شهاب حاجعلیپور کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه رشت، عصر دیروز در نشست خبری با جمعی از خبرنگاران به ارائه نقطه نظرات خود پرداخت.

اختصاصی حرف تازه – شهاب حاجعلیپور کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه رشت، عصر دیروز در نشست خبری با جمعی از خبرنگاران به ارائه نقطه نظرات خود پرداخت.

عضو سابق شورای شهر کوچصفهان در ادوار چهارم و پنجم با انتقاد از عملکرد دولت، ضمن اشاره به مساله گران شدن بنزین اظهار داشت: دولت در مساله کسری بودجه می توانست از روش های دیگری چون مالیات بر مسکن خالی، مالیات پزشکان، وکلا و هنرمندانی که توانایی مالی مناسبی دارند اقدام به درآمدزایی نماید.

شهاب حاجعلیپور افزود: دولت این اقدامات را به دلایل مختلف انجام نمی دهد و یکباره می خواهد کسری بودجه خودش را با مساله بنزین از جیب مردم جبران کند. نمایندگان هم در چنین شرایطی با توییت های خود التهاب را به جامعه منتقل کردند و در مجلس اثرگذاری نداشتند. 

این کاندیدای مجلس شورای اسلامی با خسته خواندن دولت تصریح کرد: مجلس نیز در مسائل گوناگون دولت را به کار وادار نمی کند. در چنین شرایطی تکلیف مردم چیست؟ چه کسی باید کار کند؟ وضع بیمارستان ها و محیط زیست مطلوب نیست. فاضلاب برخی بیمارستان ها همچنان به طور مستقیم به رودخانه ها ریخته می شود. 

شهاب حاجعلیپور ادامه داد: نماینده ای که عضو کمیسیون تلفیق است در جلسات حضور ندارد. کلیات بودجه مصوب می شود و نماینده استان ما حضور ندارد. متاسفانه نماینده های ما بیشتر به دنبال چینش مدیر از نیروهای ستادی خودشان هستند. 

عضو سابق شورای شهرستان رشت همچنین افزود: نمایندگان باید در مساله منافع مردم اتفاق نظر داشته باشند. نه اینکه ببینند چه کسی با من است و چه کسی با من نیست و بعد موضع گیری کنند. منافع مردم، فراکسیون و اصلاح طلبی و اصولگرایی نمی شناسد. کاندیداها تا روز انتخابات رقیبند بعد از انتخابات در مساله منافع مردم باید رفیق باشند. 

حاجعلیپور با بیان اینکه اگر نماینده در دوره ۴ ساله درست عمل کند مردم بار دیگر به او اعتماد خواهند کرد؛ گفت: متاسفانه برخی نمایندگان از وظایف ملی خود غافل می شوند و به حوزه شهرستانی می پردازند تا در دوره آینده رای بیاورند.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوالی در زمینه اشتغال با انتقاد از عملکرد معاون گیلانی رئیس جمهور خاطر نشان کرد: آقای نوبخت بعد از شش سال همچنان در مرحله وعده دادن هستند. 

شهاب حاجعلیپور کاهش واردات را عامل موثری بر کاهش نرخ بیکاری برشمرد و اذعان داشت: وقتی نماینده ای سر از گمرک در بیاورد نمی تواند در مقابل واردات بی رویه ایستادگی کند. نمایندگان در مسیر دفاع از حقوق مردم نباید از مواضع خود کوتاه بیایند اما متاسفانه چنین اتفاقی رخ می دهد.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس بیان داشت: برخی محصولات کشاورزی به دلیل کاهش ارزش پول، به کشورهای مجاور صادر می شود و به دلیل نیاز بالا در بازار شاهد افزایش قیمت ها هستیم. آیا وزارتخانه مربوطه در جریان این موضوعات نیست؟ در این شرایط برخی نمایندگان به جای دفاع از حقوق مردم، دولت را خط قرمز خودشان می دانند! این رویه باید تغییر کند. هر زمان دولت و مجلس همسو شوند بدترین سالهای کشور رقم می خورد.

حاجعلیپور با انتقاد از فساد موجود در بین برخی مسئولین، در بخش های دیگری از سخنانش گفت: برخی نمایندگان به دنبال انتصاب مدیران همسو با خودشان یا اشتغال نزدیکانشان هستند. چنین نماینده ای نمی تواند از حقوق مردم دفاع کند.

وی در ادامه لیست اموال خودش و همسرش را اعلام کرد: یک خودروی ۲۰۶ که فروخته شده ولی سند هنوز به نام خودم است. یک پژو پارس دارم. یک خانه در استقامت یک به نام همسرم است. یک خانه در تهران هم به نام همسرم است. سه دانگ مغازه هم در کوچصفهان ارثی به بنده رسیده است. برای انتخابات نیز هزینه های عادی در حد پانزده میلیون تومان پوستر و بنر را انجام می دهم و ستادها را دوستانم تهیه کرده اند.

شهاب حاجعلیپور در پایان خاطر نشان کرد: نماینده ای داشتیم که در انتخابات شورای شهر کوچصفهان و انتخاب شهردار آنجا نقش داشت یا چطور می شود یکباره نماینده ای در خصوص یک تحقیق و تفحص سکوت می کند؟ یا یکباره نتیجه استیضاحی در ساعات پایانی تغییر می کند؟ مردم باید انتخاب کنند که چه کسی نماینده شود.