نماینده رشت با ابراز تاسف از اینکه برخی اقشار از جمله کارگران نسبت به عملکرد قوه قانونگذاری انتقاد دارند، گفت: شاید برخی مصوبات حاشیه‌هایی داشته باشد اما کارگران اطمینان داشته باشند که ما رای از مردم گرفته‌ایم و به دنبال جلب رضایت مردم هستیم.

حرف تازه – غلامعلی جعفرزاده با تاکید بر اینکه بارها شاهد بوده‌ایم که هنگام قانونگذاری حق با دولت بوده است گفت: ما نماینده مردم هستیم و باید رضایت مردم را جلب کنیم. بنابراین همواره سعی کرده‌ایم رضایت مردم به ویژه طبقات آسیب‌پذیر و کارگران تامین شود.

وی در پاسخ به اینکه برخی مصوبات مجلس منافع کارگران را درنظر نداشته و این امر باعث اعتراض کارگران شده است، گفت: این امکان وجود دارد که برخی مصوبات منافع کارگران را تامین نکند اینجا وظیفه نماینده کارگران سنگین می‌شود زیرا باید به مجلس مراجعه کنند و توضیحات لازم را به نمایندگان مجلس بدهند و اطمینان کسب کنند که اگر توضیحاتشان قانع‌کننده بود، آن مصوبه مجلس را اصلاح خواهیم کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه هرگز با نیت؛ زیان به جامعه کارگری در مجلس رای نداده‌ایم، گفت: نکته‌ای که نباید فراموش کنیم این است که وقتی برخی مشکلات را بررسی می‌کنیم و به این نتیجه می‌رسیم که باید از طریق قانونگذاری آنها را اصلاح کنیم، اما وقتی نمایندگان مجلس قانون را به نوعی تصویب می‌کنند و دولت به نوع دیگری اجرا می‌کند، اشکال در قانونگذاری نیست بلکه در اجراست.

وی با اشاره به اینکه ۷ سال است به نمایندگی از مردم رشت در مجلس شورای اسلامی حضور دارد، گفت: در این ۷ سال ۷ بار نمایندگان کارگری را ندیده‌ام و با من ارتباط برقرار نکرده‌اند تا مشکلات قانونی را با من در میان بگذارند.

جعفرزاده با اعلام اینکه در ۷ سال گذشته تنها سه بار نمایندگان کارگری به وی مراجعه کرده و مشکلاتشان را مطرح کرده‌اند، گفت: به جای آنکه از نمایندگان مجلس گلایه کنند به ما مراجعه کنند، مشکلات را توضیح دهند، راهکار پیشنهاد بدهند و از ما کمک بخواهند.

وی با اشاره به اینکه تشکل‌های دیگر بسیار بیشتر از کارگران به مجلس مراجعه می‌کنند، گفت: وقتی کارگران به ما مراجعه نمی‌کنند، گمان می‌کنیم که از وضعیت رضایت دارند چراکه هر کس رضایت ندارد به اشکال گوناگون اعتراض خود را اعلام می‌کند.

نماینده رشت در مجلس، تجمع گروه‌های گوناگون مقابل مجلس را مهم توصیف کرد و گفت: در تمامی ۷ سال گذشته چند بار کارگران به شرایط و مسایل مختلف اعتراض کرده‌اند تا متوجه شویم نسبت به برخی موضوعات اعتراض دارند. بنابراین گمان می‌کنیم که سکوت کارگران ناشی از رضایت است.

  • منبع خبر : ایلنا