رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 26 April
در دیدار نوروزی شهردار رشت و رئیس کل دادگستری گیلان مطرح شد؛

شورا چندین سال به شهردار فرصت خدمت دهد

حرف تازه – شهردار رشت، در دیدار نوروزی با احمد سیاوش پور، رئیس کل دادگستری استان گیلان معضل سراوان، رودخانه های رشت و ترافیک را از مهمترین مشکلات موجود رشت برشمرد. دکتر نصرتی با اشاره به هدف “رشت مقصد گردشگری” عنوان داشت: متولی بسیاری از مباحث شهرداری نیست ولی برای رسیدن به این هدف شهرداری […]

حرف تازه – شهردار رشت، در دیدار نوروزی با احمد سیاوش پور، رئیس کل دادگستری استان گیلان معضل سراوان، رودخانه های رشت و ترافیک را از مهمترین مشکلات موجود رشت برشمرد.

دکتر نصرتی با اشاره به هدف “رشت مقصد گردشگری” عنوان داشت: متولی بسیاری از مباحث شهرداری نیست ولی برای رسیدن به این هدف شهرداری خودش را مسئول می داند و در بسیاری از مسائل ورود می کند.

 
 
 
رشت می تواند به بزرگترین مقصد گردشگری تبدیل شود

شهردار رشت افزود: نباید گردشگری که به رشت وارد می شود زباله و ترافیک سنگین را مشاهده کند و البته برای این موارد برنامه ریزی کرده و جلسات فراوانی برگزار کردیم.

وی خواستار مشارکت نمایندگان مجلس و سایر دستگاه های اجرایی برای احداث زباله سوز و حل مشکل سراوان و رودخانه های رشت شد.

شهردار رشت با تاکید بر مدیریت فاضلاب های ورودی به رودخانه های رشت مطرح کرد: با وجود اینکه استان گیلان یکی از بحرانی ترین استان ها در حوزه محیط زیست است ولی استان های دیگر از شیوه فروش پساب تضمینی استفاده کردند. 

دکتر نصرتی با اشاره به طرح ” رشت، شهر شب های روشن” ابراز داشت: رشت شهری است که شب های آن زنده است و می توان با فراهم کردن شرایطی نظیر نورپردازی ویژه آن را تقویت کرد و در جهت توسعه اقتصادی گام برداشت.

وی خاطرنشان کرد: رشت می تواند به بزرگترین مقصد گردشگری تبدیل شود و تنها به آرامش نیاز داریم و باید درست در کنار یکدیگر قرار بگیریم.

شهردار رشت در مورد پیاده راه فرهنگی شهرداری اذعان داشت: اصفهان برای ایجاد پیاده راه در بافت مرکزی خود ۴۵ سال وقت گذاشت تا زیرساخت آن فراهم شود ولی این زمان در پیاده راه شهرداری صرف نشد و تنها مرحله آخر اجرایی شد. 

وی ادامه داد: اکنون با ایجاد پیاده راه رشت زیر بار ترافیک بیشتری رفته و شهروندان نیز از شهرداری انتظار دارند و این انتظار همان ایجاد زیرساختی است که باید برای آن ۴۵ سال زمان صرف می شد.

رئیس کل دادگستری گیلان: درخواست من از اعضای شورا این است که به ثبات مدیریتی توجه ویژه داشته و چندین سال به آقای نصرتی فرصت خدمت دهند

سیاوش پور،رئیس کل دادگستری استان گیلان نیز در این دیدار به ثبات مدیریت در مجموعه مدیریت شهری تاکید کرد و افزود: یکی از عوامل موفقیت شهر ثبات شهردار است.

وی افزود: درخواست من از اعضای شورای اسلامی شهر رشت این است به ثبات مدیریت توجه ویژه ای داشته باشند و چندین سال به آقای نصرتی فرصت دهند تا به مردم رشت خدمت کند.

رئیس کل دادگستری استان گیلان با اشاره جاذبه های طبیعی موجود در استان گیلان اظهار کرد: استان گیلان جاذبه های زیادی نظیر فضای سبز و … دارد و در حالی که استان های دیگر فاقد این نعمت های خدادادی هستند و باید از این ظرفیت ها به خوبی استفاده کنیم. 

سیاوش پور به اهمیت مدیریت یکپارچه شهری تاکید کرد و افزود: شهردار باید مدیرکل شهر باشد و تمام ادارات دولتی در شهرها زیرمجموعه شهردار و تابع شهرداری باشند.

رئیس کل دادگستری گیلان اعتماد را اولین گام موفقیت دانست و یادآور شد: شهرداری و دادگستری بیشترین مراجعه کننده در بین دستگاه های اجرایی را دارند و باید در مسیر سلامت و اعتمادسازی مردم گام برداریم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم به دکتر نصرتی و امثال ایشان ده سال فرصت بدهیم تا بتوانند با تجربه و تخصصشان برنامه های خود را ارائه و اجرا کنند.

گفتنی است در این دیدار علی بهارمست معاون عمرانی شهردار، فرامرز جمشیدپور معاون حمل نقل و ترافیک، حامد اخوان معاون برنامه ریزی و توسعه، مرتضی شریفی معاون هماهنگی مناطق و سازمان ها، علی مقصودی معاون خدمات شهری، محمد رضا شیرزاد معاون مالی و اقتصادی، محمد پورناصرانی معاون معماری و شهرسازی، ناصر عطایی مدیر شهرداری منطقه یک، اصغر کامران راد مدیر شهرداری منطقه دو، رضا کحالی مدیر شهرداری منطقه سه، آرش امیرلو مدیر شهرداری منطقه چهار، ساسان مهدی زاده مدیر شهرداری منطقه پنج، مجتبی ماه پسند مدیر امور مالی، فاطمه قدیمی مدیر ارتباطات و امور بین الملل، اسماعیل رحمتی مدیر بازرسی و پاسخگویی به شکایات، مجید پورجعفری مدیر حراست شهرداری رشت و علی خلیلی مدیر حوزه دفتر شهردار از جمله حاضرین در جلسه بودند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

نقش کلیدی مالک جوان سپیدرود در حفظ سهمیه لیگ برتری؛

سپیدرود در لیگ برتر ماندنی شد؛ خبری کوتاه از موفقیتی که بسیار سخت به دست آمد

حرف تازه - سپیدرود با همه فراز و نشیب ها، سرانجام در پایان هفته بیست و نهم لیگ برتر بقای خود را در این مسابقات تضمین کرد اما در این اتفاق نباید نقش مالکیت باشگاه را نادیده گرفت. سرخپوشان رشتی که از ابتدای فصل با مشکلات شدید مالی و مدیریتی دست به گریبان بودند در پایان نیم فصل اول مسابقات تنها ۱۲ امتیاز از ۱۵ بازی کسب کرده بودند که اگر همان روند امتیاز گیری در نیم فصل دوم نیز ادامه داشت امروز سپیدرود نیز همچنان به طور جدی در منطقه سقوط قرار می گرفت. مدیریت ابتدای فصل سپیدرود با عدم پرداخت مطالبات بازیکنان و کسب نتایج بسیار ضعیف باعث شد سپیدرود در شرایط بحرانی قرار بگیرد و ۵ هفته پایانی نیم فصل اول ۵ شکست پیاپی را تجربه کند. پس از آن هم وارد یک دوره مدیریتی کوتاه مدت شد که حواشی خاص خود را به همراه داشت. اما در ادامه دکتر تن زاده مالکیت این تیم را بر عهده گرفت و بدهی های قبلی سپیدرود را نیز متقبل شد. تن زاده در سخت ترین روزها دست این تیم را گرفت و هزینه های سنگین تیم داری را پذیرفت و تماشاگران را از نگرانی های همیشگی نجات داد. تن زاده یکی از ارکان اصلی موفقیت و تغییر روند سپیدرود بود و البته غیرت بازیکنان، همراهی هواداران و تدابیر کادر فنی نیز هریک به سهم خود نقشی مهم ایفا می کرد اما اگر جواد تن زاده مالکیت تیم را نداشت شاید علی کریمی هم به این تیم نمی آمد و شاید بازیکنان نیز به دلیل با مشکلات مالی بیشتر نمی توانستند با تمرکز مناسبی وارد زمین مسابقه شوند. مالک جوان و رشتی سپیدرود در برابر جریان سازی، اتهامات و کارشکنی های ناجوانمردانه سکوت کرد تا برای دفاع از خود، تیم را بیش از پیش وارد حاشیه نکند و همین تصمیمات و شیوه مدیریتی او باعث شد سپیدرود، اولین فصل حضور در لیگ برتر را با موفقیت به پایان برساند. پرداخت مطالبات و انجام تعهدات مالی، اسکان در هتل، توجه به ضرورت شرایط رفاهی پیش از هر مسابقه، برنامه ریزی های میان مدت و بلند مدت تنها بخشی از اقدامات تن زاده در این مدت کوتاه بود. بی تردید شهر رشت و هواداران وفادار گیلانی، تعصب و از خودگذشتگی تن زاده را از یاد نخواهد برد.

آخرین اخبار