آیت الله فلاحتی به عبرت دشمن در حمله به ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و ادامه داد: امروز دشمن از هر دوره‌ای آگاه‌تر، قوی‌تر و رسانه‌ای‌تر شده و ابزار رسانه در اختیار اوست اما جنگ نظامی علیه ایران را دیگر در خیال خود نمی‌گنجاند.

حرف تازه – نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: امروز دشمن از هر دوره‌ای آگاه‌تر، قوی‌تر و رسانه‌ای‌تر شده اما با وجود نوجوانان و جوانان بصیر، جنگ نظامی علیه ایران را دیگر در خیال خود نمی‌گنجاند.

آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در یادواره ۸۵۰ شهید دانش‌آموز استان گیلان همزمان با برگزاری یادواره ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز سراسر کشور در سالن اجتماعات دبیرستان شاهد دختران حضرت فاطمه زهرا(س) آموزش و پرورش ناحیه ۲ رشت با اشاره به ویژگی دوران نوجوانی و جوانی اظهار کرد: جوان نشاط دارد و با افزایش سن، نشاط در انسان کاهش پیدا می‌کند.
وی، نوجوان و جوان را شورآفرین عنوان کرد و افزود: آرمان‌گرایی سومین ویژگی نوجوانان و جوانان محسوب می‌شود ضمن اینکه به دلیل آرمان‌خواهی به‌دنبال قرار گرفتن در بلندی است.
امام جمعه رشت با تأکید بر کشف استعداد نوجوانان و جوانان توسط معلمان، بیان کرد: پدر و مادران نیز باید در کشف استعداد فرزندان خود تلاش کنند.
آیت‌الله فلاحتی به وجود نشاط، شور و آرمان‌خواهی در نوجوانان و جوانان ایرانی اشاره کرد و گفت: در دوران ۸ سال دفاع مقدس جوانان ما با سه ویژگی مذکور در مقابل دشمن ایستادگی کردند.
وی با بیان اینکه وجود ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید در کشور برگرفته از ویژگی جوانان است، تصریح کرد: امروز بصیرت و آگاهی نوجوانان و جوانان ما از تمام دوره‌های تاریخ ایران بالاتر و بیشتر است.
نماینده ولی فقیه در گیلان، نوجوان و جوان ایرانی را دارای اندیشه‌ای بلند خواند و یادآور شد: جوانان دیگر کشورهای مسلمان می‌گویند؛ افتخار ما این است که حامیان ما جوانان ایرانی هستند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به حرکت با معرفت، با فهم و با شعور نوجوانان و جوانان ایرانی در جامعه، خاطرنشان کرد: امر مذکور نشان می‌دهد نوجوانان و جوانان ما بسیار بالنده هستند.
وی به عبرت دشمن در حمله به ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و ادامه داد: امروز دشمن از هر دوره‌ای آگاه‌تر، قوی‌تر و رسانه‌ای‌تر شده و ابزار رسانه در اختیار اوست اما جنگ نظامی علیه ایران را دیگر در خیال خود نمی‌گنجاند.
امام جمعه رشت با بیان اینکه دشمن در ۸ سال دفاع مقدس جوانان ایران اسلامی را آزموده است، اظهار کرد: اگر دشمن به خود جرأت دهد علیه نظام اسلامی اقدامی انجام دهد، هزاران جوان بصیر مانند شهید فهمیده داریم و به این نوجوانان و جوانان افتخار می‌کنیم.

در ادامه از خانواده ۱۵ شهید دفاع مقدس و همچنین شهیدان مدافع حرم قدردانی شد.