اخیرا مطلبی با عنوان آقای استاندار شما شاهین بوشهر را به شهرداری بوشهر تبدیل کردید چون شهر شما بود؟ منتشر و به صحبتهای اسماعیل حاجی پور در جلسه شصت و یکم شورای رشت پرداخته شد که مروری بر آن پس از اظهارات مریم بخشی خالی از لطف نیست.

حرف تازه – اخیرا مطلبی با عنوان آقای استاندار شما شاهین بوشهر را به شهرداری بوشهر تبدیل کردید چون شهر شما بود؟ منتشر و به صحبتهای اسماعیل حاجی پور در جلسه شصت و یکم شورای رشت پرداخته شد که مروری بر آن پس از اظهارات مریم بخشی خالی از لطف نیست.

در این مطلب صحبتهای حاجی پور در هنگام اخذ رای برای لایحه کمک به داماش منتشر گردید. مریم بخشی مدیر کل ورزش گیلان یک روز پس از درج این مطلب مصاحبه ای  را در واکنش به انتقاد اسماعیل حاجی پور عضو شورای شهر رشت از استاندار منتشر کرد و به حمایت از استاندار پرداخت.

مصاحبه خانم مدیر کل از تیتر نباید باشگاه داماش گیلان را وارد حاشیه کرد شروع شد و با تمجید از اقدامات پنهانی استاندار خاتمه یافت؛ البته تمجید مدیر کلی که حکم خود را از استاندار دریافت کرده است طبیعی و شاید لازمه بقاست اما اتهاماتی که مریم بخشی به اسماعیل حاجی پور و باشگاه داماش وارد نمود با شعار پرهیز از حاشیه تیتر مصاحبه تناقض آشکار دارد و این مصاحبه در روز تعطیل و ایام شهادت نشان از فشار روی وی دارد که نتوانست تا شنبه و یا حتی پس از بازی داماش صبر کند.

در ابتدای این مصاحبه خانم مدیر کل با بیان مطلبی گنگ و مبهم ظاهرا اتهاماتی را به مالک داماش منتسب میکند و با پیشگویی مطلبی دیگر اولین ضربه را به مالک این باشگاه وارد مینماید و میگوید: مشاهده‌ شده در فضایی که فردی غیربومی باهدف سرمایه‌گذاری وارد می‌شود، بعد از اینکه سرمایه را به شهر وارد می‌کند، با عناوینی نظیر اینکه شما باید با پوشش و نام یک نفر بومی استان وارد شوید، ابتدا این کار پوششی انجام می‌شود و سپس اختلافات با وی شروع و کار به محاکم قضایی کشیده می‌شود.

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود دومین تیر را به سمت داماشی که به آرامش نیاز دارد نشانه می رود. او این تیم را به نداشتن تراز مالی و هزینه های شفاف متهم می کند و پا را فراتر گذاشته و باز هم بدون ارائه مستندات هدف از باشگاه داری را اغراض پشت پرده عنوان مینماید و می گوید: مادامی‌ که حساب و ترازهای مالی تیم‌ها غیر شفاف بوده و میزان کمک‌های دریافتی و هزینه‌ها شفاف نیست، نشانگر آن است که هدف حمایت از باشگاه‌داری رشد و بالندگی ورزش نیست و اغراض دیگری پشت این موضوع پنهان است.

او همچنان ادامه میدهد و در بخش دیگری از مصاحبه اظهار امیدواری میکند که افراد از استفاده ابزاری از تیم‌های ورزشی محبوب در همه رشته‌ها پرهیز و به همگان در توسعه ورزش مشارکت و این عرصه را، وسیله حصول سایر اهداف خود نکنند.

در این مصاحبه کلید واژه های بسیاری از قبیل صادق و شفاف باشیم نه اینکه از احساسات مردم برای رسیدن به اهداف شخصی استفاده ابزاری بکنیم،ناشکری از زحمات یک انسان بی‌ادعا (زحمات استاندار)، برخی کارهای نکرده خود را با اطلاع‌رسانی بزرگ می‌کنند و کسی که بی‌ادعا زندگی و مالش را فدای شهرش می‌کند نباید آن را فریاد بزند تا همگان را مطلع کند! به چشم می خورد که هر کدام به تنهایی میتواند برای داماشی که با قدرت توانست به این مرحله برسد سمی و مضر باشد، باید منتظر ماند و دید که در روزهای آینده آیا خانم مدیر کل مدارک و مستنداتی در مورد برخی اتهامات بیان شده در مصاحبه را به رسانه ها ارائه خواهد داد یا اینکه مجبور به ارائه آنها به حکم خواهد شد!

بخشی در بخش دیگری از مصاحبه خود به مطلبی اشاره نمود که احتمالا جزو کارهای پنهانی استاندار برای ورزش و جوانان گیلان بوده که نخواستند این اقدامات رسانه‌ای شود. او از کارهای بزرگ و خلاقانه ای یاد می کند که تا کنون شاید حتی به آن فکر هم نشده بود، این مصاحبه باب جدیدی به ابعاد پنهان ورزشی دکتر سالاری استاندار گیلان و اقدامات وی در جهت اعتلای ورزش باز کرد که میبایست بیشتر در رسانه ها به آن پرداخته شود و حتما باید کارهای خوب و شایسته مورد تقدیر واقع شود تا برای دیگر استانها نیز به عنوان الگو قرار گیرد. برای شروع میتوان موضوع یک هزار زمین و فضای ورزشی روستایی که به گفته خانم مدیر کل از طرح های استاندار گیلان است مورد بررسی قرار گیرد که تا کنون به چه مرحله ای رسیده است؟

باشگاه داماش از مشکلات مالی عدیده رنج می برد و با توجه به این مشکلات اکنون توانست نتایج مطلوبی را کسب نماید. اسماعیل حاجی پور به جهت عدم پاسخگویی استاندار به نامه خود از وی انتقاداتی را مطرح نموده بود که این انتقادات با واکنشی شاید نیابتی ازسوی مدیر کل ورزش و جوانان گیلان مواجه شد. شاید حاجی پور راست گفته بود که کمک نمی کنید و مرهم روی زخم نمی گذارید ولی نمک هم روی زخم میپاشید…

حرف تازه : انتشار یادداشت های دریافتی الزاما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت آشنایی مخاطبان با فضای روز منتشر می شود.

  • منبع خبر : خبرراست