در شرایطی که حدود یک ماه تا رای گیری انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی کلانشهر رشت باقی مانده است شنیده ها حکایت از آن دارد که دو گزینه قطعی حضور در میدان رقابت بر سر ریاست شورای شهر رشت فرهام زاهد و محمدحسن عاقل منش خواهند بود.

حرف تازه – در شرایطی که حدود یک ماه تا رای گیری انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی کلانشهر رشت باقی مانده است شنیده ها حکایت از آن دارد که دو گزینه قطعی حضور در میدان رقابت بر سر ریاست شورای شهر رشت فرهام زاهد و محمدحسن عاقل منش خواهند بود.

محمدحسن عاقل منش که در کارنامه شورایی خود حضور در شوراهای دوم، سوم و پنجم را در کارنامه دارد در دوره نخست تشکیل پارلمان محلی نیز به عنوان عضو علی البدل شورا حضور داشت و تجربه بالایی در امر کار شورایی را دارد. عاقل منش همچنین در سال نخست شورای پنجم با توجه به سوابق فرهنگی خود به عنوان رئیس کمیسیون فرهنگی حضور داشت. همچنین وی در شورای سوم شهر رشت نیز سابقه نائب رئیسی شورا را در کارنامه داشت.

عاقل منش را که شاید بتوان گزینه طیف اصولگرایان شورا برای حضور در انتخابات هیات رئیسه نامید، احتمالاً گزینه قطعی این طیف برای کاندیداتوری ریاست شورای شهر رشت در سال دوم باشد. وی در سال نخست نیز یکی از گزینه های جدی بود که در نهایت امیرحسین علوی از طیف نزدیک به وی برای ریاست شورا ورود کرد و موفق به کسب رای اعضای شورا برای تصدی یک ساله بر ریاست شورا، شد.

از سوی دیگر و در طیف اصلاح طلبان شنیده می شود فرهام زاهد به عنوان گزینه اصلاح طلبان شورا برای انتخابات هیات رئیسه ورود خواهد کرد. زاهد که پس از ذاکری و علوی جوانترین عضو شورا نیز محسوب می شود در میان اصلاح طلبان رای خوبی داشته و در تلاش است تا بتواند رای اصولگرایان شورا را نیز به خود جلب کند.

زاهد که پیشینه و خانواده ای سیاسی دارد نخستین تجربه خود در شورای شهر رشت را سپری می کند اما برادر وی فیاض زاهد سابقه حضور در نخستین دوره شورای شهر رشت را در کارنامه دارد. فرهام زاهد همچنین در نخستین سال حضور خود در شورا ریاست کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای شهر رشت را بدست آورد. با این حال باید منتظر ماند و دید که در روزهای آتی چه اتفاقی برای انتخاب ریاست شورا در سال دوم شورای پنجم رخ خواهد داد؟!

  • منبع خبر : رشت 20