حرف تازه – در رقابت های لیگ جهانی کاراته وان اوکیناوای ژاپن سارا بهمنیار کاراته‌کای گیلانی که با قرعه بسیار سختی مواجه شده بود با رشادت و هوشمندی توانست تمامی رقبای عنوان دار جهانی را یکی پس از دیگری شکست داده و به فینال رقابت های لیگ جهانی ژاپن صعود کند. سارا بهمنیار تا همین […]

حرف تازه – در رقابت های لیگ جهانی کاراته وان اوکیناوای ژاپن سارا بهمنیار کاراته‌کای گیلانی که با قرعه بسیار سختی مواجه شده بود با رشادت و هوشمندی توانست تمامی رقبای عنوان دار جهانی را یکی پس از دیگری شکست داده و به فینال رقابت های لیگ جهانی ژاپن صعود کند.

سارا بهمنیار تا همین جا و با این نتیجه قدم اول در کسب سهمیه المپیک را محکم برداشت و احتمال کسب سهمیه المپیک توکیو را بشدت افزایش داد.

بانوی کاراته های گیلانی در دور اول دو بر صفر سایو آزومی ژاپن نائب قهرمان جهان را در جلوی چشمان هموطنانش با قدرت شکست داد.

سارا در دور دوم پنج بر یک مولدیر ژانبیربای قزاقستان را مقتدرانه شکست داد، بهمنیار ۵ ماه پیش با این حریف قزاقستانی در فینال مسابقات قهرمانی آسیا مبارزه کرده و مغلوب شده بود.

وی در دور سوم یک بر صفر روکیو سانچز اسپانیا دارنده مدال برنز قهرمانی بزرگسالان جهان را برد و در دور چهارم سه بر صفر النا اسپتانوآ روسیه نایب قهرمان اروپا را پشت سرگذاشت و با این نتیجه راهی دیدار فینال شد.

نکته قابل توجه مبارزات امروز سارا بهمنیار این بود که تمامی رقبای ماقبل فینال قهرمانان عنوان دار جهانی و آسیایی بودند که در فینال های یک سال گذشته بهمنیار با اختلاف کم مغلوب آن ها شده بود و امروز کاراته های باهوش گیلانی موفق شد در تاتامی اوکیناوای ژاپن انتقام شکست را از قهرمانان بنام جهان بصورت یکجا بگیرد.

گفتنی است با این نتیجه شانس کسب سهمیه المپیک برای این کاراته کای خوش تکنیک و جنگنده گیلانی بسیار افزایش یافت.