نماینده ولی فقیه در گیلان به نرخ گذاری های مختلف در بازار اشاره کرد و گفت: قصد سیاه نمایی ندارم اما رهاشدگی قیمت ها مردم را آزار می دهد و این روند باید کنترل شود.

حرف تازه – نماینده ولی فقیه در گیلان به نرخ گذاری های مختلف در بازار اشاره کرد و گفت: قصد سیاه نمایی ندارم اما رهاشدگی قیمت ها مردم را آزار می دهد و این روند باید کنترل شود.

سیاه نمایی از وضع موجود به نفع هیچکس نیست

آیت الله رسول فلاحتی شب گذشته در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تلاش کابینه دولت روحانی برای برطرف کردن مشکلات اظهار کرد: دشمن تلاش می کند تمام برنامه های انجام شده توسط نظام را سیاه نمایی کند.

وی به کشاندن سیاه نمایی دشمن به خانه های مردم اشاره کرد و افزود: بخشی از احتکارهای انجام شده برای ناراضی کردن مردم صورت گرفته است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه سیاه نمایی در راستای جنگ اقتصادی دشمن انجام شده است، تصریح کرد: سیاه نمایی از وضعیت موجود به نفع هیچکس نیست و باید این روند از بین رفته و مدیریت شود.

آیت الله فلاحتی،خواستار ساماندهی شریان اقتصادی کشور با توجه به تجربه شریعتمداری در تصدی های گذشته توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت شد و بیان کرد: توجه به بخش های خرد و کلان اقتصادی حائز اهمیت است.

وی بر اطلاع رسانی اقدام های انجام شده به مردم در ایجاد آرامش در بازار توسط دولت تاکید کرد و گفت: دشمن اقدام های انجام شده توسط مسئولان را رصد می کند و به دنبال سوء استفاده از برنامه های در حال اجرا است.

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه با اشاره به وجود شرکت های ورشکسته در استان، متذکر شد: شرکت های ورشکسته پنهان در گیلان داریم اما این امر به معنای نادیده گرفتن بخش های سالم نیست ضمن اینکه از مدیران کارآمد برای ساماندهی امور باید استفاده شود.

آیت الله فلاحتی به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از ایده اندیشمندان دانشگاهی و صاحب نظران برای برطرف کردن مشکلات کشور اشاره کرد و یادآور شد: استفاده از نظر صاحب نظران برای رسیدگی به وضعیت شرکت های ورشکسته حایز اهمیت است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه تعطیلی واحدهای تولیدی موجب بی نظمی در معیشت و زندگی کارگران می شود، اظهار کرد: مسئولان باید از تمام ظرفیت ها برای ساماندهی زندگی مردم استفاده کنند.

رهاشدگی قیمت ها مردم را آزار می دهد

وی به نرخ گذاری های متفاوت کالا در بازار اشاره کرد و افزود: قصد سیاه نمایی ندارم اما رهاشدگی قیمت ها مردم را آزار می دهد و این روند باید کنترل شود.

آیت الله فلاحتی، کشورهای همسایه را قابلیت مناسبی برای صادرات کالای ایرانی دانست و بیان کرد: کشورهای آسیای میانه موقعیت خوبی محسوب می شود ضمن اینکه وابستگی های فرهنگی با مردم منطقه داریم.

امام جمعه رشت، خواستار توجه به واحدهای تولیدی داخلی شد و تصریح کرد: استفاده از موقعیت کشورهای همسایه برای ارتقای مبادلات بازرگانی حائز اهمیت است.

نظارت قوی دولت بر بازار

وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در دیدار مذکور به حضور خود در گیلان اشاره کرد و گفت: بازدیدهایی از وضعیت واحدهای تولیدی در استان داشتیم و مسوولان محلی گزارشی از فعالیت های اقتصادی در گیلان ارایه کردند.

محمد شریعتمداری به تلاش های صورت گرفته در برطرف کردن مشکلات واحدهای تولیدی اشاره کرد و افزود: اکنون کشور در شرایط ویژه ای قرار دارد و همراهی و همدلی بین مردم مهم است ضمن اینکه ایمه جمعه مظهر یکپارچگی و وحدت در جامعه محسوب می شوند.

وی با بیان اینکه دولت معتقد است نظارت بر بازار باید قوی باشد، تصریح کرد: اما امنیتی کردن بازار زندگی مردم را مختل می کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، خواستار استفاده از نظر کارشناسان این وزارتخانه در برطرف کردن معضلات استان ها شد و بیان کرد: اگر کالای موجود در انبارها در سامانه ثبت شود مشکلی برای صاحبان کالا و روند توزیع در بازار به وجود نمی آید.

شریعتمداری، حضور نهادهای مردمی در راستای نظارت عالمانه بر بازار را مهم عنوان کرد و یادآور شد: ایجاد نهادهای مردمی موجب جلوگیری از سوء استفاده فرصت طلبان می شود.

بازدید وزیر صمت از واحدهای تولیدی ۵ شهرستان گیلان

استاندار گیلان نیز در دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت با نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: روز گذشته از واحدهای تولیدی رشت بازدید داشتیم ضمن اینکه جلسه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی گیلان برگزار شده است.

مصطفی سالاری نیز در دیدار شب گذشته از بازدید شریعتمداری از واحدهای تولیدی پنج شهرستان گیلان در روز اول سفر خبر داد و بیان کرد: امروز از تعدادی از واحدهای تولیدی شهرستان های رضوانشهر، صومعه سرا، رودبار، آستانه اشرفیه و لنگرود بازدید می شود.

وی به بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از کارخانه چوکای تالش اشاره کرد و گفت: امیدواریم از حمایت های شریعتمداری در برطرف شدن مشکل واحدهای تولیدی گیلان برخوردار شویم.