رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶
  • الجمعة ۷ جماد ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 23 February
تاکید بر بهبود وضعیت آسفالت در جلسه ستادی؛

شهرداری رشت به استقبال دهه فجر و عید نوروز می رود

حرف تازه – دکتر نصرتی در جلسه ستادی عصر یکشنبه بر رفع نازیبایی ها و مشکلات آسفالت معابر تاکید کرد. در این جلسه که با محوریت استقبال از دهه فجر و عید نوروز در دفتر شهردار برگزار شد شهردار رشت، علی مقصودی معاون خدمات شهری شهرداری رشت را به عنوان متولی این کار معرفی کرد […]

حرف تازه – دکتر نصرتی در جلسه ستادی عصر یکشنبه بر رفع نازیبایی ها و مشکلات آسفالت معابر تاکید کرد.

در این جلسه که با محوریت استقبال از دهه فجر و عید نوروز در دفتر شهردار برگزار شد شهردار رشت، علی مقصودی معاون خدمات شهری شهرداری رشت را به عنوان متولی این کار معرفی کرد و گفت: رفع نازیبایی ها و مشکلات اساسی شهر در حوزه شبکه معابر به عنوان اولویت اول مدنظر است.

وی تصریح کرد: استقبال از بهاران به معنای آن نیست که در سطح شهر گل کاری انجام شود اما خودروی شهروندان در نوار حفاری های بدون سرپوش گرفتار شود.

مسعود نصرتی در ادامه با بیان اینکه ابتدا باید قدم های اولیه نظیر بهبود وضعیت آسفالت معابر برداشته شود، خطاب به مدیران اظهار داشت: اجازه ندهید به دلیل اینکه ایرادی در کار سازمان دیگری وجود دارد کف خیابان های ما مشکل داشته باشد. نمونه آن میدان جهاد است. شهروندان علت وضعیت فعلی میدان جهاد را نمی دانند. باید آسفالت چنین نقاطی ترمیم شود.

شهردار رشت خاطر نشان کرد: در وضعیت فعلی اجرای آسفالت های با کیفیت و مناسب در سطح شهر می تواند رضایتمندی شهروندان را به همراه داشته باشد.

وی در ادامه رنگ آمیزی جداول محورهای اصلی را ضروری دانست و گفت: رشت شهری گردشگری است که به صورت دائمی میهمان به این شهر می آید. با علم به این موضوع که در فصل مناسبی برای رنگ آمیزی جداول قرار نداریم باید بدانیم اگر هم رنگ آمیزی صورت نگیرد شهر آماده پذیرش گردشگر نخواهد بود.

 

آذین بندی معابر و افزایش چراغ های روشنایی رفیوژهای وسط خیابان ها از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا زاهد در خصوص اتفاقات دوران ثابت قدم شفاف سازی نمی کند؟

فرهام زاهد و سکوت کمیسیون بودجه ؟!

حرف تازه - در حالیکه چند ماه از آغاز به کار شورای پنجم رشت گذشته است کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت به عنوان نهاد ناظر بر عملکرد شهرداری سکوت عجیبی را در خصوص برخی از شائبه های مطرح شده مربوط به دوران شهردار سابق در پیش گرفته است. پس از دوران پرتنش شورای سوم رشت که در نهایت به انحلال شورا ختم شد؛ نوبت به شورای چهارم و دوره دیگری از مدیریت شهری رسید اما اعضای شورای چهارم نیز شائبه های فراوانی را در خصوص پروژه ها و برنامه های مختلفی نظیر پیاده راه، رسانه ها و... در زمان شهرداران وقت مطرح کرده اند و انتظار می رفت کمیسیون برنامه و بودجه شورای پنجم با همتی مضاعف نسبت به شفاف سازی این مسائل اقدام کند اما تا امروز عملا واکنش خاصی نسبت به این مسائل نشان نداده و فشار چندانی برای شفاف سازی مسائل مالی گذشته اعمال نکرده است تا مردم از جزییات این مسائل آگاه شوند. مشخص نیست آیا با گذشت حدود شش ماه از فعالیت شورای پنجم، هنوز هم کمیسیون برنامه بودجه و در راس آن فرهام زاهد از مسائلی نظیر نامه منتسب به شهردار سابق در خصوص انتخاب گزینشی ۱۷ رسانه بی خبر است یا ترجیح داده است که فعلا در این خصوص به دلایل مختلف صحبت نکند؟ این نامه در کوران رقابت های انتخاباتی شورا مکاتبه شد و بر اساس آن بنا بود تا زمان تهیه و ابلاغ دستور العمل مدیریت منابع مالی بخش رسانه روابط عمومی ۱۷ رسانه زیر نظر فردی خارج از حوزه روابط عمومی، که به صورت اتفاقی علاوه بر مسئولیتش در شهرداری کاندیدای شورا هم بوده است، فعالیت کنند! و عملا این رسانه ها بدون نظر روابط عمومی شهرداری، مستقیما با دستور شهردار وقت با ساز و کاری عجیب به رسالت رسانه ای خود می پرداختند! عجیب آن که مصاحبه های اخیر فرهام زاهد مورد توجه برخی از همین رسانه های محبوب ثابت قدم نیز قرار گرفته است که به نظر می رسد به جای آن که ریشه مشکلات حل شود زاهد خواسته یا ناخواسته در زمین برخی از همان ها توپ زده است! اسناد موجود نشان می دهد در میان این رسانه ها، برخی در همان ایام، مبالغ قابل توجهی از پول مردم را بابت انتشار مطالب مرتبط با گفتمان عقلانیت و توسعه شهری دریافت کرده اند؛ عنوانی که بیش از هرچیز نام یکی از لیست های انتخاباتی را به ذهن متبادر می کند که در آن مقطع زمانی به عنوان لیست ثابت قدم در میان مردم شناخته می شد. هرچند که ممکن است نه این فعالیت ساماندهی شده رسانه ای در ایام انتخابات ارتباطی به آن لیست داشته باشد و نه آن لیست، لیست حمایتی شهردار وقت بوده باشد و همه چیز یک اتفاق ساده و تشابه اتفاقی بوده باشد! هرچند کمتر شخصی چنین چیزی را می پذیرد اما باز هم باید گفت که قطعیتی وجود ندارد و شاید واقعا اشکالی در این روند ...

آخرین اخبار