رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶
  • الإثنين ۲ صفر ۱۴۳۹
  • 2017 Monday 23 October
  • شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴
  • کد خبر : 33422
  • مشاهده : 108 بازدید
  • اخبار » جامعه
  • چاپ خبر : حضور رئیس شورای اسلامی شهر در هنرستان شهید چمران رشت
همزمان با روز اول مهر و آغاز سال تحصیلی جدید انجام شد؛

حضور رئیس شورای اسلامی شهر در هنرستان شهید چمران رشت

حرف تازه – رئیس شورای اسلامی شهر رشت همزمان با نخستین روز مهر ماه و آغاز سال تحصیلی جدید در جمع مربیان و دانش آموزان هنرستان شهید چمران رشت حضور یافت. سید امیر حسین علوی در ابتدا با تبریک به مناسبت فرا رسیدن سال تحصیلی جدید با اشاره به اینکه بشر برای رسیدن به پیشرفت مراحل […]

حرف تازه – رئیس شورای اسلامی شهر رشت همزمان با نخستین روز مهر ماه و آغاز سال تحصیلی جدید در جمع مربیان و دانش آموزان هنرستان شهید چمران رشت حضور یافت.
سید امیر حسین علوی در ابتدا با تبریک به مناسبت فرا رسیدن سال تحصیلی جدید با اشاره به اینکه بشر برای رسیدن به پیشرفت مراحل فراوانی را طی کرده است اظهار کرد: بنده نیز در گذشته در همین مدارس بعنوان دانش آموز در این صف ها می ایستادیم و اندیشه های فروان و دغدغه هایی در خصوص چگونه گذراندن سال تحصیلی و… داشتم.
وی با بیان اینکه یادآوری روزهای تحصیل برایمان شیرین است تصریح کرد: قطعا این گذر زمان برای دانش آموزان امروز هم اتفاق می افتاد و در آینده با حضور در دانشگاهها و محیط کار آینده کشور را خواهند ساخت.
علوی با اذعان به اینکه در هنرستان شهید چمران علم و آموزش عملی همزمان ارائه می شود بیان کرد: بشر در هر دوره با یک تکامل روبه رو است و این تکامل در دوران دانش آموزی نیز اتفاق خواهد افتاد.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت افزود: بسیاری از افراد بنده را بعنوان جوانترین رئیس شورای شهر در کشور معرفی میکنند و از این باب که جامعه به این تفکر رسیده که به جوانان و اندیشه های آنان اعتماد می کند خوشحال هستم.
علوی با بیان اینکه باید قدردان رشادتهای رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم باشیم گفت: امروزه اگر با این امنیت و آسایش خاطر مشغول تحصیل،تدریس و …هستیم به واسطه جانفشانیهای دلیر مردانی است که در همین مدرسه ها تحصیل کردند و این مدارس نقش سنگر برای تربیت سنگرسازان آینده را دارد.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت بزرگترین رسالت دانش آموزان را تحصیل علم و دانش دانست و تصریح کرد: از بین دانش آموزان امروزی باید چهره های نخبه و پرفسور سمیعی های آینده، برای خدمت به جامعه پرورش پیدا کنند و این سرزمین به آینده سازان خود نیاز دارد.
علوی با بیان اینکه دانش آموزان باید از ظرفیتهای امروزه دنیای ارتباطات استفاده کنند گفت: قطعا در آینده از چهره های امروزی یاد خواهد شد و امیدوارم در عرصه ها و میادین واقعی کار و عمل شاهد حضور تاثیر گذار دانش آموزان این شهر باشیم.
در ادامه این مراسم مدیر هنرستان شهید چمران رشت با تقدیر از حضور ریاست شورای اسلامی شهر رشت در این مراسم افزود: هنرستان شهید چمران همواره از همراهی و حمایتهای امیرحسین علوی ریاست شورای رشت بهره مند بوده است.
یوسف غلامی افزود: امیدوارم با تداوم این همکاریها شاهد اتفاقات خوبی برای آینده سازان شهر باشیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از کامبیز نویدی:

من هنوز خواب می بینم که دوره ، دوره وفا است

کامبیز نویدی - عمر شورای نیمه بومی چهارم به پایان رسید و شورای کاملا بومی پنجم بر مسند نشست. آرزوهای بسیارانی محقق شد: از گروه موسوم به ائتلاف رشتی ها برای حذف شدن آنها که غیر رشتی می نامیدندشان تا آرزوی ده ساله ی عده ای برای جلوس بر صندلی شورا. در این میان طبیعتاً اولین وظیفه ی شورا تعیین شهردار برای شهری بود که اتفاقاً در آخرین روزهای کاری شورای چهارم شهردارش را نیز از دست داده بود و با سرپرست اداره می شد. گزینه های بسیاری مطرح شدند تا نهایتا همای سعادت در کش و قوسی طولانی برشانه ی مردی از قزوین بنشیند. آنهم با یازده رای موافق و انصراف عجیب مدعیان در روز رای گیری. اما هرچه که بود تمام شد و امروز دکتر مسعود نصرتی با پشت سر گذاشتن دو” مسعود” دیگر با رای شورا و حکم وزیر کشور بر صندلی شهرداری می نشیند. امروز آغاز روزی نو برای مدیریت شهری رشت است و چه خوب که آغازی بر ثبات مدیریت شهری در این بزرگترین شهر حاشیه دریای کاسپین باشد که شهردارش از شهری می آید که نامش “معرب” نام همین دریا است. اما نصرتی میانسال برای اداره ی رشت با چالش های فراوانی روبرو است. سازمانی خسته و دلمرده از ناملایمات و معوقات و بدهی و شهروندانی دلچرکین از معاملات و بی توجهی ها و کاستی ها. برای رهایی از وضعیت موجود دانش آکادمیک و تجربه ی بیست و هفت ساله ی نصرتی بزرگترین یاریگرش خواهد بود و شاید لازم نباشد در اینجا اندک مطالعات خود را برای رهایی از وضع موجود به عنوان راه حل های پیشنهادی مطرح کنم. اما بی شک عدم تجربه ی زیست در رشت و عدم شناخت کافی از وضعیت شهرداری رشت می تواند در ماه های اول پاشنه آشیل مدیریت جدید شهری رشت محسوب شود. پس بی مناسبت نیست برای کمک به شهردار جدید هم که شده، مسائل و مصایب را با هم مرور کنیم: مشکلات سازمانی شهرداری رشت و سازمان ها و مناطق و نواحی تابعه اش از چند مشکل اساسی رنج می برند. فربه و فشل بودن سازمان و انباشت نیروهای قراردادی و پیمانی و شرکتی در آن که بخش عمده ای از آن بدلیل دخالت های شورانشینان ادوار چهارگانه ی گذشته برای جذب نیروهای انتخاباتی شان و یا اقوام و دوستانشان در این نهاد بوده است، که اتفاقا به سبب وجود همان قرابتها نسبت به مستخدمین قبلی پرتوقع تر و کم بازده تر هم هستند. از دیگرسو، صعودهای نردبانی و راه های پیموده شده ی یک شبه – حاصل از ماجراجویی مدیریتی شهردار سابق یا آویخته شدن به دوستان شورانشین و توصیه های آنان و معاملات دم استیضاح – دو آفت برای سازمان شهرداری بوجود آورده است: عده ای را متوقع و جسور و عده ی بیشتری را که نه یاری در شورا داشته و دارند و نه توان دلبری از شهردار سابق داشتند را دلزده و “واداده” و بی انگیزه کرده است و وضعیتی بوجود آورده ...

آخرین اخبار