رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
  • السبت ۰ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 17 March

حرف تازه – ظهر امروز نشست دکتر مسعود نصرتی با بانوان شاغل در شهرداری رشت در تالار گفتگوی شهر در ساختمان تاریخی شهرداری برگزار شد.     در این نشست که با حضور و پیگیری فاطمه شیرزاد سخنگوی شورا و رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری و به عنوان تنها بانوی شورای اسلامی شهر رشت […]

حرف تازه – ظهر امروز نشست دکتر مسعود نصرتی با بانوان شاغل در شهرداری رشت در تالار گفتگوی شهر در ساختمان تاریخی شهرداری برگزار شد.

 
 

در این نشست که با حضور و پیگیری فاطمه شیرزاد سخنگوی شورا و رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری و به عنوان تنها بانوی شورای اسلامی شهر رشت برگزار شد دکتر مسعود نصرتی با قدردانی از برگزارکنندگان نشست با بانوان اذعان داشت: همه مطالب مطروحه در این جلسه توسط بانوان کاملا درست است و باید محقق و اجرایی شود.

شهردار رشت با اشاره به موضوعات بسیار متعدد قابل طرح از سوی بانوان گفت: این خانواده، باید شهر که یک کالبد برای شهروندان است را به گونه ای مهیا کند تا شهروندان درآن با رفاه و آسایش زندگی کنند واین امر جز با رعایت حقوق شهروندی و ایجاد شرایط زندگی مطلوب در محلات شهر محقق نخواهد شد.

 
 
 

رفع نازیبایی های شهر اولین قدم توسعه شهری است

وی رفع نازیبایی را اولین قدم در توسعه شهری دانست و گفت: درحال حاضر عناصر زائدی در شهر وجود دارد از جمله می توان به تابلوهای ناهمگون شهری، حداقل های آسفالت و نوارهای حفاری و … اشاره کرد که باید به آنها توجه بیشتری شود.

وی افزود: اگر ما که یک خانواده ۴ هزار نفره با احساس و تعلق باشیم به شهر توجه درست داشته باشیم ، هیچ گاه نازیبایی شهر از چشم ما مخفی نخواهد ماند.

دکتر نصرتی تصریح کرد: جامعه ۳۰۰ نفری بانوان در جامعه شهری با نگاه جزیی بین و تیزبین خود در رفع نازیبایی نقشی بسیار تاثیر گذار دارند.

شهردار رشت با تاکید برضرورت ارتقای انتظار اجتماعی گفت: ما باید شرایط را به گونه ای فراهم کنیم تا شهر نه فقط برای زنده ماندن بلکه برای زندگی کردن شهروندان مهیا گردد.

شهردار رشت با اشاره به ارتقای احساس تعلق کارکنان نسبت به شهر، از برگزاری جلسات مشترک هم اندیشی ماهیانه بانوان و آقایان خبر داد و گفت: با ارائه ایده های خروجی از این جلسات و نشست ها، با اقتدار مدیران از بین بانوان و آقایان شایسته با حفظ شایسته سالاری انتخاب خواهند شد.

 
 
 

گم شدن شایسته سالاری در وابستگی های جناحی

دکتر نصرتی با اشاره به گم شدن شایسته سالاری در وابستگی های جناحی تصریح کرد: در این شهر برای معرفی افراد در پنج دقیقه اول از وابستگی آن فرد به حزب و یا گروه و یا فرد خاص سخن گفته و نسخه وی پیچیده می شود.

وی در راستای تولید درآمد گفت: شما نشان دادید که در تولید درآمد و مدیریت هزینه نقش بسیار حساسی دارید و حدود سه ماه حقوق اضافه کار و… پرداخت شد. شما کمک کردید شهرداری مطالبات چند طلبکار اصلی شهرداری را پرداخت نماید.

 
 
 

ارائه گزارش عملکرد سه ماهه طی روزهای آتی

شهردار رشت از ارائه گزارش عملکرد سه ماه اخیر طی روزهای آتی خبر داد و افزود: این سه ماه، سه ماه شروع نه سه ماه کار بوده که با موفقیت سپری شده است. ارتقای شهررشت به یک شهر ایده آل شدنی است و بانوان مجموعه مدیریت شهری نشان دادند می توان به کمک آنها به شهر ایده آل دست یافت.

شهردار رشت با سخن از قانون گرایی یادآور شد: حرکتهای در حال انجام باید طوری باشد تا درآینده بدهکار کسی نباشیم.

 
 
 

ارائه لایحه پاداش به شورا

دکتر نصرتی از ارائه لایحه پاداش به شورا خبر داد و گفت: با تصویب این لایحه شهردار می تواند برای کارهای خاص در یک ماه به یک کارمند حتی دوبار هم پاداش بدهد.

شهردار رشت افزود: مردم باید باور کنند که مجموعه مدیریت شهری پای کار هستند و در مسیر توسعه شهری گام بر می دارند.

 
 
 

گلایه از تغییرات پستی بانوان در مدیریت شهری

فاطمه شیرزاد سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر اشتغال بیش از ۳۰۰ بانو در حوزه های مختلف شهرداری رشت اذعان داشت: بعد از سپری شدن دوره چهارم شورا و توفیق مجدد اینجانبه در شورا و همچنین پس از سه ماه از فعالیت شورای پنجم و تثبیت مدیریت شهری در راستای تبادل اندیشه و نظر قرار شد تا جلساتی مستمر با بانوان در طول سال برگزار شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت تاکید کرد : تاثیر بانوان در توسعه شهری امری انکار ناپذیر است . وی افزود : بانوان به عنوان مدیر میانی، معاون، شهردار و کارمند در حوزه مدیریت شهری شاغلند و مسئولیت پذیرتر از آقایان هستند.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورا با گله مندی از تغییرات پستی بانوان حوزه مدیریت شهری طی روزهای اخیر تصریح کرد: با توجه به سابقه خدمت ۲۷ ساله دکتر نصرتی انتظار است تا از پتانسیل و تخصص بانوان در حوزه مدیریت شهری بیش از پیش بهره مند شویم.

فاطمه شیرزاد با تاکید بر سهم زیاد خانواده های معظم شهدا، ایثارگران آزادگان و فرزندان معظم شهدا در حوزه مدیریت شهری اذعان داشت: امروز شهرداری رشت شاهد آن است که فرزندان شهدا و ایثارگران به خصوص بانوان نقش به سزایی در توسعه شهری دارند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت، در پایان اذعان داشت: امروز ما آمدیم تا شنونده سخنان بانوان حوزه مدیریت شهری باشیم.

 
 
 

ساماندهی مناسب و شناخت دقیق منابع انسانی با حفظ کرامت زنان

فاطمه قدیمی مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت نیز با اظهار خرسندی در میزبانی از بانوان شهرداری اذعان داشت: در سال هشتاد و چهار تعداد بانوان شهرداری رشت فقط ۳۰ نفر بوده است اما امروز با یک افزایش ده برابری شاهد حضور بیش از ۳۰۰ بانو در حوزه مدیریت شهری هستیم.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت فعالیت کنونی سیصد نفر از بانوان مدیریت شهری را مدیون سی نفر اول دانست و اذعان داشت: در گذشته وضعیت شغلی بانوان فقط و فقط به حوزه های بایگانی و تایپ خلاصه می شد اما امروز با سپری شدن دوره گذار شاهد آنیم که یک سوم مدیران جلسات شهرداری بانوان هستند.

فاطمه قدیمی با اظهار تاسف نسبت به عزل بانوان مدیریت شهری در تیر و مرداد ماه در فاصله کمتر از دو ساعت تصریح کرد: انتظار بانوان آن است تا به پتانسیل آنان با تکیه بر شایسته سالاری بیش از پیش توجه شود و با ساماندهی مناسب و شناخت دقیق منابع انسانی، کرامت زنان حفظ گردد.

 
 
 

رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های شهرداری رشت : هنگام کار کردن نگاه به جنسیت خودمان نمی کنیم

مریم گل احضار با تاکید بر تلاش بانوان شهرداری رشت در همه صحنه ها و سطوح از جمله حوزه کارشناسی تا مدیریتی تصریح کرد : آنچه که در سالهای گذشته اتفاق افتاد حضور تمام وقت ما برای به ثمر رساندن کارهای شهرداری بود .

وی افزود : حضور زنان در پست های مدیریتی با حذفی که در ماههای گذشته صورت گرفت انگیزه های بانوان را کاهش می دهد .

 
 
 

در ادامه این نشست تعدادی از بانوان شاغل در شهرداری به بیان نقطه نظرات و مشکلات و معضلات بانوان در حوزه مدیریت شهری پرداختند و مریم فهمیده مسئول ناحیه دو منطقه سه شهرداری در این خصوص تصریح کرد : بهبود شرایط کاری، درخواست احقاق حقوق مبنی بر تعطیلی روزهای پنجشنبه و افزایش ساعات کاری در دیگر روزهای هفته، پرداخت به موقع حق اضافه کاری، تشویقی، بازنگری در پرداخت وام ۴ درصدی مهر ایران به کارکنان، تقویت روحیه بانوان، بازنگری در سهم مدیریت بانوان را از اهم مطالبات صنفی بانوان مطرح کرد .

 
 
 

فاطمه اسدیان فر از مدیران معاونت حمل و نقل و ترافیک نیز با تاکید بر حضور موثر نماینده بانوان در پیگیری مطالبات آنان ، شروع دوباره این مسیر را با حمایت شهردار و شورا امری ضروری بر شمرد .

در پایان مقرر گردید تا نشست شهردار با بانوان شاغل در شهرداری هردو ماه یک بار برگزار گردد.

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار