رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
  • الأحد ۱۰ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 24 June

حرف تازه – روز گذشته اعضای شورای شهر رشت و شهردار با عباس آخوندی، وزیر راه، مسکن و شهرسازی دیدار و گفتگو کردند. سید امیرحسین علوی، رئیس شورای اسلامی شهر رشت، در این خصوص اظهار داشت: این دیدار به منظور دریافت اعتبارات ملی برای پروژه های عمرانی شهرداری رشت بود و شهرداری رشت با تقدیم درخواست […]

حرف تازه – روز گذشته اعضای شورای شهر رشت و شهردار با عباس آخوندی، وزیر راه، مسکن و شهرسازی دیدار و گفتگو کردند.

سید امیرحسین علوی، رئیس شورای اسلامی شهر رشت، در این خصوص اظهار داشت: این دیدار به منظور دریافت اعتبارات ملی برای پروژه های عمرانی شهرداری رشت بود و شهرداری رشت با تقدیم درخواست های مکتوب، خواستار تخصیص اعتبار برای پروژه های ضروری شهر شد.

رئیس شورای شهر رشت پیرامون این دیدار گفت:در خواست تامین قیر لازم برای تولید آسفالت معابر شهر رشت، از جمله موارد مطرح شده بود.

علوی با اشاره به تراکم شهر رشت و وسعت بافت فرسوده مرکز استان گیلان تصریح کرد: شهر رشت به عنوان پایلوت پروژه های بازآفرینی درنظر گرفته شده است، با این حال با وجود مصوبه وزارت راه و مسکن و شهرسازی، تاکنون شهرداری رشت برای اجرای پروژه های بازآفرینی، نتوانسته است از اعتبارات دولتی تخصیص یافته برای بازآفرینی بهره مند شود.

امیر حسین علوی ابراز کرد: اجرای پیاده راه مرکز شهر و همچنین ساماندهی حریم بقعه خواهر امام و بافت تاریخی ساغریسازان، با استفاده از منابع شهرداری در حال اجراست. اما منابع محدود شهرداری رشت از یک سو و کاهش درامدهای شهرداری های کشور با توجه به شرایط اقتصادی کشور، کفاف تکمیل و تداوم این پروژه ها را نمی دهد. و با وجود انکه شودای چهارم پروژه های در قالب بازافرینی را مشروط به دریافت اعتبار از دولت نموده بود، بخشی از پروژه ها را آغاز کرد ولی برای تکمیل ان نیازمند اعتبارات ملی هستیم.

وی همچنین به ویژگیهای اقتصادی مرکز استان در گذشته اشاره نمود و ابراز کرد: هنوز هم مرکز استان مرکز ترانزیت و تردد کالاست و همین امر نیاز شهر را به ایجاد و تکمیل کمربندی دور شهر را ضروری می نماید. بر همین اساس یکی از درخواستهای مشخص از وزیر محترم راه و شهرسازی، تخصیص زمین هایی است که در تملک شرکت سپیدرود است و در صورت واگذاری بخشی از ان که در مسیر ایجاد رینگ ۹۰متری است، بخشی از کمربندی غرب گیلان تکمیل می گردد.

علوی، خدمات رسانی به مسکن مهر را هم از اولویت های شهرداری دانست و یاداور شد: شهرداری رشت پیش از واگذاری این محدوده از سوی وزارتخانه به شهرداری رشت، به این محدوده مسکونی خدمات رسانی کرده است و تاکنون ۲۹میلیارد تومان از مسکن و شهرسازی مطالبه دارد و افزون بر ان ۴۰ میلیارر دیگر از اسناد خزانه می باید به شهرداری رشت تخصیص یابد و در صورت موافقت وزیر محترم و دریافت این اعتبار، می توانیم پروژه های نیمه تمام عمرانی رشت را هم تکمیل نماییم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار