رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 6 خبر


  • جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 22 June

حرف تازه – در پی اقدام اخیر شهرداری رشت مبنی بر برچیدن نرده های خط ویژه خیابان امام خمینی ره ، حرف و حدیث های زیادی در فضای مجازی مطرح گردید. عموم دغدغه های شهروندان شهر رشت بر محور غیر کارشناسی بودن این طرح و همچنین متحمل شدن هزنیه های زیاد بر دوش شهرداری و […]

حرف تازه – در پی اقدام اخیر شهرداری رشت مبنی بر برچیدن نرده های خط ویژه خیابان امام خمینی ره ، حرف و حدیث های زیادی در فضای مجازی مطرح گردید.

عموم دغدغه های شهروندان شهر رشت بر محور غیر کارشناسی بودن این طرح و همچنین متحمل شدن هزنیه های زیاد بر دوش شهرداری و یا با بیانی واقع بینانه بر دوش مردم ، عنوان گردید. در این میان مدیر سابق شهر طی اظهاراتی اقدام خود را در چهارچوب قانون دانست و به نگهداری ناصحیح و داشتن / نداشتن لیاقت شهروندان اشاره نمود! این در حالی ست که فضای حاکم بر افکار عمومی فرای مسائل جناحی و اختلاف سلایق حامیان شورا نشینان، بر ناکارآمد بودن طرح های پر زرق و برق و  پر هزینه ، اجرا شده در زمان مدیریت نام برده اشاره میکند.

شهروندان رشت به دنبال توسعه همه جانبه شهر ، استفاده از متد های مدرن مدیریت شهری ، منظر و سیمای مناسب و حفظ تاریخ و فرهنگ شهر خود هستند اما نکته اینجاست که اجرای عجولانه طرح ها به ظاهر تسهیل کننده حمل و نقل ؛ در واقع باعث به وجود آمدن مشکلات متعدد و به خطر انداختن جان و مال شهروندان گردید، قبول اشتباه و جبران آن به هر طریق میتواند از به وجود آمدن مشکلات جدید جلوگیری کند؛ برای این مهم شفاف سازی عملکرد مدیران شهری و تعهد پذیری در قبال تصویب و یا رد ( موافقت یا مخالفت ) طرح ها دارای اهمیت می باشد.

لذا از مسئولان محترم درخواست میشود تا با پاسخ شفاف به سوالات ذیل و ارائه ی مستندات در جهت رفع ابهامات افکار عمومی اقدام نمایند :

– مرجع مجوزى که BRT به واسطه آن اجرا گردید ؟

– چرا اتوبوس های تندرو قبل از شروع خریداری نشدند ؟

– چرا پل عابر پیاده بصورت زیر گذر یا روگذر قبل از نصب نرده ها اجرا نشد؟

– چرا آن زمانی که ۶ نفر از شهروندان فوت کردند ، مراجعی که اکنون نگران و معترض جمع آوری نرده های پروژه خط ویژه هستند ورود نکردند؟!

منبع: نبض خبر

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار