رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷
  • الخميس ۵ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 22 March

حرف تازه – فیروز فاضلی نخبه یابی از حوزه های مختلف از سوی شهرداری و شورا و تجلیل از آنان در روز رشت را اقدامی ارزشمند و نوآوری مطلوب دانست. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ضمن مطلوب دانستن اقدامات شهرداری و شورای شهر در روز رشت امسال، برلزوم تهیه و تدوین برنامه رنگین […]

حرف تازه – فیروز فاضلی نخبه یابی از حوزه های مختلف از سوی شهرداری و شورا و تجلیل از آنان در روز رشت را اقدامی ارزشمند و نوآوری مطلوب دانست.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ضمن مطلوب دانستن اقدامات شهرداری و شورای شهر در روز رشت امسال، برلزوم تهیه و تدوین برنامه رنگین کمان گونه برای این روز از سوی برنامه ریزان حوزه های مختلف تاکید کرد.

فیروز فاضلی طی گفتگویی پیرامون مزایای روز رشت اظهار کرد: به نمایش گذاشتن عصاره اقدامات فرهنگی، اجتماعی و هنری شهر فرهیخته ای چون رشت، حق مسلم این شهر است.

فیروز فاضلی از رشت به عنوان شهر اولین ها یاد کرد و گفت: بی شک تدوین برنامه ای منسجم برای اولین ها نیازمند سپری شدن زمان است‌.

وی با بیان اینکه روز رشت تبدیل به مطالبه عمومی شده است و شهروندان همواره چنین روزی را انتظار می کشند خاطر نشان کرد: چنین مساله ای به معنای فرهنگ بوده و مطالبه گری مردم تلقی می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بر لزوم تهیه و تدوین برنامه رنگین کمان گونه برای روز رشت از سوی برنامه ریزان تاکید کرد و بیان داشت: لازم است دست اندرکاران، اقدامات صورت گرفته یکساله در شهر را رصد کرده و زبده های این اقدامات و برنامه ها را در یک روز با عنوان روز رشت به نمایش درآورند.

فاضلی نخبه یابی از ادارات مختلف از سوی شورا و شهرداری و معرفی آنان در روز رشت را اقدامی ارزشمند خواند و گفت: هنرمندانی همچون هوشنگ ابتهاج در حوزه شعر و ادب، انوش نصر در حوزه هنر و سینما، اکبر رادی در حوزه نمایشنامه نویسی و دکتر معین درحوزه لغت شناسی به عنوان نخبگان فرهنگی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان معرفی و تجلیل شدند.

وی افزود: معرفی و تقدیر نخبگان از هر سازمان در روز رشت از سوی شهرداری نوآوری مطلوبی بود.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به وابستگی های هنری و وجود فرهیختگان فراوان در رشت ادامه داد: راهی که امسال شهرداری و شورای پنجم طی کرده اند باید در سال های آینده نیز تداوم یابد.

فاضلی پیشنهاد کرد: بهتر است از اقدامات مختلف فرهنگی و اجتماعی صورت گرفته در طول سال در رشت، فیلم مستند و یا گزارشی کوتاه تهیه شود تا در روز رشت به نمایش درآید.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار