رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۲۸ ربيع ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Tuesday 16 January

حرف تازه – فیروز فاضلی نخبه یابی از حوزه های مختلف از سوی شهرداری و شورا و تجلیل از آنان در روز رشت را اقدامی ارزشمند و نوآوری مطلوب دانست. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ضمن مطلوب دانستن اقدامات شهرداری و شورای شهر در روز رشت امسال، برلزوم تهیه و تدوین برنامه رنگین […]

حرف تازه – فیروز فاضلی نخبه یابی از حوزه های مختلف از سوی شهرداری و شورا و تجلیل از آنان در روز رشت را اقدامی ارزشمند و نوآوری مطلوب دانست.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ضمن مطلوب دانستن اقدامات شهرداری و شورای شهر در روز رشت امسال، برلزوم تهیه و تدوین برنامه رنگین کمان گونه برای این روز از سوی برنامه ریزان حوزه های مختلف تاکید کرد.

فیروز فاضلی طی گفتگویی پیرامون مزایای روز رشت اظهار کرد: به نمایش گذاشتن عصاره اقدامات فرهنگی، اجتماعی و هنری شهر فرهیخته ای چون رشت، حق مسلم این شهر است.

فیروز فاضلی از رشت به عنوان شهر اولین ها یاد کرد و گفت: بی شک تدوین برنامه ای منسجم برای اولین ها نیازمند سپری شدن زمان است‌.

وی با بیان اینکه روز رشت تبدیل به مطالبه عمومی شده است و شهروندان همواره چنین روزی را انتظار می کشند خاطر نشان کرد: چنین مساله ای به معنای فرهنگ بوده و مطالبه گری مردم تلقی می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بر لزوم تهیه و تدوین برنامه رنگین کمان گونه برای روز رشت از سوی برنامه ریزان تاکید کرد و بیان داشت: لازم است دست اندرکاران، اقدامات صورت گرفته یکساله در شهر را رصد کرده و زبده های این اقدامات و برنامه ها را در یک روز با عنوان روز رشت به نمایش درآورند.

فاضلی نخبه یابی از ادارات مختلف از سوی شورا و شهرداری و معرفی آنان در روز رشت را اقدامی ارزشمند خواند و گفت: هنرمندانی همچون هوشنگ ابتهاج در حوزه شعر و ادب، انوش نصر در حوزه هنر و سینما، اکبر رادی در حوزه نمایشنامه نویسی و دکتر معین درحوزه لغت شناسی به عنوان نخبگان فرهنگی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان معرفی و تجلیل شدند.

وی افزود: معرفی و تقدیر نخبگان از هر سازمان در روز رشت از سوی شهرداری نوآوری مطلوبی بود.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به وابستگی های هنری و وجود فرهیختگان فراوان در رشت ادامه داد: راهی که امسال شهرداری و شورای پنجم طی کرده اند باید در سال های آینده نیز تداوم یابد.

فاضلی پیشنهاد کرد: بهتر است از اقدامات مختلف فرهنگی و اجتماعی صورت گرفته در طول سال در رشت، فیلم مستند و یا گزارشی کوتاه تهیه شود تا در روز رشت به نمایش درآید.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

روزگار سیاست بدون آیت الله

حرف تازه - در یک سال اخیر شاید شیخ حسن روحانی که در سال‌های اخیر پیوند سیاسی اش با آیت‌الله هاشمی رنگ و بویی متفاوت تر به خود گرفته بود، بیش از همه بار نبودن آیت الله را بر دوش خود احساس کرد. لیلا شریف نوشت: یکسال از رفتن «آیت الله سیاست» گذشت، یک سالی پرتلاطمی که در گوشه و کنار سیاست آن از انتخابات تا همین اعتراضات اخیر، سیاست پیشگان چپ و راست گاه و بیگاه از جای خالی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سخنی به میان آورد. در این میان شاید شیخ حسن روحانی که در سال‌های اخیر پیوند سیاسی اش با آیت‌الله رنگ و بویی متفاوت تر به خود گرفته بود، بیش از همه بار نبودن آیت الله هاشمی را بر دوش خود احساس کرد، چه آنکه پایه های حضور روحانی در پاستور مدیون مدد رسانی هاشمی رفسنجانی بود و هم او بود که در ۴ سال سخت دوره اول ریاست جمهوری همیشه پشت دولت روحانی ایستاد.  آیت الله در همان روزهای منتهی به انتخابات ۹۲ زمانی که پای حمایت از حسن روحانی به میان آمد، با صراحت گفته بود:« از همان ابتدا در مجمع تشخیص بحثمان این بود که آقای ناطق نوری نامزد شوند اما ایشان گفت نمی آیم. سپس به آقای روحانی پیشنهاد دادیم که نامزد شود.» شاید حسن روحانی در همان ۴ سال سکانداری دولت یازدهم، زمانی که در کارهایش به بن بست می رسید، بهترین مرجع برای مشکل را در هم کلامی با آیت الله هاشمی می دید، اما پس از فوت مرد اعتدالی سال‌های اخیر سیاست ایران، روحانی به خوبی درک کرد که دیگر چنین ملجاء و مأمنی برای او در عبور از بحران‌ها وجود ندارد و باید تنها مسیر ریاست بر پاستور را طی کند. ای کاش ها در نبود هاشمی «در روایت اسلامی داریم که وقتی عالم مومنی از دنیا می رود رخنه و روزنه ای به وجود می آید که چیزی نمی تواند جای آن را پر کند. جامعه این را در یک سال گذشته کاملا فهمید و خلاء حضور او احساس می شود.»، این گفته سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری و عضو جامعه روحانیت، روایتی است از «ای کاش‌هایی» در نبود آیت الله. شاید بیراه نباشد که برای درک بهتر این خلاء بر اتفاقاتی که در بازه زمانی یک سال گذشته و در نبود آیت ‌الله  کشور را درگیر خود کرد، مروری داشته باشیم. کارزار انتخاباتی روحانی در نبود آیت الله آخرین روز اردیبهشت ماه روزی بود که روحانی آن را در تقویم سیاسی خود به عنوان دومین برد انتخاباتیش علامت زد. بردی که اگر از انتخابات سال ۹۲ سخت تر نباشد، آسانتر هم نبود.  شیخ دیپلمات که در خرداد ۹۲ با حمایت تمام قد آیت الله هاشمی وارد گود رقابت شده بود، چند ماه مانده به انتخابات ۹۶ مهم ترین حامی خود را از دست داد.  در این هنگام بود که تکرار سخنانی که آیت الله جسته و گریخته در ماه های قبل فوتشان در رابطه با گزینه انتخاباتی سال ۹۶ زده بودند، ...

آخرین اخبار