نماینده صومعه سرا در مجلس، نسبت به عدم تمکین دولت به قانون انتقادات شدیدی را مطرح کرد و خواستار پیگیری توسط هیئت رئیسه و ورود سازمان بازرسی و دیوان محاسبات شد.

اختصاصی حرف تازه – کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی، نسبت به عملکرد دولت و عدم تمکین دولت به قانون انتقادات شدیدی را مطرح کرد و خواستار پیگیری توسط هیئت رئیسه و پاسخگویی مسئولین مربوطه مجلس شد.

دلخوش خطاب به پزشکیان نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را بر عهده داشت خواستار تلاش و پیگیری جدی تر مصوبات مجلس و قانون بودجه شد و تصریح کرد: با وجود تکلیفی که به دولت داده ایم تا قیر مورد نیاز شهرها را تامین کند اما نزدیک به دو ماه است که این موضوع در کل کشور قطع شده است.

نماینده صومعه سرا با بیان اینکه فصل تابستان بهترین زمان برای آسفالت معابر است خاطر نشان کرد: اگر از فصل تابستان عبور کنیم کدام شهر یا روستا می تواند آسفالت شود و کدام پیمانکار حاضر به همکاری خواهد بود؟

کاظم دلخوش با تاکید بر اینکه دولت به قانون تمکین نمی کند اظهار داشت: مجلس حقوق کارمندان را ۴۰۰ هزار تومان اضافه کرده اما دولت به این موضوع عمل نکرده است.

وی با اشاره به اینکه ۲۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه برای کالاها توسط مجلس در نظر گرفته شده است افزود: نمایندگان پاسخ دهند در کدام شهر و یا روستا یارانه کالاهایی چون گوشت و یا روغن توزیع شده است؟

نماینده صومعه سرا در ادامه انتقادات و تذکرات خود بیان داشت: هیئت رئیسه مسئولیت سنگینی دارد. خواهش دارم به داد نمایندگان و مردم برسید. آقایان را بخواهید تا بیایند و در صحن مجلس پاسخ بدهند. باید برخورد صورت بگیرد.

دلخوش در ادامه گفت: سازمان بازرسی و دیوان محاسبات چه کار می کنند؟ بررسی کنند ببینند چه اتفاقی افتاده است و چه بلایی دارد سر مردم می آید؟

وی در ادامه به بحث استخدامی های آموزش و پرورش و پیش دبستانی ها پرداخت و همچنین با اشاره به مشکلات کشاورزان گفت: گیلان از استان های برنج کار است و به آب نیاز دارد. بازدیدهایی که داشته ایم دیده ایم متاسفانه کشاورزان برای کار خود با مشکلاتی مواجه هستند. 

مسعود پزشکیان نیز پس از سخنان دلخوش خواستار حل مشکل قیر توسط دولت شد و گفت: اگر وقت این کار بگذرد تامین قیر فایده ای نخواهد داشت.