رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
  • الأحد ۱۰ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 24 June

حرف تازه – رئیس شورای اسلامی شهر رشت در سی و دومین جلسه شورا که با حضور از معاون آموزش و پژوهش سازمان محیط زیست کشور همراه بود، به بررسی مشکلات موجود در دو رودخانه گوهررود، زرجوب و معضلات زباله و پسماند پرداخت. رئیس شورای اسلامی شهر رشت سرازیری فاضلاب صنعتی و خانگی به تالاب […]

حرف تازه – رئیس شورای اسلامی شهر رشت در سی و دومین جلسه شورا که با حضور از معاون آموزش و پژوهش سازمان محیط زیست کشور همراه بود، به بررسی مشکلات موجود در دو رودخانه گوهررود، زرجوب و معضلات زباله و پسماند پرداخت.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت سرازیری فاضلاب صنعتی و خانگی به تالاب عینک را یک فاجعه دانست و گفت: این مهم در تخریب و نابودی تالاب عینک رشت نقش مهمی دارد و انتظار داریم سازمان محیط زیست به این مبحث با جدیت ورود کند.

وی در ادامه خواستار تخصیص اعتبار ملی به مباحث زیست محیطی رشت شد و بیان کرد: شهرداری رشت طی این سال ها با این مشکلات دست به گریبان بوده و اگر اعتبار ملی مورد نیاز تخصیص داده نشود یقینا این مشکلات دامن گیر آیندگان نیز خواهد شد.

امیر حسین علوی گفت: شورای پنجم برای حفظ منافع عمومی و پیگیری مسائل زیست محیطی شهر رشت اقدام به دعوت از معاون محیط زیست کشور در جلسه علنی شورا کرد.

وی برون رفت از مشکلات زیست محیطی در رشت را نیازمند حضور یک مقام مسئول در این حوزه عنوان کرد و گفت: رشت با مشکلات محیط زیستی فراوانی مواجه است، مدفن زباله در سراوان و دو رودخانه گوهر رود و زرجوب از این حوزه هستند. لذا حضور مهندس کاوه مدنی به عنوان یک شخصیت حقوقی در جمع نمایندگان پارلمانی شهر رشت میتواند در برون رفت مشکلات زیست محیطی این شهر نقش بسزایی داشته باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار