حرف تازه : با پایان دور اول انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، قصد داریم رسانه ای ترین کاندیداهای مجلس دهم در رشت را معرفی کنیم. با پایان شمارش آرا در حوزه انتخابیه رشت و نگاهی به افراد منتخب نقش رسانه ها در آرای مردمی را بسیار پررنگ میبینیم. رسانه هایی که مرکز فعالیت آنها در […]

حرف تازه : با پایان دور اول انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، قصد داریم رسانه ای ترین کاندیداهای مجلس دهم در رشت را معرفی کنیم.

با پایان شمارش آرا در حوزه انتخابیه رشت و نگاهی به افراد منتخب نقش رسانه ها در آرای مردمی را بسیار پررنگ میبینیم. رسانه هایی که مرکز فعالیت آنها در رشت است اما دامنه اثرگذاری به مراتب گسترده تری نسبت به مرکز استان دارند.

مهندس غلامعلی جعفرزاده با بیش از ۹۰ هزار رای به عنوان نماینده اول رشت راهی بهارستان شد تا چشم به اما و اگر های دور دوم ندوزد. قرار گرفتن در لیست اصلاح طلبان و حامیان دولت از یک سو، عملکرد وی در ۴ سال و انتشار این عملکرد در رسانه ها و فضای مجازی از جمله اینستاگرام و تلگرام کمک شایان توجهی به وی نمود. جعفرزاده به عنوان رییس مجمع نمایندگان گیلان و حتی پیش از آن به عنوان یکی از فعال ترین نمایندگان گیلان مصاحبه های زیادی با رسانه ها داشت و این روند در روزهای پایانی به اوج خود رسید.

دکتر محمد صادق حسنی دومین کاندیدای استان گیلان بود که در کانون توجه رسانه های استان قرار گرفت. دکتر حسنی که توانست به دور دوم انتخابات مجلس دهم راه یابد با رسانه شناخته شد. با مروری بر روند ماه های اخیر به راحتی می توان دریافت که این رسانه ها بودند که وی را در کانون توجه قرار دادند و در نهایت علی رغم تشکیلات نه چندان قدرتمند با قرار گرفتن در لیست اصلاح طلبان رای قابل قبولی به دست آورد. محمد صادق حسنی که تا چند ماه پیش یکی از کاندیداهای ناشناخته دهمین دوره انتخابات مجلس بود، امروز تبدیل به گزینه اول اصلاح طلبان در دور دوم این انتخابات در استان شده است. با چنین شرایطی اگر در مقایسه با ۳ گزینه اصولگرایان دکتر حسنی را با اقبالترین گزینه برای ورود به مجلس معرفی کنیم سخنی به گزاف نگفته ایم. وی نه تنها دیگر سنگینی سایه رقبای دیگر لشت نشایی را احساس نمی کند بلکه تنها گزینه ای است که از اعتدالی ها و اصلاح طلبان در این رقابت باقی مانده است.

مهندس کوچکی نژاد به واسطه نمایندگی مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی سومین گزینه ای است که در کانون توجه رسانه ها قرار داشت. وی که در طول سال های نمایندگی همواره مورد توجه رسانه های هم طیف خود قرار داشت در آخرین سال از دوره نهم توانست تا حدودی حمایت رسانه های طیف مقابل را هم کسب نماید. بی تردید حضور وی در دور دوم انتخابات مجلس دهم نیز بار دیگر از وی چهره ای خبر ساز خواهد ساخت.

دلخوش و خصوصی دو کاندیدای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه صومعه سرا نیز از دیگر کاندیداهای فعال در رسانه های گیلان بودند. خصوصی که در سال های نمایندگی نتوانست از این پتانسیل موجود به خوبی استفاده کند در روزهای آخر در تلاش بود که از قافله عقب نماند. در سوی دیگر رقیب وی نیز با حضور در مرکز استان همواره خود را در صدر اخبار قرار می داد که در نهایت توانست به صورت مستقیم به بهارستان راه یابد.

دور دوم انتخابات را نیز بی شک باید فصل جدیدی از اثرگذاری سیاسی رسانه های استان دانست.

عصرتدبیر