رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
  • الجمعة ۱۰ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 25 May
زاهد رئیس کمیسیون برنامه ، بودجه و حقوقی شورا:

ساماندهی نیروهای حجمی شهرداری در یک شرکت واحد اولویت همه اعضای شورا

حرف تازه – چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت پنجاه و یکمین جلسه کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورای شهر با دستور: -تاسیس شرکت سهامی خاص جهت ساماندهی نیروهای حجمی -معافیت از پرداخت هزینه های حفاری تامین برق متعلق به جانباز ۷۰% -حسابرسی مالی سالهای ۹۴ و ۹۵ توسط مؤسسه حسابرسی بیلان گزارشگر در تالار شورا برگزار گردید. […]

حرف تازه – چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت پنجاه و یکمین جلسه کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورای شهر با دستور:
-تاسیس شرکت سهامی خاص جهت ساماندهی نیروهای حجمی
-معافیت از پرداخت هزینه های حفاری تامین برق متعلق به جانباز ۷۰%
-حسابرسی مالی سالهای ۹۴ و ۹۵ توسط مؤسسه حسابرسی بیلان گزارشگر
در تالار شورا برگزار گردید.
رییس کمیسیون برنامه بودجه با اشاره به درخواست بنیاد شهید به پیوست تقاضای یک جانباز جهت معافیت از هزینه حفاری تامین برق و وجود یک ردیف بودجه در شهرداری جهت انجام این امور با تکریم جایگاه جانبازان و ایثارگران و لزوم توجه به این قهرمانان ملی با توافق اعضای حاضر در کمیسیون تصویب این درخواست را به بعد از انجام تحقیقات در مورد مالک کنونی و وضعیت دکه فوق موکول کرد.
 
فرهام زاهد در ادامه با بیان این مطلب که متاسفانه در سالهای اخیر شاهد تضییع حقوق نیروهای حجمی از سوی برخی از شرکتهای متولی این افراد و عدم پرداختهای به موقع با مزایای مکفی این نیروها با وجود پرداخت کامل این مبالغ از سوی شهرداری به این شرکتها بودیم اعضای شورای پنجم با وحدت نظر کلیات طرح ایجاد یک شرکت سهامی خاص جهت ساماندهی این بخش از پرسنل شهرداری را تصویب و برای انجام امور لازم در اختیار کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر قرار دادند.
عضو شورای پنجم با مکلف کردم معاونت های مالی،حقوقی و برنامه ریزی شهرداری رشت برای تسریع در بررسی و اجرای این مصوبه از مشاورین کمیسیون درخواست اعلام نظر کارشناسی در این موضوع کرد.
دکتر سحرخیز با بیان این موضوع که باید دقیقا اهداف و نقشه راه مد نظر در این باره از سوی معاونت برنامه ریزی شهرداری مشخص شده و جهت بررسی در اختیار کمیسیون برنامه بودجه قرار گیرد،ایجاد شرکت سهامی خاص را صرفا جهت ساماندهی نیروهای حجمی با توجه به تبعات احتمالی آن در دراز مدت از جمله بار مالی و حقوقی که میتواند برای شهرداری داشته باشد تاسیس یک شرکت تعاونی درون مجموعه شهرداری با رفع نواقص قانونی موجود را راهکاری مناسب در این باره دانست.
 
در ادامه گیتی نژاد مشاور کمیسیون برنامه و بودجه با تایید سخنان زاهد درباره لزوم ساماندهی نیروهای حجمی تاسیس یک شرکت سهامی را گامی بلند در این راستا دانست که میتواند در کنار ساماندهی این نیروها،اقدامات دیگری از جمله ورود به قراردادهای پیمانی،عملیات بارگیری و ترخیص کالا،اداره سالن های نمایش و کرایه آن در جشن ها،مناسبتها و کنفرانسها،فروش وسائل و تجهیزات آتشنشانی،انجام امور مربوط به محیط زیست،تامین نیروی انسانی مراکز دولتی و خصوصی،ارائه خدمات رستوران و تاسیسات با هدف درآمدزایی برعهده گیرد.
در انتها رییس کمیسیون برنامه بودجه تصمیم گیری در مورد این موضوع را به جلسه بعدی با حضور معاونت های مرتبط شهرداری ونماینده اداره کار موکول کرد.
 
  
 

 
 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از محمد رسول محمد پور:

علیپور صدایی از پس سالها خاموشی… / بدون ستاد، بدون تبلیغات

محمد رسول محمدپور - اولین باری که او را دیدم با جامه پاکبانی روی دستان نحیف هم لباسان خود در میان زمین و آسمان بود. چشمهایشان بیش و پیش از آواهای بریده بریده و غرق در لهجه های عمیق با آدمی سخن میگفت و هر چین و چروک صورتشان خبر از سنگینی و سختی روزگارانی که گذشت میداد... فارغ از تحلیل های موجود در مورد چرایی کسب آرا قابل توجه محمد حسن علیپور به عنوان یک پاکبان در انتخاباتی نه چندان پاک و آلوده به مؤلفه های مختلف برای پیروزی، حضور وی در شورای پنجم به عنوان یک پدیده قابل توجه و عملکرد او قابل بررسی دقیق تر است. عده ای این حضور را به نوعی دهن کجی شهروندان به عملکرد ناملموس نخبگان منتخب ادوار شورا و برخی نتیجه دلسوزی شهروندان برای یک پاکبان میدانند، طیفی حضور وی را نتیجه اعمال نظر دستگاههای مرتبط با قدرت حاضر در پشت پرده وادی سیاست و دیگرانی اتفاقی از روی اقبال و بدون برنامه ریزی قبلی... لیکن در این میان کسی به اراده و تاثیر دستهایی نحیف که مهد حضور این پدیده بود اشاره نمیکند گویی هنوز هم به اعجاز آنها اعتقادی نیست!!! دستهایی که با یک بررسی کوتاه میتوان به نقش آنها در تغییرات و اتفاقات بزرگ در تاریخ این کشور از بروز انقلاب تا پایداری در ۸ سال جنگی نابرابر پی برد. باید توجه داشت امروز علیپور نماینده ای مختص به طیفی است که انباشت مطالبات آنها در گذر دهه ها بوی کهنگی و رنگ ناامیدی گرفته است. نیازهای قشری خدوم که رفع آنها نه تنها وظیفه مسئولین بلکه تکلیفی فراموش شده بر دوش تک تک شهروندان این شهر بود و بی توجه از کنار آن رد شدیم غافل از اینکه این نگاه غیر مسئولانه با ساختار یک جامعه مدنی و اصول زندگی شهروندی در منافات است. از روز اول حضور وی در شورای پنجم بسیاری نقد بر عدم تناسب این عضو برخاسته از جامعه کارگری نسبت با سایر اعضای شورای شهر و اخلال در ضرب آهنگ هماهنگ عملکرد این شورا به علت حضور او داشتند و شاید عدم آشنایی او از ساختارهای سیاسی و مدیریتی و نوع ادبیات بکار گرفته از جانب وی در برخی موارد و در روزهای ابتدایی مزیدی بر علت شدت این نقود میشد ولی امروز شرایط با روزهای اول متفاوت است. پاکبان داستان ما رفته رفته به خوبی درک کرد که به کدام دلیل رخت نارنجی شریف خود را با جامه تمیز و اتو کشیده مدیران عوض کرده است و در این وادی برای رسیدن به حقوق هم صنف های خود هر از گاهی صدای بلند و جملات تند کارگشا خواهد بود. امروز به خوبی آموخته که ابتدا باید پرده ضخیمی که مقابل دیدگان بسیاری کشیده شده دریده شود تا چشمان حضرات با نور حقیقت کف جامعه آشنا گردد و گامی در راستای این حجم از اختلاف طبقاتی بردارند. او از همیشه در راستای مطالبات کارگری جدی تر است و با این روال از این پس در هر دوره از انتخابات ...

آخرین اخبار