دیدار تیم های ملوان بندر انزلی و سپیدرود رشت در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فوتبال باشگاه های کشور عصر امروز در ورزشگاه تختی انزلی برگزار شد که این دیدار در نهایت با برتری سپیدرود و صعود نماینده رشت به دور بعد رقابت ها همراه شد.

حرف تازه – دیدار تیم های ملوان بندر انزلی و سپیدرود رشت در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فوتبال باشگاه های کشور عصر امروز در ورزشگاه تختی انزلی برگزار شد که این دیدار در نهایت با برتری سپیدرود و صعود نماینده رشت به دور بعد رقابت ها همراه شد.

در این دیدار که از ساعت ۱۶:۳۰ امروز جمعه به قضاوت حسین زرگر برگزار شد تورج عیوض محمدی، علی دودانگه و وحید صالحی نیز سایر اعضای تیم داوری بودند.

فرهاد پورغلامی با ترکیب حجت صدقی، سعید سالارزاده، امیرمهدی جانملکی، وحید حیدریه، پوریا غلامی، محمد پور رحمت الله، میلاد کمندانی، حافظ یعقوبی، یزدان عباسیان، محمد حسین پور و بابک مرادی ملوان را راهی میدان کرد و علی کریمی هم کوروش ملکی، میثم تهی‌دست، میلاد شیخ سلیمان، علیرضا عزت کرامت، محمدرضا مهدوی، حسین ابراهیمی، محمذ نزهتی، امین جوادی مقدم، مهرداد بایرامی، میلاد قربانزاده و محمد غلامی را در ترکیب سپیدرود قرار داد.

کارت های زرد: کمندانی، صدقی و پورغلامی در دقایق ۴۱، ۵۶ و ۷۶ از تیم ملوان با کارت زرد جریمه شدند. میثم تهیدست نیز در دقیقه ۴۵ از تیم سپیدرود کارت زرد گرفت.

شرح گل: پوریا غلامی مدافع ملوان بندر انزلی با پاس رو به عقبی اشتباه توپ را در موقعیت مناسبی به محمد غلامی مهاجم سپیدرود رساند و حجت صدقی دروازه بان ملوان مجبور به خطا شد. محمد غلامی نیز ضربه پنالتی را خلاف جهت صدقی و با ضربه ای زمینی به گل تبدیل کرد.

نگاهی کلی به این دیدار:

شروع نیمه اول با برتری ملوان آغاز شد اما در ادامه سپیدرود موقعیت های مناسب تری را شکل داد و تا پایان نیمه نخست بازی با برتری نسبی سپیدرود دنبال شد و پس از چند دقیقه وقفه به دلیل درگیری هواداران در دقایق پایانی این نیمه بازی با نتیجه بدون گل در نیمه اول به پایان رسید.

در نیمه دوم نیز ملوان کار را بهتر آغاز کرد اما روی یک اشتباه از مدافع این تیم، پنالتی به سود سپیدرود اعلام شد و گل نخست این دیدار در دقیقه ۵۶ توسط محمد غلامی ثبت شد. در ادامه نماینده بندرانزلی به دنبال جبران بود اما تلاش های این تیم برای گشودن دروازه سپیدرود بی حاصل بود و در نهایت سرخ پوشان رشت راهی دور یک هشتم نهایی جام حذفی شدند. 

در مجموع می توان سپیدرود را تیم برتر این دیدار و مستحق پیروزی دانست.

حواشی: 

گفته می شود ۱۰ اتوبوس از هواداران سپیدرود راهی بندر انزلی شده اند. 

بیش از ۵ هزار هوادار این دیدار را از نزدیک تماشا کردند.

با وجود تمام تلاش های صورت گرفته در این الگیلانو نیز بار دیگر شاهد توهین و فحاشی بودیم.

پرتاب سنگ هایی از سوی هواداران ملوان منجر به شکستن سر عزت کرامت و در صحنه هایی دیگر نیز باعث مصدومیت داور و همچنین کمک داور دوم شد.

شکستن سر یکی از هواداران سپیدرود او را با آمبولانس راهی بیمارستان کرد.

درگیری نیروی انتظامی با هواداران ملوان از دیگر حواشی این دیدار بود.

در اواخر نیمه نخست دو تیم به همراه داوران به دلیل سنگ پراکنی های زیاد دقایقی به بیرون از زمین مسابقه رفتند. در این صحنه ابتدا علی کریمی در اعتراض به وضع موجود بازیکنان را از زمین خارج کرد و به رختکن هدایت کرد.

درگیری ها در پایان مسابقه به بیرون ورزشگاه نیز کشیده شد و به نزاع خیابانی تبدیل شد!

 

  • منبع خبر : اختصاصی حرف تازه