رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 26 April
رئیس دفتر مقام معظم رهبری:

ساختمان آدینه هیچ ربطی به رهبری ندارد

حرف تازه – آیت‌الله محمد محمدی گلپایگانی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه این هفته شهرستان رشت با تبریک ولادت امام علی (ع) اظهار کرد: در روایات آمده است که حق همیشه با علی (ع) است و علی (ع) همیشه با حق است و لذا بعد از حق جزء گمراهی چیز دیگری و نیست. […]

حرف تازه – آیت‌الله محمد محمدی گلپایگانی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه این هفته شهرستان رشت با تبریک ولادت امام علی (ع) اظهار کرد: در روایات آمده است که حق همیشه با علی (ع) است و علی (ع) همیشه با حق است و لذا بعد از حق جزء گمراهی چیز دیگری و نیست.

وی با اشاره به فرارسیدن مبعث رسول اکرم (ص) گفت: ظهور حضرت مهدی (عج) در روز جمعه خواهد بود و امروز روز جمعه است و منتظر ظهور ایشان هستیم که با دستانشان عدالت در جامعه گسترانده شود.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه لقب بقیه‌الله توسط خود حضرت انتخاب‌شده است گفت: امروز روز استجابت دعاست که امیدواریم قلب مبارکشان از ما شیعیان راضی باشد

وی با تأکید بر سابقه درخشان استان گیلان و رجال بزرگ تاریخی و مذهبی استان خاطرنشان کرد: این استان همیشه از رجال دینی و تاریخی برخوردار بوده و با اینکه این استان در جوار یک کشور بزرگ کمونیستی قرار داشت و درگیر فعالیت‌های دشمن و ترویج فساد، مردم از دین و مذهبشان جدا نشدند و قاطعانه در برابر آن‌ها ایستادگی کردند.

محمدی گلپایگانی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی در طول عمر ۴۰ ساله خود اهداف دشمن را نقش بر آب کرد گفت: دشمنان با اصل نظام دشمنی می‌کنند و موشک و انرژی هسته‌ای را بهانه کردند و به همین دلیل مقاومت در برابر توطئه‌ها از تأکیدات رهبری است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به حوادث انقلاب تصریح کرد: تاریخ انقلاب شاهد این بوده که گروهک‌هایی که اسلحه به دست در کشور راه می‌افتادند و ۱۷ هزار حزب‌اللهی را بدون محاکمه به شهادت می‌رسانند.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران در این ۴۰ سال بحران‌های مختلفی را پشت سر گذاشته که با رهبری امام خمینی (ره) و خلف صالح ایشان با توطئه‌ها یکی پس از دیگری مقابله شد.

محمدی گلپایگانی با تأکید بر اینکه رهبری معظم نظام در طول عمر رهبری خود به بهترین وجه کشور را اداره کردند گفت: امروز با راهنمایی‌های ارزشمند ایشان کشور به‌جایی رسیده و در بسیاری از مسائل به خودکفایی رسیده است و امروز کشور ما دارای موشک‌هایی بوده که قادر است خاک دشمن را هدف قرار دهد.

وی با بیان اینکه اگر می‌بینید دشمنان کوچک‌ترین تعرضی به حریم ما ندارند از ترس آن‌ها است گفت: دشمنان می‌دانند که در این بیشه شیرانی خفته‌اند که باقدرت در برابر دشمنان ایستادگی خواهند کرد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه کشور از جوانانی که شهادت را هدف خود می‌دانند مملو بوده و دشمنان به همین دلیل نمی‌توانند به آن آسیب بزنند خاطرنشان کرد: رهبری در سال گذشته دو نامه به جوانان غرب نوشتند و فرمودند اسلام را از مدرک اصلی آن یعنی قرآن کریم بشناسید چراکه اسلام دین گذشت، مهربانی و عطوفت است

وی با اذعان به اینکه در گیلان و رشت شخصیت‌های مبارز زیادی ازجمله مرحوم آیت‌الله احسان‌بخش وجود داشته است گفت: ایشان در زمان تصدی نمایندگی ولایت‌فقیه خدمات زیادی داشته و چنان سکان هدایت استان را بر عهده داشتند که منجر به راه‌اندازی قریب به چهار هزار و ۲۵۰ کامیون حمایت از رزمندگان اسلام به جبهه‌های حق علیه باطل شد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با تقدیر از خدمات آیت‌الله قربانی در زمان تصدی‌گری افزود: ایشان طی نامه‌ای که به رهبری نوشتند گفتند که دیگر قادر نیستم در نماز جمعه حاضر شوم؛ حضرت آقا با استعفای ایشان موافقت کردند.

وی با بیان اینکه برخی از اتفاقات منشأ آن در خارج از کشور است افزود: شبهه افکنی در خصوص ساختمان آدینه اتفاق افتاد که تدبیر بر این است که در احقاق حقوقی که کسانی که دارای حق هستند صورت گرفته و به حقوق خود دست پیدا کنند.

محمدی گلپایگانی با اشاره به سخن آیت‌الله قربانی مبنی بر اینکه این ساختمان مربوط به رهبری است که شبهاتی ایجاد کرده بود گفت: حضرت آقا چند روز پیش فرمودند که من اصلاً از این ساختمان خبر نداشتم.

وی با بیان اینکه مقصود آقای قربانی این بود که این ساختمان مربوط به نماز جمعه است و خود و بیتشان از آن منفعتی ندارند تصریح کرد: این ساختمان هیچ ربطی به رهبری ندارد و بعدازاینکه آقای فلاحتی این مسئولیت را پذیرفتند اداره آن بر عهده ایشان است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه حجت‌الاسلام فلاحتی دارای صلاحیت‌های ارزشی و علمی است و مورد شناخت مردم گیلان بودند گفت: هرچه لازمه نماینده ولی‌فقیه است ایشان دارند که مطلوب است مردم حمایت کنند و صف‌ها را در نماز جمعه متراکم‌تر کنند.

وی با ابلاغ سلام گرم رهبری معظم به مردم گیلان و رشت افزود: از اختلافات به‌شدت بپرهیزید و بدانید که امام‌جمعه برای همه است چراکه اتحاد و یکدلی از شاخصه‌های انقلاب اسلامی است.

منبع: فارس

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

نقش کلیدی مالک جوان سپیدرود در حفظ سهمیه لیگ برتری؛

سپیدرود در لیگ برتر ماندنی شد؛ خبری کوتاه از موفقیتی که بسیار سخت به دست آمد

حرف تازه - سپیدرود با همه فراز و نشیب ها، سرانجام در پایان هفته بیست و نهم لیگ برتر بقای خود را در این مسابقات تضمین کرد اما در این اتفاق نباید نقش مالکیت باشگاه را نادیده گرفت. سرخپوشان رشتی که از ابتدای فصل با مشکلات شدید مالی و مدیریتی دست به گریبان بودند در پایان نیم فصل اول مسابقات تنها ۱۲ امتیاز از ۱۵ بازی کسب کرده بودند که اگر همان روند امتیاز گیری در نیم فصل دوم نیز ادامه داشت امروز سپیدرود نیز همچنان به طور جدی در منطقه سقوط قرار می گرفت. مدیریت ابتدای فصل سپیدرود با عدم پرداخت مطالبات بازیکنان و کسب نتایج بسیار ضعیف باعث شد سپیدرود در شرایط بحرانی قرار بگیرد و ۵ هفته پایانی نیم فصل اول ۵ شکست پیاپی را تجربه کند. پس از آن هم وارد یک دوره مدیریتی کوتاه مدت شد که حواشی خاص خود را به همراه داشت. اما در ادامه دکتر تن زاده مالکیت این تیم را بر عهده گرفت و بدهی های قبلی سپیدرود را نیز متقبل شد. تن زاده در سخت ترین روزها دست این تیم را گرفت و هزینه های سنگین تیم داری را پذیرفت و تماشاگران را از نگرانی های همیشگی نجات داد. تن زاده یکی از ارکان اصلی موفقیت و تغییر روند سپیدرود بود و البته غیرت بازیکنان، همراهی هواداران و تدابیر کادر فنی نیز هریک به سهم خود نقشی مهم ایفا می کرد اما اگر جواد تن زاده مالکیت تیم را نداشت شاید علی کریمی هم به این تیم نمی آمد و شاید بازیکنان نیز به دلیل با مشکلات مالی بیشتر نمی توانستند با تمرکز مناسبی وارد زمین مسابقه شوند. مالک جوان و رشتی سپیدرود در برابر جریان سازی، اتهامات و کارشکنی های ناجوانمردانه سکوت کرد تا برای دفاع از خود، تیم را بیش از پیش وارد حاشیه نکند و همین تصمیمات و شیوه مدیریتی او باعث شد سپیدرود، اولین فصل حضور در لیگ برتر را با موفقیت به پایان برساند. پرداخت مطالبات و انجام تعهدات مالی، اسکان در هتل، توجه به ضرورت شرایط رفاهی پیش از هر مسابقه، برنامه ریزی های میان مدت و بلند مدت تنها بخشی از اقدامات تن زاده در این مدت کوتاه بود. بی تردید شهر رشت و هواداران وفادار گیلانی، تعصب و از خودگذشتگی تن زاده را از یاد نخواهد برد.

آخرین اخبار