حرف تازه – رهنما در نشست هم اندیشی روابط عمومی های ادارات ورزش و جوانان شهرستانها و هیئتهای ورزشی با اشاره به اهمیت فوق العاده اطلاع رسانی منصفانه در فضای پرتنش رسانه ای ،ازقیام امام حسین و شناساندن این حرکت تاریخ سازتوسط حضرت زینب(س) بعنوان شاخصی بی بدیل در حوزه اطلاع رسانی یاد کرد و […]

حرف تازه – رهنما در نشست هم اندیشی روابط عمومی های ادارات ورزش و جوانان شهرستانها و هیئتهای ورزشی با اشاره به اهمیت فوق العاده اطلاع رسانی منصفانه در فضای پرتنش رسانه ای ،ازقیام امام حسین و شناساندن این حرکت تاریخ سازتوسط حضرت زینب(س) بعنوان شاخصی بی بدیل در حوزه اطلاع رسانی یاد کرد و گفت :معرفی نقاط قوت ورزش و دوری جستن از عدم شفافیت سبب خواهند شد که مردم ارتباط منطقی تری با دستگاه خدمت رسان داشته باشند .
وی بازیهای آسیاسی و المپیک را عالیترین سطح رقابت ها برای هر کشوری ارزیابی کرد و افزود : اگر چه کسب موفقیت در رشته های ورزشی فاقد این ویژگی نیز مورد احترام است ،ولی باید بپذیریم که تنها کسب مدال در بازیهای آسیایی و المپیک غرور ملی و شور و نشاط رادر جامعه ایجاد خواهد کرد.
مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان که درسال های گذشته نیزبطور مستمر از عدم موفقیت استان در کسب مدال المپیک پس ازمرحوم محمود نامجو گله مند بوده ،بر این سخن تاکید کرد که وقتی استانی از جهت سرانه فضای ورزشی در رتبه ۲۳ باشد و بخواهد با برترین های کشور در این زمینه رقابت کند نیازمند بازتعریف این پدیده توسط روابط عمومی ها خواهد بود .
عالیترین مقام اجرایی ورزش استان گیلان به تلاش های صورت پذیرفته برای فراهم آوردن امکانات مناسب در جهت کسب مدال آسیایی و المیپیک در چهار سال گذشته اشاره کرد و گفت :با تشکیل ستاد بازیهای آسیایی و المپیک سعی داریم در چند رشته ورزشی برای گیلان تاریخ ساز شویم .
وی با برشمردن مشقات کسب مدال در المپیک و اینکه باید حداقل ۸ سال کار فنی را با زیر ساخت های روز دنیا همراه و همسو کنیم یاد آورشد:اینکه بخواهیم برخی ورزشکارانی را که سال های متمادی در گیلان حضور نداشته و تمرینات خود را نیز در استان های دیگر دنبال کرده اند بنام خود مصادره کنیم ،حرکتی ناپسند است که باید توسط جامعه رسانه ای و بخصوص روابط عمومی ها اطلاع رسانی شفاف و منصانه شود.
رهنما در بخشی دیگر از سخنان خود با قدرشناسی از استاندار گیلان که در چند سال گذشته اعتبارات ورزش را به چندین برابر ارتقا داده است ،گفت :اکثر پروژ ه های نیمه تمام ورزش استان ملی بوده که می بایست وزارت ورزش اعتبارات آن راتخصیص دهد .
گلشن مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری گیلان از سطح توقعات معقول جامعه در پس از انتخابات پرشکوه ریاست جمهوری گفت وتصریح کرد :در ۴ سال پیش رو جامعه خبری و روابط عمومی های استان گیلان باید در جلب اعتماد متقابل دولت و ملت تلاش بیشتری داشته باشند تا محصول این همگرایی به بهبود فرایند های توسعه بیانجامد .
وی با ذکر این نکته که خوشبختانه عمده ی منتقدین رسانه ای در استان گیلان منصف بوده و دغدغه توسعه دارند ،یاد آورشد:مردم با آرای خود پاسخی قاطع به تندروی داده و لذا باید رسانه ها و روابط عمومی ها در تعاملی سازنده در جهت اهدافی مشخص حرکت کنند .
گلشن ورزش را در روند کاهش آسیب های اجتماعی حایز اهمیت برشمرد و گفت :روابط عمومی ها با انعکاس بهنگام موفقیت های ورزشی می توانند نقش بسزایی در جلب و جذب جوانان به حوزه سلامت داشته باشند .
مصفامدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان نیزبر اهمیت جلب اعتماد مخاطب توسط روابط عمومی ها تاکید کرد و افزود:با این کار مردم همواره در بزرگترین شکست ها نیز به روند اطلاع رسانی اعتماد کرده و در واقع در این همگرایی است که می توان پله های ترقی را با شتابی دوچندان طی کرد .
وی ارائه اخبار ناصحیح ، مخفی کاری و یا توجیه شکست هارا مهمترین عامل در عدم موفقیت ساختارهای اجتماعی قلمداد کرد و گفت :بزرگترین شرکت ها و موسسات دنیا نیزبا پذیرش اشتباه و بیان صریح و درست مشکلات به موفقیت ها ی بی نظیری دست یافته اند . 
سعید علیپور مدیر روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان هم با تشکر و قدردانی از گلشن مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری گیلان،مصفا مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و مسئولان روابط عمومی های هیات و ادارات ورزش و ،کسب رتبه برترروابط عمومی ورزش و جوانان گیلان در ارزیابی های وزارت ورزش در سال ۹۵ را مرهون تلاش روابط عمومی ها دانست و گفت :برغم اینکه روند تولید کمی خبر در حوزه ورزش و جوانان سیر صعودی داشته است با این وجود هنوز از ۴۷ هیات ورزشی ۱۰ هیات فعال بوده و از ۱۶ شهرستان هم ۱۰ شهرستان در امر اطلاع رسانی مشارکت دارند .
وی از مدیر کل ورزش و جوانان جهت حمایت های مالی و سخت افزاری به فراخور امکانات مقدور قدردانی کرد و افزود:اطمینان دارم که در سال جاری برای تکمیل تیم رسانه ای ورزش استان ونیز امکانات سخت افزاری از حمایت بیش از پیش ایشان برخوردارخواهیم شد.

روابط عمومی ورزش و جوانان گیلان