حرف تازه : علی بهارمست در جلسه عصر دیروز کمیسیون های بودجه و فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت در زمان بررسی لایحه خرید سپیدرود توسط شهرداری رشت، با اشاره به قدمت باشگاه سپیدرود گفت: این تیم فقط متعلق به رشت نیست بلکه متعلق به گیلان و ایران است. وی با بیان اینکه سپیدرود پس از درخشش در […]

حرف تازه : علی بهارمست در جلسه عصر دیروز کمیسیون های بودجه و فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت در زمان بررسی لایحه خرید سپیدرود توسط شهرداری رشت، با اشاره به قدمت باشگاه سپیدرود گفت: این تیم فقط متعلق به رشت نیست بلکه متعلق به گیلان و ایران است.

وی با بیان اینکه سپیدرود پس از درخشش در سالهای دور مدت زیادی از سطح اول فوتبال دور بوده است به کمک ها و تلاش های سال گذشته اشاره کرد و افزود: صد میلیون تومان حمایت شورا در ابتدای فصل قبل مانع از پاشیدن تیم شد و در نهایت منجر به نجات و صعود سپیدرود به لیگ یک شد و حالا در موقعیت حساس و خوبی قرار دارد و زمان برای این تیم اهمیت ویژه ای دارد.

معاون خدمات شهری شهرداری رشت با بیان اینکه کل مطالبات دریافت شده سال قبل معادل ۲۰ درصد قراردادها هم نیود تصریح کرد: با غیرت بازیکنان و تلاش کادر فنی و حمایت مسئولین تیم صعود کرد و موجی از شور و شعف شهر را فراگرفت. در بازی آخر بالغ بر ۱۵ هزار نفر به ورزشگاه آمده بودند و ۵ هزار نفر نیز در خیابان پشت ورزشگاه تیم را تشویق می کردند و پشت در مانده بودند در حالیکه در لیگ برتر هم بسیاری از تیمها حتی نصف این هواداران را ندارند.

علی بهارمست در اشاره به دلایل ضرورت خرید سپیدرود با تاکید بر اینکه نگاه شهرداری تیم داری و خرید تیم جدید نیست و خرید سپیدرود را نباید به چشم تیم داری نگاه کرد خاطر نشان کرد: اگر بحث خرید تیم جدیدی مطرح بود و می گفتیم می خواهیم تیم جدیدی بخریم و به نام شهرداری رشت در مسابقات شرکت کنیم هیچ ضرورتی احساس نمی شد و با توجه به مشکلات موجود مخالفت می کردیم اما سپیدرود نوستالژی و خاطره و عشق مردم است و به دلیل اینکه جزیی از زندگی مردم است خرید آن ضرورت دارد.

وی افزود: قطعا بیش از صد هزار رشتی نتایج این تیم را دنبال می کند و حضور مقتدرانه این تیم در لیگ برتر برای مردم اهمیت دارد. ضمن آنکه حمایت از این تیم در کاهش آسیب های اجتماعی موثر است.

معاون خدمات شهری شهرداری رشت سپیدرود را جزیی از زندگی مردم رشت دانست و گفت: همانطور که نفت آبادان، تراکتورسازی، ملوان و نساجی در شهرهایشان جزیی از زندگی مردم هستند؛ سپیدرود هم در رشت این وضعیت را دارد و تعداد چنین تیم هایی در کشور از هفت یا هشت مورد بیشتر نیست.

بهارمست با اشاره به هزینه های آسفالت و فضای سبز و نظافت در ادامه گفت: باید برای سپیدرود هم هزینه کنیم و این هزینه هم از اولویت ها به شمار می رود.

وی در ادامه به ارائه توضیحاتی در خصوص لایحه مربوطه پرداخت و افزود: برای امتیاز سپیدرود قیمتی نمی توان گذاشت اما با پرداخت بدهی ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی این تیم که در هیئت فوتبال اسناد آن موجود است این تیم در اختیار شهرداری قرار می گیرد.

علی بهارمست با اعلام اینکه به جز حسین کعبی همه بازیکنان بومی هستند تصریح کرد: با هزینه کم تیم خوبی بسته شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری رشت در خصوص ساختمان واقع در بلوار دیلمان هم گفت: این ساختمان دارای پایان کار است.

وی در پاسخ به سوال سید امیرحسین علوی در خصوص اینکه چه کسی مالک تیم است گفت : مالک آقای غلامی است اما طی نامه ای به مسعود رهنما مدیر کل ورزش و جوانان گیلان اعلام شده است که توانایی مالی برای تامین هزینه ها وجود ندارد و امروز هیئت فوتبال نماینده تام الاختیار است. پروانه بهره برداری در اختیار آقای پورمحسن است که اگر ایشان مطابلات را پرداخت می کردند پروانه پابرجا بود اما آقای پورمحسن هم نامه ای ارسال کرده اند و اعلام کرده اند که از عهده مخارج باشگاه بر نمی آیند و اگر خریداری آمد تیم واگذار شود. بنابراین امروز تیم در اختیار هیئت فوتبال است.

علی بهارمست در پاسخ به سوال دیگر در خصوص نحوه مدیریت تیم نیز توضیح داد: تیم تقریبا نیی از فصل را گذرانده است. عمدتا جلسات و تصمیم گیری های باشگاه، در خصوص تامین هزینه ها در طول فصل است اما ریز هزینه ها به صورت شفاف ارائه شده است و نیاز به هیئت مدیره مجزا نیست و کارها می تواند به همین روال فعلی ادامه یابد. در سالهای بعد می توان هیئت مدیره هم تعریف کرد و یا راهی دیگر مثل انتقال به سازمان فرهنگی را برگززید اما من فکر نمی کنم شرایط فعلی مشکلی داشته باشد.