلافاصله پس از اطلاع از موضوع عملیات جست‌وجو وی را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه شکارچی متخلف هم‌اکنون در بازداشت به سر می‌برد تصریح کرد: برای روشن شدن کامل موضوع و نیات واقعی این شکارچی و در راستای تکمیل پرونده جهت ارائه به دستگاه قضایی روند بازجویی از وی همچنان ادامه دارد.

اکبری‌پور در پاسخ به اینکه فرد مورد نظر از چه زمانی دست به این اقدام زده است عنوان کرد: فعلاً هیچ چیز برای ما و عوامل نیروی انتظامی کاملاً مشخص و شفاف نیست بنابراین برای اطلاع کامل از این حادثه باید در انتظار پایان بازجویی‌ها باشیم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان با تأکید بر اینکه شکارچی متخلف پلنگ با دستور دادستان در بازداشت به سر می‌برد گفت:‌ در حال حاضر مقدار جریمه‌ای که طبق قانون برای شکار پلنگ در نظر گرفته شده حدود ۸۰۰ میلیون ریال برآورد می‌شود.

  • منبع خبر : تسنیم