رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶
  • الإثنين ۲ صفر ۱۴۳۹
  • 2017 Monday 23 October
  • چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۶
  • کد خبر : 33225
  • مشاهده : 251 بازدید
  • اخبار » جامعه
  • چاپ خبر : دلیل حضور مسعود رهنما در البرز چه بود؟

حرف تازه – در حالیکه فضای ورزش گیلان در هفته های گذشته به شدت ملتهب بوده و نوک تیز انتقادات به سوی رهنما نشانه رفته است شنیده ها حاکی از آن است مسعود رهنما در مراسم تودیع و معارفه نجفی به عنوان استاندار البرز حضور یافته است. سوال این است که در صورت صحت این […]

حرف تازه – در حالیکه فضای ورزش گیلان در هفته های گذشته به شدت ملتهب بوده و نوک تیز انتقادات به سوی رهنما نشانه رفته است شنیده ها حاکی از آن است مسعود رهنما در مراسم تودیع و معارفه نجفی به عنوان استاندار البرز حضور یافته است.

سوال این است که در صورت صحت این شنیده ها دلیل حضور مسعود رهنما در این مراسم چه بوده است؟ این اقدام چه ارتباطی با حوزه مدیریت ورزشی رهنما دارد و چه گره ای از گره های کور ورزش استان باز می کند؟ 

یکی از فریادهای منتقدان، سیاسی بودن رهنما و در نتیجه فاصله گرفتن او از مشکلات و معضلات ورزش گیلان نبوده است؟! پس چرا باز هم دست به اقدامی سیاسی زده است؟

حضور رهنما در این مراسم به دلیل علاقه قلبی فراوان رهنما به محمدعلی نجفی بوده است یا آنکه این امر می تواند پلی برای ارتقای مدیریت او از گیلان به البرز باشد؟

سوال بعدی این است که آیا با هزینه شخصی به این سفر سیاسی و غیرورزشی رفته است و یا با خودرو و امکانات و حق ماموریت اداری بوده است؟ 

برخی معتقدند اخراج مسعود رهنما از بسیج تا حدی صلاحیت خدمت او را مخدوش خواهد کرد و شاید به همین دلیل با نزدیک نشان دادن خود به برخی شخصیت های سیاسی و قهرمانان محبوب ورزشی همچنان به دنبال حفظ و یا ارتقای جایگاه خود است.

حرف تازه آمادگی انتشار پاسخ های مسعود رهنما مدیرکل ورزش و جوانان گیلان در این خصوص را دارد و امید است پاسخ های دریافتی با پاسخ به این سوال که اصلا در این مراسم حضور داشته است یا خیر آغاز شود! این احتمال وجود دارد که پاسخ تمامی سوالات منفی باشد…

عکس شاخص تزیینی است و ارتباطی به این خبر ندارد…

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از کامبیز نویدی:

من هنوز خواب می بینم که دوره ، دوره وفا است

کامبیز نویدی - عمر شورای نیمه بومی چهارم به پایان رسید و شورای کاملا بومی پنجم بر مسند نشست. آرزوهای بسیارانی محقق شد: از گروه موسوم به ائتلاف رشتی ها برای حذف شدن آنها که غیر رشتی می نامیدندشان تا آرزوی ده ساله ی عده ای برای جلوس بر صندلی شورا. در این میان طبیعتاً اولین وظیفه ی شورا تعیین شهردار برای شهری بود که اتفاقاً در آخرین روزهای کاری شورای چهارم شهردارش را نیز از دست داده بود و با سرپرست اداره می شد. گزینه های بسیاری مطرح شدند تا نهایتا همای سعادت در کش و قوسی طولانی برشانه ی مردی از قزوین بنشیند. آنهم با یازده رای موافق و انصراف عجیب مدعیان در روز رای گیری. اما هرچه که بود تمام شد و امروز دکتر مسعود نصرتی با پشت سر گذاشتن دو” مسعود” دیگر با رای شورا و حکم وزیر کشور بر صندلی شهرداری می نشیند. امروز آغاز روزی نو برای مدیریت شهری رشت است و چه خوب که آغازی بر ثبات مدیریت شهری در این بزرگترین شهر حاشیه دریای کاسپین باشد که شهردارش از شهری می آید که نامش “معرب” نام همین دریا است. اما نصرتی میانسال برای اداره ی رشت با چالش های فراوانی روبرو است. سازمانی خسته و دلمرده از ناملایمات و معوقات و بدهی و شهروندانی دلچرکین از معاملات و بی توجهی ها و کاستی ها. برای رهایی از وضعیت موجود دانش آکادمیک و تجربه ی بیست و هفت ساله ی نصرتی بزرگترین یاریگرش خواهد بود و شاید لازم نباشد در اینجا اندک مطالعات خود را برای رهایی از وضع موجود به عنوان راه حل های پیشنهادی مطرح کنم. اما بی شک عدم تجربه ی زیست در رشت و عدم شناخت کافی از وضعیت شهرداری رشت می تواند در ماه های اول پاشنه آشیل مدیریت جدید شهری رشت محسوب شود. پس بی مناسبت نیست برای کمک به شهردار جدید هم که شده، مسائل و مصایب را با هم مرور کنیم: مشکلات سازمانی شهرداری رشت و سازمان ها و مناطق و نواحی تابعه اش از چند مشکل اساسی رنج می برند. فربه و فشل بودن سازمان و انباشت نیروهای قراردادی و پیمانی و شرکتی در آن که بخش عمده ای از آن بدلیل دخالت های شورانشینان ادوار چهارگانه ی گذشته برای جذب نیروهای انتخاباتی شان و یا اقوام و دوستانشان در این نهاد بوده است، که اتفاقا به سبب وجود همان قرابتها نسبت به مستخدمین قبلی پرتوقع تر و کم بازده تر هم هستند. از دیگرسو، صعودهای نردبانی و راه های پیموده شده ی یک شبه – حاصل از ماجراجویی مدیریتی شهردار سابق یا آویخته شدن به دوستان شورانشین و توصیه های آنان و معاملات دم استیضاح – دو آفت برای سازمان شهرداری بوجود آورده است: عده ای را متوقع و جسور و عده ی بیشتری را که نه یاری در شورا داشته و دارند و نه توان دلبری از شهردار سابق داشتند را دلزده و “واداده” و بی انگیزه کرده است و وضعیتی بوجود آورده ...

آخرین اخبار