حرف تازه – لایحه کمک مالی به انجمن علمی سازه های ماکارونی دانشگاه گیلان جهت برگزاری اولین دوره المپیاد علمی و فرهنگی، با مخالفت رضا رسولی و نرسیدن به رای اکثریت برگشت داده شد. در جلسه عصر امروز شورای اسلامی شهر رشت که به ریاست سید امیرحسین علوی در ساختمان تاریخی شورا برگزار شد در […]

حرف تازه – لایحه کمک مالی به انجمن علمی سازه های ماکارونی دانشگاه گیلان جهت برگزاری اولین دوره المپیاد علمی و فرهنگی، با مخالفت رضا رسولی و نرسیدن به رای اکثریت برگشت داده شد.

در جلسه عصر امروز شورای اسلامی شهر رشت که به ریاست سید امیرحسین علوی در ساختمان تاریخی شورا برگزار شد در بررسی این لایحه رضا رسولی رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر رشت و از فارغ التحصیلان دانشگاه گیلان گفت: این انجمن در سالهای گذشته نیز مورد حمایت قرار گرفته است اما در برنامه سال قبل در بنرها و تراکت ها اثری از نام شورا و شهرداری رشت ندیدم و این مسائل اعتمادها را مخدوش می کند.

رسولی با ابراز خرسندی از فضای حاکم بر جلسات شورای پنجم، افزود: فضای شورا به نسبت دوره قبل فضای محترمانه تری است و امروز در بحث حمایت از سپیدرود و داماش نیز کسی متهم به فعالیت انتخاباتی نشد.

وی در ادامه گفت: پس از مخالفتی که با حمایت ۲۰ میلیون تومانی از این انجمن علمی صورت گرفت در صفحه اینستاگرام همین دوستان مورد هجمه قرار گرفتم. البته رضا رسولی در دانشگاه گیلان درس خوانده، تدریس کرده و جایگاهش با این مسائل مخدوش نمی شود اما خواهشم این است از احترام به یک عضو شورا عبور نکنیم.

رضا رسولی تصریح کرد: تبعات عبور از احترام به یک عضو شورا در آینده دامنگیر سایر اعضا خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت در پایان گفت: این انجمن باید از دوره های قبل و علت عدم اشاره به نام شورا و شهرداری گزارشی ارائه دهد.

حجت جذب نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت در ادامه ضمن تاکید بر حفظ شانیت شورا، گفت: احترام به عضو شورا مورد تاکید است اما اینکه به این دلیل حمایت نکنیم منطقی نیست.

نایب رئیس شورا افزود: اگر حمایت از این انجمن و مسابقات اینچنین دستاورد خاصی نداشت چرا در سالهای قبل حمایت صورت میگرفت؟

حجت جذب در ادامه تصریح کرد: هدف ما تقویت بنیه علمی دانشگاه و دانشجویان است و اگر فرد خاصی اشتباهی مرتکب شده است نباید سایر افراد متضرر شوند و پیشنهادم این است در کنار همه هزینه هایی که انجام می شود به موضوعات اینچنینی نیز توجه شود.

در ادامه سید امیر حسین علوی رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه پیشنهاد اولیه ۲۰ میلیون تومان بوده است گفت: در اواخر شورای چهارم به دو کمیسیون ارجاع داده شده است و نظر کمیسیون فرهنگی ۵ میلیون تومان و نظر کمیسیون برنامه و بودجه ۱۰ میلیون تومان بوده است و امروز حمایت ۱۰ میلیون تومانی را به رای می گذاریم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز ضمن تاکید بر حفظ شانیت شورا موافقت خود را با برگزاری مسابقات علمی و حمایت هایی در این سطح مطابق روال سال های گذشته اعلام کرد و رای موافق داد اما نهایتا این حمایت مالی به اکثریت آرا نرسید و برگشت داده شد.

شایان ذکر است ابوالفضل ابراهیمی مسئول این انجمن علمی در ستاد انتخاباتی یکی از اعضای علی البدل شورا حضور پررنگی داشته است و در اواخر شورای چهارم یکی از اعضا چنین حمایت هایی را پرداختن هزینه انتخاباتی دیگران دانسته بود!