حرف تازه – سپیدرود رشت فصل گذشته نخستین حضور لیگ برتری خود را با تمام فراز و نشیب ها به سلامت به پایان رساند و جواز حضور در دوره آتی لیگ برتر را نیز به دست آورد.  پس از پایان لیگ اختلافات جواد تن زاده و علی کریمی بالا گرفت و سرانجام جادوگر از نیمکت سرخپوشان […]

حرف تازه – سپیدرود رشت فصل گذشته نخستین حضور لیگ برتری خود را با تمام فراز و نشیب ها به سلامت به پایان رساند و جواز حضور در دوره آتی لیگ برتر را نیز به دست آورد. 

پس از پایان لیگ اختلافات جواد تن زاده و علی کریمی بالا گرفت و سرانجام جادوگر از نیمکت سرخپوشان جدا شد. اما این پایان داستان نبود. هواداران به حمایت از اسطوره فوتبال گیلان پرداختند و شرایط برای تن زاده سخت و سخت تر شد. 

مریم بخشی مدیرکل ورزش و جوانان گیلان از یکسو و کیومرث بیات و الماسخاله و شهاب مومنی هریک به نوعی با تصمیمات و مواضع خود بر آتش اختلافات و مشکلات، هیزم افزودند و در نهایت حکمیت خانم مدیرکل به ضرر تن زاده تمام شد و با اینکه نام نماینده گیلان در لیگ برتر سپیدرود رشت است سپیدرود گیلان به محمد نوین واگذار شد!

جواد تن زاده نیز بیکار نماند و از حق قانونی خود برای پس گرفتن سپیدرود رشت استفاده کرد و در نهایت دادگاه رای را به نفع او صادر کرد تا سپیدرود رشت به جواد تن زاده برگردد. 

ساعاتی بعد از این اتفاق، محمد نوین در اتفاقی عجیب از صدور پروانه فعالیت باشگاه خبر داد تا گره کور مشکلات سپیدرود رشت، کورتر شود! تن زاده، دست نشان را سرمربی تیم می داند و با تعدادی از بازیکنان قرارداد بسته است و نوین هم خداداد عزیزی را به عنوان سرمربی معارفه کرد و با تعدادی دیگر از بازیکنان قراردادی دیگر بست. 

اما نکته اینجاست که سپیدرود رشت از سالها قبل با همین نام و نشان مشغول فعالیت بوده است و هیچ شخصی حق تغییر “نام باشگاه” و “رنگ پیراهن” این تیم را ندارد. سپیدرود رشت باید با همین نام و با همین پیراهن سرخ اصالت خود را حفظ کند و در میادین حاضر شود. ضمن آن که این سپیدرود رشت بوده است که سهمیه لیگ برتری را به دست آورده است. 

مریم بخشی و یاران به کدام حق، سپیدرود رشت را از حضور در لیگ برتر محروم کرده اند و قصد دارند تیمی با عنوان واهی سپیدرود گیلان را به مسابقات اعزام کنند؟ 

تغییر مالکیت و عنوان باشگاه، راه و روش حقوقی خود را دارد و به نظر می رسد وقتی دادگاه صالحه حق را به جواد تن زاده داده است هیئت فوتبال و ورزش و جوانان گیلان دست به راه و روش های دیگری زده اند.

مسئولین باید بدانند سپیدرود سهم الارث پدری کسی نیست که هر تصمیمی برای نام و اصالت باشگاه گرفته شود و حتی بنیانگذاران این باشگاه نیز، سپیدرود رشت را متعلق به مردم می دانند و قطعا هیچ یک از هواداران واقعی سپیدرود رشت با این توجیه که این تیم متعلق به استان است حاضر نیستند نام این باشگاه تغییر کند که در اینصورت در آینده ممکن است شاهد حضور سپیدرود ایرانیان و اسامی مشابه دیگر نیز باشیم!

به نظر می رسد مریم بخشی با عدم آگاهی از قوانین حقوقی، باشگاه سپیدرود رشت را با چالشی جدی مواجه کرده است و شاید لازم است پیش از آنکه مباحث حقوقی جدی تری گریبانگیر این تیم شود استاندار و وزیر ورزش چاره ای بیندیشند.

تصویری از سایت رسمی فدراسیون فوتبال که در معرفی تیم های لیگ برتری نام سپیدرود رشت را ذکر کرده است: