رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 6 خبر


  • جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 22 June

حرف تازه – حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی صدیق در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان لاهیجان به ادامه مباحث سبک زندگی اسلامی و قرآنی پرداخت و اظهار داشت: انسانی که هم دنیا و آخرت را می خواهد باید با ۵ چیز در تعامل باشد. وی یکی از آن پنج مورد را تعامل با خود دانست و […]

حرف تازه – حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی صدیق در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان لاهیجان به ادامه مباحث سبک زندگی اسلامی و قرآنی پرداخت و اظهار داشت: انسانی که هم دنیا و آخرت را می خواهد باید با ۵ چیز در تعامل باشد.

وی یکی از آن پنج مورد را تعامل با خود دانست و تاکید کرد: فرد باید به کاری که می خواهد انجام دهد بیاندیشد و ابعاد آن کار را بررسی کند.

خطیب جمعه لاهیجان علم آموزی و افزایش دانش را یکی دیگر از خصوصیت های انسان هایی که به دنیا و آخرت خود می اندیشند، دانست و افزود: همه باید به دنبال یادگرفتن و علم آموزی باشیم،دانستن و یادگیری خوب است ولی الویت باید باید یادگیری علم هایی باشند که نیاز جامعه است و برای دین و دنیای ما مفید باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین صدیق با اشاره به حدیث «أول العلم معرفه الجبار و آخر العلم تفویض الأمر إلیه» تاکید کرد: سر آغاز علم، شناخت خداوند جبّار و سرانجام آن، واگذارى امور به او است، اگر خدا در زندگی ما باشد دیگر انحراف و فساد نداریم همه مشکلات به خاطر این است که خداوند را فراموش کرده ایم.

وی در ادامه با اشاره به سالروز وفات حضرت ام البنین (س) گفت: بعد از حضرت فاطمه (س) دومین بانویی که در تاریخ نامدار می باشد، حضرت ام البنین (س) است.

امام جمعه لاهیجان با تاکید بر توجه به زندگی نامه و ارزش شهدا، تصریح کرد: لاهیجان ۶۵۰ شهید دارد، به والله این ها امام زاده هستند بنده معتقد هستم برخی از شهدا از بسیاری از امام زاده ها نیز مقامشان بالاتر است، باید برای شهدا ارزش قائل شویم و فقط به دعا کردن بسند نکنیم باید دل و قلب خود را صاف کنیم و ارزش شهدا را درک کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین صدیق در رابطه با اهمیت ازدواج و ویژگی های افراد برای ازدواج تصریح کرد: امیرالمومنین می فرمودند می خواهم زنی برایم بگیرید که خودش و خانواده‌اش اصیل، نجیب، دلیر، شجاع، خدا شناس، فداکار، اهل ایثار و مودبر باشد.

وی خطاب به جوانان افزود: نروید در اینترنت و فضای مجازی و جست و جو نکنید و نگویید که غیر از این دختر دیگری را نمی خواهم، پسرم قیافه گولت می زند، ظاهر او فریبت می دهد، حرف پدر و مادر دلسوز و دانای خود را گوش دهید و به راهنمایی ها و تجربه آن ها دقت کنید، به سواد خود ننازید، سواد خیلی خوب است اما فریبت ندهند چرا که پخته نیستی، بنده خودم دکتری دارم اما به والله این چیزی نیست.

ایشان در ادامه با توجه به فرا رسیدن سال جدید و همچنین گردشگر پذیر بودن این شهر از شورای شهر لاهیجان و در رأس آنها از شهردار محترم خواستند تا با رعایت عدالت تمامی کوچه های این شهر ترمیم و یا آسفالت مجدد شود.

وی با یادآوری اینکه چندین سال است اجرای تقاطع میدان گیل به کندی پیش می‌رود از مسئولین این امر خواستند تا در اسرع وقت وضعیت ساخت این تقاطع مشخص شود.

حجت الاسلام والمسلمین صدیق گفت: من با کسی دشمنی ندارم ولی اگر مسئولی نتواند به وظیفه خود عمل کند و موجبات نارضایتی شهروندان را فراهم سازد بنده مجبورم از همین تریبون نام آن مسئول یا نهاد را اعلام کنم و در این خصوص با مثال بیت شعر «نیش عقرب نه از ره کین است، اقتضای طبیعتش این است» تاکید کرد که کسی از بنده رنجیده خاطر نشود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار