رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۶ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 23 March

حرف تازه – حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی صدیق در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان لاهیجان به ادامه مباحث سبک زندگی اسلامی و قرآنی پرداخت و اظهار داشت: انسانی که هم دنیا و آخرت را می خواهد باید با ۵ چیز در تعامل باشد. وی یکی از آن پنج مورد را تعامل با خود دانست و […]

حرف تازه – حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی صدیق در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان لاهیجان به ادامه مباحث سبک زندگی اسلامی و قرآنی پرداخت و اظهار داشت: انسانی که هم دنیا و آخرت را می خواهد باید با ۵ چیز در تعامل باشد.

وی یکی از آن پنج مورد را تعامل با خود دانست و تاکید کرد: فرد باید به کاری که می خواهد انجام دهد بیاندیشد و ابعاد آن کار را بررسی کند.

خطیب جمعه لاهیجان علم آموزی و افزایش دانش را یکی دیگر از خصوصیت های انسان هایی که به دنیا و آخرت خود می اندیشند، دانست و افزود: همه باید به دنبال یادگرفتن و علم آموزی باشیم،دانستن و یادگیری خوب است ولی الویت باید باید یادگیری علم هایی باشند که نیاز جامعه است و برای دین و دنیای ما مفید باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین صدیق با اشاره به حدیث «أول العلم معرفه الجبار و آخر العلم تفویض الأمر إلیه» تاکید کرد: سر آغاز علم، شناخت خداوند جبّار و سرانجام آن، واگذارى امور به او است، اگر خدا در زندگی ما باشد دیگر انحراف و فساد نداریم همه مشکلات به خاطر این است که خداوند را فراموش کرده ایم.

وی در ادامه با اشاره به سالروز وفات حضرت ام البنین (س) گفت: بعد از حضرت فاطمه (س) دومین بانویی که در تاریخ نامدار می باشد، حضرت ام البنین (س) است.

امام جمعه لاهیجان با تاکید بر توجه به زندگی نامه و ارزش شهدا، تصریح کرد: لاهیجان ۶۵۰ شهید دارد، به والله این ها امام زاده هستند بنده معتقد هستم برخی از شهدا از بسیاری از امام زاده ها نیز مقامشان بالاتر است، باید برای شهدا ارزش قائل شویم و فقط به دعا کردن بسند نکنیم باید دل و قلب خود را صاف کنیم و ارزش شهدا را درک کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین صدیق در رابطه با اهمیت ازدواج و ویژگی های افراد برای ازدواج تصریح کرد: امیرالمومنین می فرمودند می خواهم زنی برایم بگیرید که خودش و خانواده‌اش اصیل، نجیب، دلیر، شجاع، خدا شناس، فداکار، اهل ایثار و مودبر باشد.

وی خطاب به جوانان افزود: نروید در اینترنت و فضای مجازی و جست و جو نکنید و نگویید که غیر از این دختر دیگری را نمی خواهم، پسرم قیافه گولت می زند، ظاهر او فریبت می دهد، حرف پدر و مادر دلسوز و دانای خود را گوش دهید و به راهنمایی ها و تجربه آن ها دقت کنید، به سواد خود ننازید، سواد خیلی خوب است اما فریبت ندهند چرا که پخته نیستی، بنده خودم دکتری دارم اما به والله این چیزی نیست.

ایشان در ادامه با توجه به فرا رسیدن سال جدید و همچنین گردشگر پذیر بودن این شهر از شورای شهر لاهیجان و در رأس آنها از شهردار محترم خواستند تا با رعایت عدالت تمامی کوچه های این شهر ترمیم و یا آسفالت مجدد شود.

وی با یادآوری اینکه چندین سال است اجرای تقاطع میدان گیل به کندی پیش می‌رود از مسئولین این امر خواستند تا در اسرع وقت وضعیت ساخت این تقاطع مشخص شود.

حجت الاسلام والمسلمین صدیق گفت: من با کسی دشمنی ندارم ولی اگر مسئولی نتواند به وظیفه خود عمل کند و موجبات نارضایتی شهروندان را فراهم سازد بنده مجبورم از همین تریبون نام آن مسئول یا نهاد را اعلام کنم و در این خصوص با مثال بیت شعر «نیش عقرب نه از ره کین است، اقتضای طبیعتش این است» تاکید کرد که کسی از بنده رنجیده خاطر نشود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار