رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 26 April
شهردار رشت در بازدید از ایرنا مطرح کرد:

رسانه ها در معرفی ظرفیت های رشت در حوزه ملی نقش آفرینی کنند

حرف تازه – شهردار رشت رسانه های رسمی کشور را حلقه ارتباطی بین شهروندان و مدیریت شهری دانست و گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با تمام ویژگی ها، پتانسیل ها، موفقیت ها و تجربیاتی که از گذشته در حوزه ملی دارد؛ می تواند برای معرفی کلانشهر رشت از نگاه مدیریت شهری نقش آفرینی کند. مسعود […]

حرف تازه – شهردار رشت رسانه های رسمی کشور را حلقه ارتباطی بین شهروندان و مدیریت شهری دانست و گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با تمام ویژگی ها، پتانسیل ها، موفقیت ها و تجربیاتی که از گذشته در حوزه ملی دارد؛ می تواند برای معرفی کلانشهر رشت از نگاه مدیریت شهری نقش آفرینی کند.

مسعود نصرتی روز شنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز گیلان اظهار داشت: بسترسازی مناسب، ایجاد امنیت و تولید باور برای شهروندان با رسانه های خوب و تخصصی، صورت می گیرد.
وی با اشاره به اهمیت معرفی کلانشهر رشت در حوزه ملی خاطرنشان کرد: رسانه های رسمی و تخصصی کشور در این رابطه نقش مهمی دارند.
نصرتی با بیان اینکه فرصت های بی نظیری در رشت وجود دارد، گفت: نیاز است خلاقانه و در محیطی با ثبات و آرام، از این فرصت ها بهره برداری شود.
شهردار کلانشهر رشت با اشاره به نقش مهم ثبات و آرامش برای پیشبرد کارها افزود: اگر شرایط ثبات و آرامش نباشد، هیچ خلاقیتی صورت نمی گیرد.
وی پویایی و زنده بودن را از ویژگی های کلانشهر رشت عنوان و اضافه کرد: طرح شب های روشن در رشت نیز در همین راستا انجام گرفته و از جمله کارهای خلاقانه است، بنابراین به راحتی می توان در صورت وجود آرامش، هر فرصتی را پررنگ کرد.
نصرتی با اشاره به ورود گردشگر به رشت مرکز استان گیلان و با بیان اینکه این کلانشهر می تواند بزرگترین مقصد گردشگری باشد، گفت: این شرایط ، زمینه اشتغال زایی را فراهم می کند به طوری که هر ۱۰ گردشگری که با این شیوه یعنی با نگاه مقصد شدن به رشت سفر می کنند، یک اشتغالزایی ایجاد می شود.
به گفته شهردار رشت، اگر مردم برنامه های کوتاه مدت را دیدند و برنامه های مدیریت شهری را باور کردند، در این صورت اجازه می دهند که کارهای میان مدت و بلندمدت انجام شود.
وی با اشاره به برنامه های سال ۹۷ شهرداری کلانشهر رشت و با بیان اینکه در زیرساخت ها پروژه های زیادی تعریف شده، اظهار امیدواری کرد که شرایطی مهیا شود تا کارهای اساسی و مناسبی برای شهر رشت رقم زده شود.
نصرتی گفت: اعتقاد دارم که در حوزه مدیریت شهری، شهرداری ها در کنار شورای اسلامی به عنوان یک خانواده مدیریت شهری، نباید منتظر مرکز باشند و در تمام کشور این خانواده، توانایی و قدرت آن را دارد که بر اساس نقاط قوت و ضعف و فرصت و تهدیدهایی که در استان و شهر هست؛ کارها را پیش ببرد.
رشت حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که به طور متوسط ، این تعداد در طول روز به بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می رسد. 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

نقش کلیدی مالک جوان سپیدرود در حفظ سهمیه لیگ برتری؛

سپیدرود در لیگ برتر ماندنی شد؛ خبری کوتاه از موفقیتی که بسیار سخت به دست آمد

حرف تازه - سپیدرود با همه فراز و نشیب ها، سرانجام در پایان هفته بیست و نهم لیگ برتر بقای خود را در این مسابقات تضمین کرد اما در این اتفاق نباید نقش مالکیت باشگاه را نادیده گرفت. سرخپوشان رشتی که از ابتدای فصل با مشکلات شدید مالی و مدیریتی دست به گریبان بودند در پایان نیم فصل اول مسابقات تنها ۱۲ امتیاز از ۱۵ بازی کسب کرده بودند که اگر همان روند امتیاز گیری در نیم فصل دوم نیز ادامه داشت امروز سپیدرود نیز همچنان به طور جدی در منطقه سقوط قرار می گرفت. مدیریت ابتدای فصل سپیدرود با عدم پرداخت مطالبات بازیکنان و کسب نتایج بسیار ضعیف باعث شد سپیدرود در شرایط بحرانی قرار بگیرد و ۵ هفته پایانی نیم فصل اول ۵ شکست پیاپی را تجربه کند. پس از آن هم وارد یک دوره مدیریتی کوتاه مدت شد که حواشی خاص خود را به همراه داشت. اما در ادامه دکتر تن زاده مالکیت این تیم را بر عهده گرفت و بدهی های قبلی سپیدرود را نیز متقبل شد. تن زاده در سخت ترین روزها دست این تیم را گرفت و هزینه های سنگین تیم داری را پذیرفت و تماشاگران را از نگرانی های همیشگی نجات داد. تن زاده یکی از ارکان اصلی موفقیت و تغییر روند سپیدرود بود و البته غیرت بازیکنان، همراهی هواداران و تدابیر کادر فنی نیز هریک به سهم خود نقشی مهم ایفا می کرد اما اگر جواد تن زاده مالکیت تیم را نداشت شاید علی کریمی هم به این تیم نمی آمد و شاید بازیکنان نیز به دلیل با مشکلات مالی بیشتر نمی توانستند با تمرکز مناسبی وارد زمین مسابقه شوند. مالک جوان و رشتی سپیدرود در برابر جریان سازی، اتهامات و کارشکنی های ناجوانمردانه سکوت کرد تا برای دفاع از خود، تیم را بیش از پیش وارد حاشیه نکند و همین تصمیمات و شیوه مدیریتی او باعث شد سپیدرود، اولین فصل حضور در لیگ برتر را با موفقیت به پایان برساند. پرداخت مطالبات و انجام تعهدات مالی، اسکان در هتل، توجه به ضرورت شرایط رفاهی پیش از هر مسابقه، برنامه ریزی های میان مدت و بلند مدت تنها بخشی از اقدامات تن زاده در این مدت کوتاه بود. بی تردید شهر رشت و هواداران وفادار گیلانی، تعصب و از خودگذشتگی تن زاده را از یاد نخواهد برد.

آخرین اخبار