رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 22 June

حرف تازه – رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشتاز دستگیری سارقان بقعه متبرکه امام‌زاده هاشم (ع) به همت مأموران نیروی انتظامی خبر داد. حجت‌الاسلام حمیدرضا کریمی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به دستگیری هتاکان و سارقان بقعه متبرکه امام‌زاده هاشم (ع)  اظهار کرد: در سحرگاه دوازدهمین روز […]

حرف تازه – رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشتاز دستگیری سارقان بقعه متبرکه امام‌زاده هاشم (ع) به همت مأموران نیروی انتظامی خبر داد.

حجت‌الاسلام حمیدرضا کریمی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به دستگیری هتاکان و سارقان بقعه متبرکه امام‌زاده هاشم (ع)  اظهار کرد: در سحرگاه دوازدهمین روز از ماه مبارک رمضان هم‌زمان با سالروز شهادت امام‌زاده هاشم (ع) عده‌ای نسبت به این آستان مقدس، هتاکی و اقدام به سرقت از نذورات ضریح مبارک کردند.

وی با بیان اینکه ۶ روز قبل از این اتفاق معتمدین، بقعه متبرکه امام‌زاده هاشم را غبارروبی و نذورات مردم را جمع‌آوری کرده بودند گفت: بلافاصله بعد از هتک حرمت سارقین نیروی انتظامی وارد عمل شده و دستور رسیدگی این اتفاق توسط معاونت آگاهی استان جناب سرهنگ شعبانی صادر شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت با اشاره به حضور اداره آگاهی‌بخش سنگر تصریح کرد: با مجاهدت مثال‌زدنی عزیزان سبزپوش نیروی انتظامی با بررسی فیلم‌های مداربسته و آثاری که از سارقین برجای‌مانده بود در کوتاه‌ترین زمان ممکن این افراد شناسایی، دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

کریمی با تقدیر از مجاهدت و پیگیری مجدانه نیروی انتظامی گفت: بعد از بررسی‌های بیشتر خبرهای دقیق‌تری از سوی نیروی انتظامی درباره کیفیت سرقت و چگونگی هتاکی به آستان مقدس امام‌زاده هاشم (ع) در اختیار اصحاب محترم رسانه قرار خواهد گرفت.

رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت با بیان اینکه پیش‌ازاین با مشورت نیروی انتظامی و حراست اداره کل اوقاف به جهت ممانعت از متواری شدن سارقین خبری منتشر نکرده‌ایم افزود: با مجاهدت‌های نیروی انتظامی، مردم عزیز، کارکنان خدوم امام‌زاده هاشم (ع) و مدیر بقعه هتاکان و سارقین این بقعه متبرکه دستگیر شدند.

وی با اشاره به اخبار منتشرشده در فضای مجازی مبنی بر بیهوشی نگهبانان بقعه گفت: اخباری که در فضای مجازی منتشرشده ساخته‌وپرداخته خود عزیزان بوده است زیرا ما و نیروی انتظامی دراین‌باره هیچ خبری منتشر نکرده و مصاحبه‌ای نداشته‌ایم.

رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت بیان کرد: صحت‌وسقم بیهوشی نگهبانان در زمان سرقت مشخص نبوده و جهت اظهارنظر درباره آن باید منتظر انتشار گزارش کامل نیروی انتظامی بمانیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار