رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 22 June

حرف تازه – رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت از آغاز به کار دوربین های ثبت تخلف این کلانشهر از روز یکشنبه خبر داد. به گزارش حرف تازه، اسماعیل حاجی پور در سی امین جلسه کمیسیون ترافیک شورا با اعلام این خبر تصریح کرد: کد گذرواژه مرکز کنترل ترافیک رشت به […]

حرف تازه – رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت از آغاز به کار دوربین های ثبت تخلف این کلانشهر از روز یکشنبه خبر داد.

به گزارش حرف تازه، اسماعیل حاجی پور در سی امین جلسه کمیسیون ترافیک شورا با اعلام این خبر تصریح کرد: کد گذرواژه مرکز کنترل ترافیک رشت به طور رسمی از سوی سردار مهری، رئیس پلیس راهور، ابلاغ شد.

وی این اتفاق را حاصل همکاری و پیگیری کمیسیون ترافیک شورا و پلیس راهور گیلان دانست و افزود: سامانه پیامکی اطلاع رسانی تخلفات نیز راه اندازی شده است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت با اعلام این مطلب که صدور جریمه ها پس از عید سعید فطر خواهد بود خواستار رعایت دقیق تر قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی شهروندان شد.

اسماعیل حاجی پور هدف از این اقدام را درامد زایی ندانست و اظهار داشت: در بحث رعایت قوانین و مقررات بیش از هر مورد بازدارنده ای، به فرهنگ سازی از سنین پایه معتقدم. این اقدام نیز گامی به سوی شهر هوشمند و به کارگیری تکنولوژی در راستای انضباط شهری و کنترل ترافیک است.

وی خواستار اطلاع رسانی گسترده در خصوص این موضوع شد و بیان داشت: اصحاب رسانه و روابط عمومی ها با تمام توان خود در این زمینه اطلاع رسانی کنند.

اسماعیل حاجی پور با انتقاد از وضعیت اتوبوس های شهر رشت خاطر نشان کرد: وضعیت فعلی اتوبوس ها در شان مردم رشت نیست و یکی از علل بروز ترافیک در شهر، همین اتوبوس ها هستند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا در خصوص فروش طرح ترافیک هسته مرکزی به شهروندان گفت: باید منافع کسبه و ساکنین در نظر گرفته شود.

حاجی پور در پایان از تلاش برای بازگشایی مسیر رفت و برگشت خیابان اقتصاد(گذرنامه) و کاهش زمان اجرای طرح ترافیک در خیابان شریعتی در راستای حمایت از بازاریان خبر داد و اعلام کرد: ساکنین و بازاریان فعال این محدوده از پرداخت هزینه طرح ترافیک معافند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار