نماینده ولی فقیه در گیلان مقابله با جریان‌های انحرافی را سبب پیشرفت منطقه دانست و گفت: رویکرد و نگاه اهل تسنن تالش و آستارا در مقابله با وهابی‌گری ستودنی است.

حرف تازه – نماینده ولی فقیه در گیلان مقابله با جریان‌های انحرافی را سبب پیشرفت منطقه دانست و گفت: رویکرد و نگاه اهل تسنن تالش و آستارا در مقابله با وهابی‌گری ستودنی است.

آیت‌الله رسول فلاحتی در دیدار با جمعی از علمای اهل تسنن تالش و آستارا اظهار کرد: استان گیلان منطقه‌ای بسیار آرام محسوب می‌شود و این امر محصول تلاش علمای اهل تشیع و تسنن است.
وی، رسوخ تفکر وهابی در جامعه را از آسیب‌ها عنوان کرد و افزود: تخریب جوانان اهل تسنن نخستین هدف گروه‌های سلفی و وهابی محسوب می‌شود و روشنگری علمای اهل تسنن در این زمینه بسیار تاثیرگذار است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه زندگی همراه با آرامش اهل تسنن و تشیع در کنار همدیگر برگرفته از نعمت بزرگ خون شهدا و انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: مردم از علمای شیعه و سنی انتظار دارند از اسلام ناب و اصیل حمایت کنند زیرا پیامبر اکرم(ص) محور تمام مذاهب است.
آیت‌الله فلاحتی، خواستار ترویج فرهنگ زندگی همراه با آرامش مردم اهل تسنن و تشیع منطقه تالش به دیگر مناطق کشور شد و بیان کرد: ارتقای آگاهی علمای تسنن و تشیع در از بین بردن شبهات دینی موثر است و این امر جوانان ما را در مقابل هجمه دشمنان بیمه می‌کند.
وی به تلاش دشمن در ورود خرافه‌ها به اسلام اشاره کرد و گفت: اکنون وهابیت تبدیل به بلا برای تمام دنیای اسلام شده است.
نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید براینکه وحدت مسلمانان سبب اقتدار اسلام می‌شود، متذکر شد: اقتدار نظام برپایه اسلام از اهداف بزرگ انقلاب اسلامی به‌ویژه مقام معظم رهبری است.
آیت‌الله فلاحتی، مقابله با جریان‌های انحرافی را سبب پیشرفت منطقه دانست و یادآور شد: بزرگ‌ترین هدف ما پاسداشت انقلاب اسلامی محسوب می‌شود و در این راستا رویکرد و نگاه اهل تسنن تالش و آستارا در مقابله با وهابی‌گری ستودنی است.