رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۲۸ ربيع ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Tuesday 16 January

حرف تازه – روز گذشته اعضای شورای شهر رشت و شهردار با عباس آخوندی، وزیر راه، مسکن و شهرسازی دیدار و گفتگو کردند. سید امیرحسین علوی، رئیس شورای اسلامی شهر رشت، در این خصوص اظهار داشت: این دیدار به منظور دریافت اعتبارات ملی برای پروژه های عمرانی شهرداری رشت بود و شهرداری رشت با تقدیم درخواست […]

حرف تازه – روز گذشته اعضای شورای شهر رشت و شهردار با عباس آخوندی، وزیر راه، مسکن و شهرسازی دیدار و گفتگو کردند.

سید امیرحسین علوی، رئیس شورای اسلامی شهر رشت، در این خصوص اظهار داشت: این دیدار به منظور دریافت اعتبارات ملی برای پروژه های عمرانی شهرداری رشت بود و شهرداری رشت با تقدیم درخواست های مکتوب، خواستار تخصیص اعتبار برای پروژه های ضروری شهر شد.

رئیس شورای شهر رشت پیرامون این دیدار گفت:در خواست تامین قیر لازم برای تولید آسفالت معابر شهر رشت، از جمله موارد مطرح شده بود.

علوی با اشاره به تراکم شهر رشت و وسعت بافت فرسوده مرکز استان گیلان تصریح کرد: شهر رشت به عنوان پایلوت پروژه های بازآفرینی درنظر گرفته شده است، با این حال با وجود مصوبه وزارت راه و مسکن و شهرسازی، تاکنون شهرداری رشت برای اجرای پروژه های بازآفرینی، نتوانسته است از اعتبارات دولتی تخصیص یافته برای بازآفرینی بهره مند شود.

امیر حسین علوی ابراز کرد: اجرای پیاده راه مرکز شهر و همچنین ساماندهی حریم بقعه خواهر امام و بافت تاریخی ساغریسازان، با استفاده از منابع شهرداری در حال اجراست. اما منابع محدود شهرداری رشت از یک سو و کاهش درامدهای شهرداری های کشور با توجه به شرایط اقتصادی کشور، کفاف تکمیل و تداوم این پروژه ها را نمی دهد. و با وجود انکه شودای چهارم پروژه های در قالب بازافرینی را مشروط به دریافت اعتبار از دولت نموده بود، بخشی از پروژه ها را آغاز کرد ولی برای تکمیل ان نیازمند اعتبارات ملی هستیم.

وی همچنین به ویژگیهای اقتصادی مرکز استان در گذشته اشاره نمود و ابراز کرد: هنوز هم مرکز استان مرکز ترانزیت و تردد کالاست و همین امر نیاز شهر را به ایجاد و تکمیل کمربندی دور شهر را ضروری می نماید. بر همین اساس یکی از درخواستهای مشخص از وزیر محترم راه و شهرسازی، تخصیص زمین هایی است که در تملک شرکت سپیدرود است و در صورت واگذاری بخشی از ان که در مسیر ایجاد رینگ ۹۰متری است، بخشی از کمربندی غرب گیلان تکمیل می گردد.

علوی، خدمات رسانی به مسکن مهر را هم از اولویت های شهرداری دانست و یاداور شد: شهرداری رشت پیش از واگذاری این محدوده از سوی وزارتخانه به شهرداری رشت، به این محدوده مسکونی خدمات رسانی کرده است و تاکنون ۲۹میلیارد تومان از مسکن و شهرسازی مطالبه دارد و افزون بر ان ۴۰ میلیارر دیگر از اسناد خزانه می باید به شهرداری رشت تخصیص یابد و در صورت موافقت وزیر محترم و دریافت این اعتبار، می توانیم پروژه های نیمه تمام عمرانی رشت را هم تکمیل نماییم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

روزگار سیاست بدون آیت الله

حرف تازه - در یک سال اخیر شاید شیخ حسن روحانی که در سال‌های اخیر پیوند سیاسی اش با آیت‌الله هاشمی رنگ و بویی متفاوت تر به خود گرفته بود، بیش از همه بار نبودن آیت الله را بر دوش خود احساس کرد. لیلا شریف نوشت: یکسال از رفتن «آیت الله سیاست» گذشت، یک سالی پرتلاطمی که در گوشه و کنار سیاست آن از انتخابات تا همین اعتراضات اخیر، سیاست پیشگان چپ و راست گاه و بیگاه از جای خالی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سخنی به میان آورد. در این میان شاید شیخ حسن روحانی که در سال‌های اخیر پیوند سیاسی اش با آیت‌الله رنگ و بویی متفاوت تر به خود گرفته بود، بیش از همه بار نبودن آیت الله هاشمی را بر دوش خود احساس کرد، چه آنکه پایه های حضور روحانی در پاستور مدیون مدد رسانی هاشمی رفسنجانی بود و هم او بود که در ۴ سال سخت دوره اول ریاست جمهوری همیشه پشت دولت روحانی ایستاد.  آیت الله در همان روزهای منتهی به انتخابات ۹۲ زمانی که پای حمایت از حسن روحانی به میان آمد، با صراحت گفته بود:« از همان ابتدا در مجمع تشخیص بحثمان این بود که آقای ناطق نوری نامزد شوند اما ایشان گفت نمی آیم. سپس به آقای روحانی پیشنهاد دادیم که نامزد شود.» شاید حسن روحانی در همان ۴ سال سکانداری دولت یازدهم، زمانی که در کارهایش به بن بست می رسید، بهترین مرجع برای مشکل را در هم کلامی با آیت الله هاشمی می دید، اما پس از فوت مرد اعتدالی سال‌های اخیر سیاست ایران، روحانی به خوبی درک کرد که دیگر چنین ملجاء و مأمنی برای او در عبور از بحران‌ها وجود ندارد و باید تنها مسیر ریاست بر پاستور را طی کند. ای کاش ها در نبود هاشمی «در روایت اسلامی داریم که وقتی عالم مومنی از دنیا می رود رخنه و روزنه ای به وجود می آید که چیزی نمی تواند جای آن را پر کند. جامعه این را در یک سال گذشته کاملا فهمید و خلاء حضور او احساس می شود.»، این گفته سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری و عضو جامعه روحانیت، روایتی است از «ای کاش‌هایی» در نبود آیت الله. شاید بیراه نباشد که برای درک بهتر این خلاء بر اتفاقاتی که در بازه زمانی یک سال گذشته و در نبود آیت ‌الله  کشور را درگیر خود کرد، مروری داشته باشیم. کارزار انتخاباتی روحانی در نبود آیت الله آخرین روز اردیبهشت ماه روزی بود که روحانی آن را در تقویم سیاسی خود به عنوان دومین برد انتخاباتیش علامت زد. بردی که اگر از انتخابات سال ۹۲ سخت تر نباشد، آسانتر هم نبود.  شیخ دیپلمات که در خرداد ۹۲ با حمایت تمام قد آیت الله هاشمی وارد گود رقابت شده بود، چند ماه مانده به انتخابات ۹۶ مهم ترین حامی خود را از دست داد.  در این هنگام بود که تکرار سخنانی که آیت الله جسته و گریخته در ماه های قبل فوتشان در رابطه با گزینه انتخاباتی سال ۹۶ زده بودند، ...

آخرین اخبار