رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۶ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 23 March

حرف تازه – در پی اقدام اخیر شهرداری رشت مبنی بر برچیدن نرده های خط ویژه خیابان امام خمینی ره ، حرف و حدیث های زیادی در فضای مجازی مطرح گردید. عموم دغدغه های شهروندان شهر رشت بر محور غیر کارشناسی بودن این طرح و همچنین متحمل شدن هزنیه های زیاد بر دوش شهرداری و […]

حرف تازه – در پی اقدام اخیر شهرداری رشت مبنی بر برچیدن نرده های خط ویژه خیابان امام خمینی ره ، حرف و حدیث های زیادی در فضای مجازی مطرح گردید.

عموم دغدغه های شهروندان شهر رشت بر محور غیر کارشناسی بودن این طرح و همچنین متحمل شدن هزنیه های زیاد بر دوش شهرداری و یا با بیانی واقع بینانه بر دوش مردم ، عنوان گردید. در این میان مدیر سابق شهر طی اظهاراتی اقدام خود را در چهارچوب قانون دانست و به نگهداری ناصحیح و داشتن / نداشتن لیاقت شهروندان اشاره نمود! این در حالی ست که فضای حاکم بر افکار عمومی فرای مسائل جناحی و اختلاف سلایق حامیان شورا نشینان، بر ناکارآمد بودن طرح های پر زرق و برق و  پر هزینه ، اجرا شده در زمان مدیریت نام برده اشاره میکند.

شهروندان رشت به دنبال توسعه همه جانبه شهر ، استفاده از متد های مدرن مدیریت شهری ، منظر و سیمای مناسب و حفظ تاریخ و فرهنگ شهر خود هستند اما نکته اینجاست که اجرای عجولانه طرح ها به ظاهر تسهیل کننده حمل و نقل ؛ در واقع باعث به وجود آمدن مشکلات متعدد و به خطر انداختن جان و مال شهروندان گردید، قبول اشتباه و جبران آن به هر طریق میتواند از به وجود آمدن مشکلات جدید جلوگیری کند؛ برای این مهم شفاف سازی عملکرد مدیران شهری و تعهد پذیری در قبال تصویب و یا رد ( موافقت یا مخالفت ) طرح ها دارای اهمیت می باشد.

لذا از مسئولان محترم درخواست میشود تا با پاسخ شفاف به سوالات ذیل و ارائه ی مستندات در جهت رفع ابهامات افکار عمومی اقدام نمایند :

– مرجع مجوزى که BRT به واسطه آن اجرا گردید ؟

– چرا اتوبوس های تندرو قبل از شروع خریداری نشدند ؟

– چرا پل عابر پیاده بصورت زیر گذر یا روگذر قبل از نصب نرده ها اجرا نشد؟

– چرا آن زمانی که ۶ نفر از شهروندان فوت کردند ، مراجعی که اکنون نگران و معترض جمع آوری نرده های پروژه خط ویژه هستند ورود نکردند؟!

منبع: نبض خبر

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار