محمد حسن علیپور عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت با حضور در مرکز روزانه رنگین کمان زندگی، از تنها مرکز روزانه سالمندان رشت بازدید کرد.

حرف تازه – محمد حسن علیپور با حضور در مرکز روزانه رنگین کمان زندگی، از تنها مرکز روزانه سالمندان رشت بازدید کرد.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت در این بازدید و طی گفتگویی با مسئولین این مرکز و سالمندان گفت: تمامی سالمندان همچون پدران و مادران ما هستند و موظفیم شرایط رفاهی زندگی آنان را در حد توانمان فراهم نماییم.

محمدحسن علیپور با بیان اینکه شهر رشت از فضاهای مناسبی برای ایجاد روحیه نشاط در سالمندان برخوردار نیست تصریح کرد: این مراکز روزانه، محیطی مناسب برای اوقات فراغت سالمندان است. مسئولان این مرکز برای تقویت روحیه و سطح نشاط سالمندان توان خود را به کار بسته اند و برنامه های آموزشی نیز در نظر گرفته اند که شایسته تحسین است.

عضو شورای شهر رشت در ادامه اظهار داشت: با توجه به اینکه استان گیلان از استان های سالمند کشور است توجه به نیازمندی های این قشر و راه اندازی و حمایت از مراکز اینچنینی باید در دستور کار مدیریت شهری قرار بگیرد.

علیپور در پایان با بیان اینکه حمایت از چنین مراکزی، حمایت از بنیان خانواده است خاطرنشان کرد: فرهنگ و هویت ایرانی با احترام به بزرگان خانواده پیوند خورده است و یقین دارم همکاران شورایی بنده نیز نگاه ویژه ای به حمایت از سالمندان خواهند داشت.

شایان ذکر است مرکز رنگین کمان زندگی زیر نظر بهزیستی گیلان و با هدف آشنایی سالمندان با شرایط سنی و ایجاد نگرش مثبت نسبت به این دوران، توسعه ارتباط میان سالمندان و خانواده، فراهم سازی محیطی شاد برای سالمندان و همچنین آموزش مهارتهای زندگی در این سنین و ایجاد روحیه مثبت و فعال علیه تفکر “از کار افتادگی”در زمستان سال ۹۵ راه اندازی شده است تا از آسیب هایی چون آلزایمر و افسردگی در سالمندان تا حد امکان جلوگیری نماید.

  • نویسنده : بهنیا ثابت رفتار
  • منبع خبر : اختصاصی حرف تازه