سومین جشنواره جوکول با ارائه 30 نوع خوراک، شیرینی و تنقلات عصر دوشنبه آغاز به کار کرد و تا چهارشنبه شب از ساعت 19 الی 23 برگزار خواهد شد. 

حرف تازه – سومین جشنواره جوکول به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت در پیاده راه فرهنگی این شهر برگزار می شود.

این جشنواره که با ارائه ۳۰ نوع خوراک، شیرینی و تنقلات همراه است عصر دوشنبه آغاز به کار کرد و تا چهارشنبه شب از ساعت ۱۹ الی ۲۳ برگزار خواهد شد. 

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت از برگزاری سومین جشنواره ی جوکول در پیاده راه فرهنگی رشت خبر داد و گفت: این جشنواره برای سومین سال پیاپی به همت این سازمان برگزار می شود.
علیرضا حسنی با اشاره به استقبال شهروندان رشتی از دوره های گذشته این جشنواره گفت: با توجه به این موضوع، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت تصمیم گرفت تا امسال این جشنواره را همزمان با آغاز فصل برداشت محصول برنج در فضایی شاد و مفرح با هدف حفظ و احیای آداب، سنن و رسوم بومی استان گیلان و نیز انتقال این داشته‌های فرهنگی به نسل جوان جامعه برگزار نماید.
وی با تاکید بر اینکه جشنواره جوکول در راستای برنامه برندسازی های شهر رشت به عنوان “شهر جشنواره‌ها” در رشت اجرا می شود گفت: آیین افتتاحیه این جشنواره ساعت هفت عصر روز دوشنبه ۲۹ مردادماه برگزار شد و تا روز چهارشنبه ۳۱ مرداد ماه امسال نیز در پیاده راه فرهنگی رشت ادامه خواهد یافت.
وی تصریح کرد: این جشنواره در چند بخش ارائه ی محصولات فرآوری شده جوکول و عرضه جوکول به عنوان “خوشه های سبز برنج” همراه با نمایش ادوات سنتی همچون پادنگ و آبدنگ و نیز اجرای برنامه های شاد و مفرح برگزار می شود.
علیرضا حسنی در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم با اجرای این برنامه ها ضمن ایجا فضایی شاد و شاداب در شهر و نمایش آیینها، آداب و سنن مربوط به گیلان و رشت، این شهر را به قطب گردشگری استان تبدیل کنیم و روزهایی خاطره انگیز برای شهروندان و مسافران و گردشگران رقم بزنیم.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت همچنین تاکید نمود: در اجرای این جشنواره برنامه هایی همچون موسیقی محلی، آیینهای سنتی، عرضه ی محصولات و صنایع دستی و برنامه های شاد تدارک دیده شده است.