رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۲۸ ربيع ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Tuesday 16 January
دکتر نصرتی در بازدید از شهرداری منطقه ۴:

زمان تجربه کردن نیست؛ فرصت و تهدید را در دو کفه ترازو بگذاریم

حرف تازه – ظهر امروز شهردار رشت از شهرداری منطقه ۴ بازدید کرد.   دکتر نصرتی در این بازدید با اشاره به اینکه این جلسات و بازدیدها از مناطق تکرار خواهد شد اظهار داشت: هر دو هفته یکبار از یک منطقه بازدید خواهیم داشت و با مناطق روابط را نزدیکتر می کنیم تا کارها پیش […]

حرف تازه – ظهر امروز شهردار رشت از شهرداری منطقه ۴ بازدید کرد.

 

دکتر نصرتی در این بازدید با اشاره به اینکه این جلسات و بازدیدها از مناطق تکرار خواهد شد اظهار داشت: هر دو هفته یکبار از یک منطقه بازدید خواهیم داشت و با مناطق روابط را نزدیکتر می کنیم تا کارها پیش رود.

تالاب عینک یک مزیت خاص برای شهرداری منطقه ۴ است

وی با اشاره به مزیت های منطقه چهار رشت افزود: تالاب عینک برای این منطقه یک فرصت بزرگ است که این فرصت برای ما بسیار ارزشمند است چرا که این تالاب نه تنها برای منطقه ۴ بلکه برای منطقه شمال یک مزیت خاص است.

تاکید شهردار رشت بر مراقبت از تالاب عینک و این منطقه بکر

شهردار رشت بررسی طرح های سرمایه گذاری بخش خصوصی برای تالاب را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید از این منطقه بکر مراقبت شود تا توسعه و پیشرفت را برای ساکنان منطقه به ارمغان آورد.

وی تاکید کرد: برای توسعه منطقه و استفاده از پتانسیل های تالاب با ادارات و دستگاههای مرتبط هماهنگی های لازم انجام شود .

دکتر نصرتی با اشاره به کمبود نیرو در این منطقه افزود: استانداردسازی نیروها باید مورد توجه باشد.  بازنگری در توزیع نیرو در مناطق انجام خواهد شد چرا که در آینده با توجه به پروژه های خاص این تعداد نیرو جوابگو نخواهد بود.

 

یک کوتاهی و اشکال جزئی می تواند به روند برندسازی آسیب وارد کند

وی با اشاره به فعالیتهایی که برای پیوستن شهر رشت و تالاب عینک به شبکه شهرهای تالابی کنوانسیون رامسر انجام شده است گفت: فرصتها و تهدیدهای این امر باید بررسی شود این فرصت در صورتی برند محسوب می شود که شهر رشت را به مقصد گردشگری مبدل سازد.

شهردار رشت خاطرنشان کرد: در حوزه برندسازی ما احتیاج به عناوین داریم باید کل جوانب این کار بررسی شود تا مسیر به درستی طی شود یک کوتاهی و اشکال جزئی می تواند به روند برندسازی آسیب وارد کند.

زمان تجربه کردن نیست؛ باید فرصتها و تهدیدها را در دو کفه ترازو قرار دهیم

دکتر نصرتی با بیان اینکه امروز زمان تجربه کردن نیست افزود: باید به طور شفاف همه موارد بررسی و پیگیری شود باید واقع بینانه و با چشم باز مسائل را پیگیری کرد تا معلوم شود از دیروز تا امروز چه روندی طی شده است و نتیجه کار به طور واضح روشن باشد.

شهردار رشت افزود: باید فرصتها و تهدیدها را در دو کفه ترازو قرار دهیم و با سنجش درست تصمیمی را بگیریم که به صلاح شهر و شهروندان باشد.

 

محمد پورناصرانی : تالاب و پارک ۱۴ هکتاری می تواند این منطقه را متحول کند

محمد پور ناصرانی شهردار منطقه ۴ با اشاره به بکر بودن تالاب عینک اظهار داشت: باید از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه این منطقه بهره گرفت تالاب و پارک ۱۴ هکتاری می تواند این منطقه را متحول کند.

وی با اشاره به تلاش همکاران منطقه ۴ برای وصول مطالبات گفت: کارشناسان ما به طور دقیق و کارشناسی پرونده ها را بررسی می کنند.

وی وضعیت آسفالت در منطقه ۴ را نامناسب عنوان کرد و افزود: در منطقه ۴ با کمبود نیروی انسانی در برخی از واحدها مواجه هستیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

روزگار سیاست بدون آیت الله

حرف تازه - در یک سال اخیر شاید شیخ حسن روحانی که در سال‌های اخیر پیوند سیاسی اش با آیت‌الله هاشمی رنگ و بویی متفاوت تر به خود گرفته بود، بیش از همه بار نبودن آیت الله را بر دوش خود احساس کرد. لیلا شریف نوشت: یکسال از رفتن «آیت الله سیاست» گذشت، یک سالی پرتلاطمی که در گوشه و کنار سیاست آن از انتخابات تا همین اعتراضات اخیر، سیاست پیشگان چپ و راست گاه و بیگاه از جای خالی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سخنی به میان آورد. در این میان شاید شیخ حسن روحانی که در سال‌های اخیر پیوند سیاسی اش با آیت‌الله رنگ و بویی متفاوت تر به خود گرفته بود، بیش از همه بار نبودن آیت الله هاشمی را بر دوش خود احساس کرد، چه آنکه پایه های حضور روحانی در پاستور مدیون مدد رسانی هاشمی رفسنجانی بود و هم او بود که در ۴ سال سخت دوره اول ریاست جمهوری همیشه پشت دولت روحانی ایستاد.  آیت الله در همان روزهای منتهی به انتخابات ۹۲ زمانی که پای حمایت از حسن روحانی به میان آمد، با صراحت گفته بود:« از همان ابتدا در مجمع تشخیص بحثمان این بود که آقای ناطق نوری نامزد شوند اما ایشان گفت نمی آیم. سپس به آقای روحانی پیشنهاد دادیم که نامزد شود.» شاید حسن روحانی در همان ۴ سال سکانداری دولت یازدهم، زمانی که در کارهایش به بن بست می رسید، بهترین مرجع برای مشکل را در هم کلامی با آیت الله هاشمی می دید، اما پس از فوت مرد اعتدالی سال‌های اخیر سیاست ایران، روحانی به خوبی درک کرد که دیگر چنین ملجاء و مأمنی برای او در عبور از بحران‌ها وجود ندارد و باید تنها مسیر ریاست بر پاستور را طی کند. ای کاش ها در نبود هاشمی «در روایت اسلامی داریم که وقتی عالم مومنی از دنیا می رود رخنه و روزنه ای به وجود می آید که چیزی نمی تواند جای آن را پر کند. جامعه این را در یک سال گذشته کاملا فهمید و خلاء حضور او احساس می شود.»، این گفته سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری و عضو جامعه روحانیت، روایتی است از «ای کاش‌هایی» در نبود آیت الله. شاید بیراه نباشد که برای درک بهتر این خلاء بر اتفاقاتی که در بازه زمانی یک سال گذشته و در نبود آیت ‌الله  کشور را درگیر خود کرد، مروری داشته باشیم. کارزار انتخاباتی روحانی در نبود آیت الله آخرین روز اردیبهشت ماه روزی بود که روحانی آن را در تقویم سیاسی خود به عنوان دومین برد انتخاباتیش علامت زد. بردی که اگر از انتخابات سال ۹۲ سخت تر نباشد، آسانتر هم نبود.  شیخ دیپلمات که در خرداد ۹۲ با حمایت تمام قد آیت الله هاشمی وارد گود رقابت شده بود، چند ماه مانده به انتخابات ۹۶ مهم ترین حامی خود را از دست داد.  در این هنگام بود که تکرار سخنانی که آیت الله جسته و گریخته در ماه های قبل فوتشان در رابطه با گزینه انتخاباتی سال ۹۶ زده بودند، ...

آخرین اخبار