رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
 • 2018 Thursday 26 April
تراکتور در سپیدرود غرق شد؛

حکم بقای سپیدرود در لیگ برتر آماده امضا شد

حرف تازه – بازی دو تیم رشتی و تبریزی از بازی های هفته بیست و هشتم در حالی برگزار شد که هر دو تیم برای بهتر کردن وضعیت خود نیاز مبرم به سه امتیاز آن داشتند اما در نهایت این سپیدرودی ها بودند که توانستند به سه امتیاز این دیدار دست پیدا کنند و تا […]

حرف تازه – بازی دو تیم رشتی و تبریزی از بازی های هفته بیست و هشتم در حالی برگزار شد که هر دو تیم برای بهتر کردن وضعیت خود نیاز مبرم به سه امتیاز آن داشتند اما در نهایت این سپیدرودی ها بودند که توانستند به سه امتیاز این دیدار دست پیدا کنند و تا حدودی خیال خود را از سقوط به دسته اول راحت کنند. تنها گل شاگردان کریمی را در این بازی محمد غلامی به ثمر رساند.

هفته بیست و هشتم لیگ برتر؛ جمعه: ۹۷/۰۱/۲۴ ؛ ساعت: ۱۶
استادیوم: سردار جنگل رشت
داور: اشکان خورشیدی؛ کمک‌ها: رضا سخندان، محمدرضا مدیرروستا و وحید صالحی؛ ناظر: اسماعیل صفیری.

اخطار:

میثم تهیدست (۷)- محمدرضا مهدوی(۷۸) از سپیدرود

محمدرضا مهدی‌زاده (۲۸) از تراکتورسازی

سپیدرود رشت

 • ایمان صادقی
 • میثم تهی‌دست
 • رضا نورمحمدی
 • حسین کعبی
 • میلاد قربانزاده
 • محمدرضا مهدوی
 • توحید غلامی
 • حسین ابراهیمی(۶۷- محمد نزهتی)
 • میثم فردوسی
 • محمد غلامی(۷۷- سید هادی موسوی)
 • عماد میرجوان(۸۹- علی عباسی)

سرمربی: علی کریمی

تراکتورسازی تبریز

 • جوردی آلمیدا
 • محمدرضا مهدی‌زاده
 • عارف آغاسی
 • محمد ایران‌پوریان
 • رضا شربتی
 • مهدی کیانی
 • علی طاهران(۶۲- محمد مسلمی‌پور)
 • مهدی مهدی‌پور
 • محمدرضا آزادی
 • محمد ابراهیمی
 • امیرارسلان مطهری

سرمربی: ارطغرول ساغلام

شرح گل

سپیدرود ۱ تراکتورسازی ۰ (دقیقه ۲۵، محمد غلامی): اشتباه عارف آغاسی برای دور کردن توپ به پشت محمد غلامی برخورد کرد و زیر پای حسین ابراهیمی افتاد و پاس عرضی ابراهیمی به محمد غلامی در حالت تک به تک گل نخست مسابقه را به ثمر رساند.

دقایق حساس:

دقیقه ۵- نخستین موقعیت مسابقه را عماد میرجوان درون محوطه جریمه بدست آورد که شوت او با فاصله از بالای تیرک افقی به بالا فرستاده شد.
دقیقه ۱۶- یک و دوی حسین ابراهیمی و عماد میرجوان داخل محوطه ی شش قدم پس از اثر گذاشتن نوک پای حسین ابراهیمی به بیرون فرستاده شد.
دقیقه ۱۹- شوت محمدرضا آزادی از روی خط هجده قدم با فاصله اندک به خارج رفت.

دقیقه ۳۷- ضربه ی شروع مجدد حسین ابراهیمی یک سره به سمت دروازه مارتینز نواخته شد که درون دستان دروازه بان تراکتور جای گرفت.

دقیقه ۳۸- فرار محمدرضا آزادی از جناح چپ و شوت سر ضرب او به سمت دروازه سپیدرود درون دستان صادقی جای گرفت.

دقیقه ۴۰- شوت غافلگیرانه امیر ارسلان مطهری درون دستان ایمان صادقی قرار گرفت.

دقیقه ۵۵- فرار محمدرضا آزادی از قلب دفاع سپیدرود او را در موقعیت تک به تک با ایمان صادقی قرار داد که تکل با پای توپ توسط صادقی پس از اصابت به بدن آزادی راهی اوت شد.

دقیقه ۶۱- شوت مهدی کیانی از میانه های زمین با فاصله راهی اوت شد.

دقیقه ۶۶- فرار ارسلان مطهری از خط دفاعی سپیدرود تا داخل محوطه ی شش قدم ادامه یافت و در حالی که ایمان صادقی را هم جا گذاشته بود، شوت مطهری را میثم تهی دست از روی خط دروازه به بیرون فرستاد. این مهمترین موقعیت تراکتورسازی برای دست یابی به گل در این مسابقه بود.

دقیقه ۷۰-  عماد میرجوان داخل محوطه جریمه سرنگون شد که داور اعتقادی به خطا نداشت.

دقیقه ۷۲-  ضربه ی سر محمد ایرانپوریان از بالای دروازه سپیدرود به خارج رفت.

دقیقه ۷۴-  ارسلان مطهری بازهم در موقعیت تک به تک با ایمان صادقی قرار گرفت که در آخرین لحظه تکل علی رضا نورمحمدی توپ را راهی اوت کرد.

دقیقه ۷۵-  شوت محمد ابراهیمی که از روی یک ضربه ی ایستگاهی حاصل شده بود را ایمان صادقی به سختی راهی اوت کرد.

دقیقه ۷۷-  شوت پویا نزهتی با فاصله اندک راهی اوت شد.

دقیقه ۸۱- فرار امیرارسلان مطهری داخل محوطه جریمه درحالی که با یک دریبل علیرضا نورمحمدی را از سر راه برداشته بود، با یک شوت محکم همراه شد که بازهم ایمان صادقی موفق به مهار توپ شد.

دقیقه ۸۲- ضربه ی سر مطهری این بار پس از برخورد به تیرک افقی راهی اوت شد.

بهترین بازیکن:

میثم تهیدست در جریان دیدار امروز سپیدرودی ها موفق شد بازی بسیار خوبی از خود به نمایش بگذارد. او که پیش از این در پست هافبک وسط به کار گرفته می شد پس از حضور علی کریمی به قلب خط دفاعی رفت و بازی به بازی موفق شد خود را بیشتر بشناساند. او در بازی امروز نیز در مهار مهاجمان تراکتور موفق بود و حتی یک بار نیز یک گل صددرصد را برای تیمش خرید.

اتفاق ویژه:

سپیدرودی ها که در لیگ هفدهم اولین فصل حضور خود در لیگ برتر را پشت سر می گذاشتند به دلایل مختلفی موفق به حضور در رتبه های میانی جدول نشدند تا به نوعی ادامه حضور آنها در سطح اول فوتبال ایران به خطر بیفتد. این روزها او به همراه تعدادی دیگر از تیم های باسابقه در منطقه خطر جدول رده بندی قرار گرفتند اما به نظر می رسد سه امتیاز فوق حساس بازی امروز خیال آنها را تا حد زیادی از سقوط راحت کرد، این در حالیست که آنها در بازی هفته آینده نیز باید در خانه به میدان بروند و کسب یک امتیاز می تواند روند ادامه حضور آنها در لیگ برتر را قطعی کند.

ورزش سه

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

نقش کلیدی مالک جوان سپیدرود در حفظ سهمیه لیگ برتری؛

سپیدرود در لیگ برتر ماندنی شد؛ خبری کوتاه از موفقیتی که بسیار سخت به دست آمد

حرف تازه - سپیدرود با همه فراز و نشیب ها، سرانجام در پایان هفته بیست و نهم لیگ برتر بقای خود را در این مسابقات تضمین کرد اما در این اتفاق نباید نقش مالکیت باشگاه را نادیده گرفت. سرخپوشان رشتی که از ابتدای فصل با مشکلات شدید مالی و مدیریتی دست به گریبان بودند در پایان نیم فصل اول مسابقات تنها ۱۲ امتیاز از ۱۵ بازی کسب کرده بودند که اگر همان روند امتیاز گیری در نیم فصل دوم نیز ادامه داشت امروز سپیدرود نیز همچنان به طور جدی در منطقه سقوط قرار می گرفت. مدیریت ابتدای فصل سپیدرود با عدم پرداخت مطالبات بازیکنان و کسب نتایج بسیار ضعیف باعث شد سپیدرود در شرایط بحرانی قرار بگیرد و ۵ هفته پایانی نیم فصل اول ۵ شکست پیاپی را تجربه کند. پس از آن هم وارد یک دوره مدیریتی کوتاه مدت شد که حواشی خاص خود را به همراه داشت. اما در ادامه دکتر تن زاده مالکیت این تیم را بر عهده گرفت و بدهی های قبلی سپیدرود را نیز متقبل شد. تن زاده در سخت ترین روزها دست این تیم را گرفت و هزینه های سنگین تیم داری را پذیرفت و تماشاگران را از نگرانی های همیشگی نجات داد. تن زاده یکی از ارکان اصلی موفقیت و تغییر روند سپیدرود بود و البته غیرت بازیکنان، همراهی هواداران و تدابیر کادر فنی نیز هریک به سهم خود نقشی مهم ایفا می کرد اما اگر جواد تن زاده مالکیت تیم را نداشت شاید علی کریمی هم به این تیم نمی آمد و شاید بازیکنان نیز به دلیل با مشکلات مالی بیشتر نمی توانستند با تمرکز مناسبی وارد زمین مسابقه شوند. مالک جوان و رشتی سپیدرود در برابر جریان سازی، اتهامات و کارشکنی های ناجوانمردانه سکوت کرد تا برای دفاع از خود، تیم را بیش از پیش وارد حاشیه نکند و همین تصمیمات و شیوه مدیریتی او باعث شد سپیدرود، اولین فصل حضور در لیگ برتر را با موفقیت به پایان برساند. پرداخت مطالبات و انجام تعهدات مالی، اسکان در هتل، توجه به ضرورت شرایط رفاهی پیش از هر مسابقه، برنامه ریزی های میان مدت و بلند مدت تنها بخشی از اقدامات تن زاده در این مدت کوتاه بود. بی تردید شهر رشت و هواداران وفادار گیلانی، تعصب و از خودگذشتگی تن زاده را از یاد نخواهد برد.

آخرین اخبار