رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
  • السبت ۰ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 17 March

حرف تازه – روز گذشته اعضای شورای شهر رشت و شهردار با عباس آخوندی، وزیر راه، مسکن و شهرسازی دیدار و گفتگو کردند. سید امیرحسین علوی، رئیس شورای اسلامی شهر رشت، در این خصوص اظهار داشت: این دیدار به منظور دریافت اعتبارات ملی برای پروژه های عمرانی شهرداری رشت بود و شهرداری رشت با تقدیم درخواست […]

حرف تازه – روز گذشته اعضای شورای شهر رشت و شهردار با عباس آخوندی، وزیر راه، مسکن و شهرسازی دیدار و گفتگو کردند.

سید امیرحسین علوی، رئیس شورای اسلامی شهر رشت، در این خصوص اظهار داشت: این دیدار به منظور دریافت اعتبارات ملی برای پروژه های عمرانی شهرداری رشت بود و شهرداری رشت با تقدیم درخواست های مکتوب، خواستار تخصیص اعتبار برای پروژه های ضروری شهر شد.

رئیس شورای شهر رشت پیرامون این دیدار گفت:در خواست تامین قیر لازم برای تولید آسفالت معابر شهر رشت، از جمله موارد مطرح شده بود.

علوی با اشاره به تراکم شهر رشت و وسعت بافت فرسوده مرکز استان گیلان تصریح کرد: شهر رشت به عنوان پایلوت پروژه های بازآفرینی درنظر گرفته شده است، با این حال با وجود مصوبه وزارت راه و مسکن و شهرسازی، تاکنون شهرداری رشت برای اجرای پروژه های بازآفرینی، نتوانسته است از اعتبارات دولتی تخصیص یافته برای بازآفرینی بهره مند شود.

امیر حسین علوی ابراز کرد: اجرای پیاده راه مرکز شهر و همچنین ساماندهی حریم بقعه خواهر امام و بافت تاریخی ساغریسازان، با استفاده از منابع شهرداری در حال اجراست. اما منابع محدود شهرداری رشت از یک سو و کاهش درامدهای شهرداری های کشور با توجه به شرایط اقتصادی کشور، کفاف تکمیل و تداوم این پروژه ها را نمی دهد. و با وجود انکه شودای چهارم پروژه های در قالب بازافرینی را مشروط به دریافت اعتبار از دولت نموده بود، بخشی از پروژه ها را آغاز کرد ولی برای تکمیل ان نیازمند اعتبارات ملی هستیم.

وی همچنین به ویژگیهای اقتصادی مرکز استان در گذشته اشاره نمود و ابراز کرد: هنوز هم مرکز استان مرکز ترانزیت و تردد کالاست و همین امر نیاز شهر را به ایجاد و تکمیل کمربندی دور شهر را ضروری می نماید. بر همین اساس یکی از درخواستهای مشخص از وزیر محترم راه و شهرسازی، تخصیص زمین هایی است که در تملک شرکت سپیدرود است و در صورت واگذاری بخشی از ان که در مسیر ایجاد رینگ ۹۰متری است، بخشی از کمربندی غرب گیلان تکمیل می گردد.

علوی، خدمات رسانی به مسکن مهر را هم از اولویت های شهرداری دانست و یاداور شد: شهرداری رشت پیش از واگذاری این محدوده از سوی وزارتخانه به شهرداری رشت، به این محدوده مسکونی خدمات رسانی کرده است و تاکنون ۲۹میلیارد تومان از مسکن و شهرسازی مطالبه دارد و افزون بر ان ۴۰ میلیارر دیگر از اسناد خزانه می باید به شهرداری رشت تخصیص یابد و در صورت موافقت وزیر محترم و دریافت این اعتبار، می توانیم پروژه های نیمه تمام عمرانی رشت را هم تکمیل نماییم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار