رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 26 April
به دلیل ادامه حضور مدیری قراردادی در راس یک سازمان در دوران نصرتی؛

خطر انفصال از خدمت، شهردار رشت را تهدید می کند؟

حرف تازه – شنیده ها حاکی از آن است به دلیل تداوم حضور یکی از مدیران شهرداری که پیش از حضور نصرتی در راس یکی از سازمان های شهرداری رشت قرار گرفته بود مسعود نصرتی شهردار رشت طبق قوانین با خطر انفصال از خدمت مواجه است. طبق پیگیری های خبرنگار حرف تازه، عبدالرضا رحمانی فضلی، […]

حرف تازه – شنیده ها حاکی از آن است به دلیل تداوم حضور یکی از مدیران شهرداری که پیش از حضور نصرتی در راس یکی از سازمان های شهرداری رشت قرار گرفته بود مسعود نصرتی شهردار رشت طبق قوانین با خطر انفصال از خدمت مواجه است.

طبق پیگیری های خبرنگار حرف تازه، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در تاریخ ۱۸ مهر ۹۵ مکاتبه ای با استانداران سراسر کشور انجام داد که بر اساس آن ریاست سازمان های وابسته به شهرداری باید از میان کارمندان رسمی و یا پیمانی شهرداری ها یا یکی از دستگاه های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری با دارا بودن شرایط احراز تحصیلی و تجربی مندرج در جدول پیوست این بخشنامه و با رعایت قوانین و مقررات مربوط پس از طی مراحل مندرج اساسنامه مصوب آن منصوب می شود.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: افرادی که در طول مدت خدمت خود حداقل ۲ سال سابقه ریاست یکی از سازمان های وابسته به شهرداری ها را دارا باشند به شرط داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی از شرایط احراز رشته های تحصیلی مندرج در جدول پیوست این بخشنامه برای تصدی ریاست همان سازمان یا سازمانی که از محل ادغام آن سازمان با سازمان های دیگر می باشد مستثنی است.

هوشنگ خندان دل رئیس سازمان شهرداری های و دهیاری های کشور نیز ۱۶ مرداد ۹۶ در بخشی از نامه خود به معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری های سراسر کشور با اشاره به انتصاب روسای سازمان از بین کارکنان قراردادی و افراد بدون شرایط احراز با استناد به بخشنامه شماره ۹۱۷۱۱ وزیر کشور، بر ضرورت انتصاب روسای سازمان های وابسته به شهرداری ها از بین  کارمندان رسمی یا پیمانی تاکید کرد.  در این نامه خندان دل خواستار رعایت مفاد بخشنامه مذکور و سایر مقررات مربوطه شد و خواستار اطلاع رسانی شفاف به شهرداری ها به منظور جلوگیری از اقدامات خلاف قانون شد.

دو روز بعد ساحره میرسیدی مدیرکل دفتر امور امور شهری و شوراهای استانداری گیلان، به پیوست نامه هوشنگ خندان دل، مفاد آن نامه را به شهرداری های رشت، بندر انزلی، تالش، آستارا، لاهیجان، لنگرود، رودسر، صومعه سرا و فومن ابلاغ کرد.

میرسیدی در این نامه تاکید کرد: هرگونه انتصاب روسای سازمان ها خارج از مفاد بخشنامه پیگرد قانونی دارد و متخلفین اعم از صادرکننده حکم و پذیرنده مسئولیت به هیات رسیدگی به تخلفات اداری معرفی خواهند شد.

پس از آن در ۱۳ آذر ۹۶ نیز سید محمدعلی افشانی رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در راستای اجرای ماده ۲۵ آیین نامه مالی شهرداری ها، بخشنامه بودجه ۹۷ شهرداری ها را ابلاغ کرد.

در فصل سوم بخشنامه بودجه ۹۷ شهرداری های کشور در بخش ضوابط حقوق و دستمزد در بند ۱۷ آمده است: انتصاب روسای سازمان های وابسته به شهرداری ها بر اساس شرایط و ضوابط ابلاغی بر اساس بخشنامه شماره ۹۱۷۱۱ مورخ ۱۳۹۵/۷/۱۸ وزیر محترم کشور بوده و هرگونه انتصاب افراد خارج از بخشنامه مذکور فاقد وجاهت قانونی و تصرف در اموال عمومی است.

همچنین قانون مجازات اسلامی در فصل دهم در بخش تقصیرات مقامات و مأمورین دولتی در ماده ۵۷۶ چنین است: چنانچه هر یک از صاحب‌منصبان و مستخدمین و مامورین دولتی و شهرداریها در هر رتبه و مقامی که باشند از مقام خود سوء استفاده ‌نموده و از اجرای اوامر کتبی دولتی یا اجرای قوانین مملکتی و یا اجرای احکام یا اوامر مقامات قضائی یا هر گونه امری که از طرف مقامات قانونی ‌صادر شده باشد جلوگیری نماید به انفصال از خدمات دولتی از یک تا پنج سال محکوم خواهد شد.

بنا بر مستندات فوق به نظر می رسد چنانچه شهردار رشت نسبت به این انتصاب که پیش از حضور او در رشت رقم خورده است برخوردی جدی نداشته باشد با خطر انفصال از خدمت نیز مواجه خواهد بود. باید دید آیا شهرداری رشت در این انتصاب جوانب امر را در نظر گرفته است یا خیر؟

حرف تازه آمادگی دارد جوابیه و یا توضیحات تکمیلی شهرداری رشت در این خصوص را منتشر نماید و این خبر را به طور قطعی تایید نمی کند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

نقش کلیدی مالک جوان سپیدرود در حفظ سهمیه لیگ برتری؛

سپیدرود در لیگ برتر ماندنی شد؛ خبری کوتاه از موفقیتی که بسیار سخت به دست آمد

حرف تازه - سپیدرود با همه فراز و نشیب ها، سرانجام در پایان هفته بیست و نهم لیگ برتر بقای خود را در این مسابقات تضمین کرد اما در این اتفاق نباید نقش مالکیت باشگاه را نادیده گرفت. سرخپوشان رشتی که از ابتدای فصل با مشکلات شدید مالی و مدیریتی دست به گریبان بودند در پایان نیم فصل اول مسابقات تنها ۱۲ امتیاز از ۱۵ بازی کسب کرده بودند که اگر همان روند امتیاز گیری در نیم فصل دوم نیز ادامه داشت امروز سپیدرود نیز همچنان به طور جدی در منطقه سقوط قرار می گرفت. مدیریت ابتدای فصل سپیدرود با عدم پرداخت مطالبات بازیکنان و کسب نتایج بسیار ضعیف باعث شد سپیدرود در شرایط بحرانی قرار بگیرد و ۵ هفته پایانی نیم فصل اول ۵ شکست پیاپی را تجربه کند. پس از آن هم وارد یک دوره مدیریتی کوتاه مدت شد که حواشی خاص خود را به همراه داشت. اما در ادامه دکتر تن زاده مالکیت این تیم را بر عهده گرفت و بدهی های قبلی سپیدرود را نیز متقبل شد. تن زاده در سخت ترین روزها دست این تیم را گرفت و هزینه های سنگین تیم داری را پذیرفت و تماشاگران را از نگرانی های همیشگی نجات داد. تن زاده یکی از ارکان اصلی موفقیت و تغییر روند سپیدرود بود و البته غیرت بازیکنان، همراهی هواداران و تدابیر کادر فنی نیز هریک به سهم خود نقشی مهم ایفا می کرد اما اگر جواد تن زاده مالکیت تیم را نداشت شاید علی کریمی هم به این تیم نمی آمد و شاید بازیکنان نیز به دلیل با مشکلات مالی بیشتر نمی توانستند با تمرکز مناسبی وارد زمین مسابقه شوند. مالک جوان و رشتی سپیدرود در برابر جریان سازی، اتهامات و کارشکنی های ناجوانمردانه سکوت کرد تا برای دفاع از خود، تیم را بیش از پیش وارد حاشیه نکند و همین تصمیمات و شیوه مدیریتی او باعث شد سپیدرود، اولین فصل حضور در لیگ برتر را با موفقیت به پایان برساند. پرداخت مطالبات و انجام تعهدات مالی، اسکان در هتل، توجه به ضرورت شرایط رفاهی پیش از هر مسابقه، برنامه ریزی های میان مدت و بلند مدت تنها بخشی از اقدامات تن زاده در این مدت کوتاه بود. بی تردید شهر رشت و هواداران وفادار گیلانی، تعصب و از خودگذشتگی تن زاده را از یاد نخواهد برد.

آخرین اخبار