حرف تازه – چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت پنجاه و یکمین جلسه کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورای شهر با دستور: -تاسیس شرکت سهامی خاص جهت ساماندهی نیروهای حجمی -معافیت از پرداخت هزینه های حفاری تامین برق متعلق به جانباز ۷۰% -حسابرسی مالی سالهای ۹۴ و ۹۵ توسط مؤسسه حسابرسی بیلان گزارشگر در تالار شورا برگزار گردید. […]

حرف تازه – چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت پنجاه و یکمین جلسه کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورای شهر با دستور:
-تاسیس شرکت سهامی خاص جهت ساماندهی نیروهای حجمی
-معافیت از پرداخت هزینه های حفاری تامین برق متعلق به جانباز ۷۰%
-حسابرسی مالی سالهای ۹۴ و ۹۵ توسط مؤسسه حسابرسی بیلان گزارشگر
در تالار شورا برگزار گردید.
رییس کمیسیون برنامه بودجه با اشاره به درخواست بنیاد شهید به پیوست تقاضای یک جانباز جهت معافیت از هزینه حفاری تامین برق و وجود یک ردیف بودجه در شهرداری جهت انجام این امور با تکریم جایگاه جانبازان و ایثارگران و لزوم توجه به این قهرمانان ملی با توافق اعضای حاضر در کمیسیون تصویب این درخواست را به بعد از انجام تحقیقات در مورد مالک کنونی و وضعیت دکه فوق موکول کرد.
 
فرهام زاهد در ادامه با بیان این مطلب که متاسفانه در سالهای اخیر شاهد تضییع حقوق نیروهای حجمی از سوی برخی از شرکتهای متولی این افراد و عدم پرداختهای به موقع با مزایای مکفی این نیروها با وجود پرداخت کامل این مبالغ از سوی شهرداری به این شرکتها بودیم اعضای شورای پنجم با وحدت نظر کلیات طرح ایجاد یک شرکت سهامی خاص جهت ساماندهی این بخش از پرسنل شهرداری را تصویب و برای انجام امور لازم در اختیار کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر قرار دادند.
عضو شورای پنجم با مکلف کردم معاونت های مالی،حقوقی و برنامه ریزی شهرداری رشت برای تسریع در بررسی و اجرای این مصوبه از مشاورین کمیسیون درخواست اعلام نظر کارشناسی در این موضوع کرد.
دکتر سحرخیز با بیان این موضوع که باید دقیقا اهداف و نقشه راه مد نظر در این باره از سوی معاونت برنامه ریزی شهرداری مشخص شده و جهت بررسی در اختیار کمیسیون برنامه بودجه قرار گیرد،ایجاد شرکت سهامی خاص را صرفا جهت ساماندهی نیروهای حجمی با توجه به تبعات احتمالی آن در دراز مدت از جمله بار مالی و حقوقی که میتواند برای شهرداری داشته باشد تاسیس یک شرکت تعاونی درون مجموعه شهرداری با رفع نواقص قانونی موجود را راهکاری مناسب در این باره دانست.
 
در ادامه گیتی نژاد مشاور کمیسیون برنامه و بودجه با تایید سخنان زاهد درباره لزوم ساماندهی نیروهای حجمی تاسیس یک شرکت سهامی را گامی بلند در این راستا دانست که میتواند در کنار ساماندهی این نیروها،اقدامات دیگری از جمله ورود به قراردادهای پیمانی،عملیات بارگیری و ترخیص کالا،اداره سالن های نمایش و کرایه آن در جشن ها،مناسبتها و کنفرانسها،فروش وسائل و تجهیزات آتشنشانی،انجام امور مربوط به محیط زیست،تامین نیروی انسانی مراکز دولتی و خصوصی،ارائه خدمات رستوران و تاسیسات با هدف درآمدزایی برعهده گیرد.
در انتها رییس کمیسیون برنامه بودجه تصمیم گیری در مورد این موضوع را به جلسه بعدی با حضور معاونت های مرتبط شهرداری ونماینده اداره کار موکول کرد.