رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
  • الجمعة ۱۰ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 25 May

حرف تازه – مدیریت امروزه بیش از یک جایگاه صرفا اداری مبدل به علمی آکادمیک و مستلزم مؤلفه هایی همچون استعداد، تجربه، کاردانی و تعهد می باشد که با وجود یک بستر مهیا امکان تبلور و بروز در اشخاص مختلف دارد. در این بین و در شرایط عادی حوزه های مالی و اقتصادی به دلیل […]

حرف تازه – مدیریت امروزه بیش از یک جایگاه صرفا اداری مبدل به علمی آکادمیک و مستلزم مؤلفه هایی همچون استعداد، تجربه، کاردانی و تعهد می باشد که با وجود یک بستر مهیا امکان تبلور و بروز در اشخاص مختلف دارد.
در این بین و در شرایط عادی حوزه های مالی و اقتصادی به دلیل حساسیت های موجود دارای دشواری های مختص به خود می باشد لیکن اگر در مقطعی بروز مشکلات مختلفی اعم از اعمال سلایق فردی و یا نواقص سیستمی و اداری نیز فضایی غیر معمول و شرایطی غیرقابل پیش بینی را با خود به همراه آورد مدیریت مالی حوزه مذکور مبدل به چالشی عمیق خواهد شد که مرور هر لحظه از زمان بر ژرفای آن خواهد افزود؛ شرایطی که در سالهای اخیر در مجموعه شهرداری رشت شاهد آن بوده ایم.

از انباشت بدهی های چند صد میلیارد ریالی شهرداری به سازمانی همچون تامین اجتماعی که باعث عدم تمدید دفترچه پرسنل شهرداری شده بود تا بدهی مالیاتی هزار میلیاردی ریالی به اداره دارایی که در صورت عدم ایجاد تعامل به توقیف اموال کارکنان منجر می شد، فضایی متشنج در حوزه مالی شهرداری ایجاد کرده بود و این درایت متولی جوان امور مالی شهرداری رشت بود که شهرداری را موفق به عبور از این چالش بزرگ کرد.
حجم عظیم بدهی به پیمانکاران، مطالبات بازنشستگان، معوقات حقوق پاکبانان،آتش نشانان و پرسنل فضای سبز معضلات دیگر پیش روی شهرداری و متولی حوزه مالی این مجموعه بود که در شرایطی نادر و با توجه به مسدود شدن حساب شهرداری در سررسید پانزده روز یکبار، ارائه راهکار و عبور از آن با توجه به شرایط اسفناک درآمدی شهرداری بیش از هر چیز به معجزه ای شباهت داشت که با پشتکار و تلاش حوزه مالی به ثمر نشست و امروز شاهد ایجاد آرامش نسبی در نتیجه به روز رسانی مطالبات کارمندان و حل مشکل بیمه تکمیلی و تامین اجتماعی آنها می باشیم.  
قابل به ذکر است عبور از این موانع بزرگ و چالشهای بی سابقه در حوزه مالی که قلب تپنده مجموعه شهرداری محسوب می شود نتیجه تلاشهای مدیر مالی جوان شهرداری میباشد که در این مدت به علل مختلف مورد هجمه های زیادی قرار گرفت و کمتر از سوی مدیران ارشد شهری با عنایت و تقدیر روبرو شد که این امر در فضایی که بسیاری از افراد بدون هیچ عملکرد مثبتی مورد تشویق قرار می گیرند باعث تعجب و تأمل است!
در روزهای اخیر با ارائه آماری غلط در مورد دریافت پاداش شاهد موج جدیدی از حملات و هجمه ها برعلیه مدیر مالی شهرداری در برخی از رسانه ها بودیم که با واقعیت انطباق ندارد چرا که رقم پاداش پس از دو سال و برای همه مدیران شهرداری تخصیص یافته است که این امر نشانگر بغض و غرض راویان این خبر کذب می باشد.
باید توجه داشت که کارنامه موفق یک مدیر جوان در تلاطم این حجم از چالش ها باعث ایجاد امید در بدنه مجموعه محل خدمت وی میباشد و مدیران ارشد نیز در راستای وظایف خود درباره ارتقای سطح بهره وری موظف به حفظ و حمایت این قبیل افراد در بین نیروی انسانی خود می باشند.
آیا با توجه به صفت پاکدستی که عضو مجرب کنونی و ادوار شورای شهر به شایستگی در تمجید این مدیر جوان و لایق بیان کرد پاسداشت این خدمات ارزنده در روزهای سخت شهرداری لایق تقدیر نیست؟؟!

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از محمد رسول محمد پور:

علیپور صدایی از پس سالها خاموشی… / بدون ستاد، بدون تبلیغات

محمد رسول محمدپور - اولین باری که او را دیدم با جامه پاکبانی روی دستان نحیف هم لباسان خود در میان زمین و آسمان بود. چشمهایشان بیش و پیش از آواهای بریده بریده و غرق در لهجه های عمیق با آدمی سخن میگفت و هر چین و چروک صورتشان خبر از سنگینی و سختی روزگارانی که گذشت میداد... فارغ از تحلیل های موجود در مورد چرایی کسب آرا قابل توجه محمد حسن علیپور به عنوان یک پاکبان در انتخاباتی نه چندان پاک و آلوده به مؤلفه های مختلف برای پیروزی، حضور وی در شورای پنجم به عنوان یک پدیده قابل توجه و عملکرد او قابل بررسی دقیق تر است. عده ای این حضور را به نوعی دهن کجی شهروندان به عملکرد ناملموس نخبگان منتخب ادوار شورا و برخی نتیجه دلسوزی شهروندان برای یک پاکبان میدانند، طیفی حضور وی را نتیجه اعمال نظر دستگاههای مرتبط با قدرت حاضر در پشت پرده وادی سیاست و دیگرانی اتفاقی از روی اقبال و بدون برنامه ریزی قبلی... لیکن در این میان کسی به اراده و تاثیر دستهایی نحیف که مهد حضور این پدیده بود اشاره نمیکند گویی هنوز هم به اعجاز آنها اعتقادی نیست!!! دستهایی که با یک بررسی کوتاه میتوان به نقش آنها در تغییرات و اتفاقات بزرگ در تاریخ این کشور از بروز انقلاب تا پایداری در ۸ سال جنگی نابرابر پی برد. باید توجه داشت امروز علیپور نماینده ای مختص به طیفی است که انباشت مطالبات آنها در گذر دهه ها بوی کهنگی و رنگ ناامیدی گرفته است. نیازهای قشری خدوم که رفع آنها نه تنها وظیفه مسئولین بلکه تکلیفی فراموش شده بر دوش تک تک شهروندان این شهر بود و بی توجه از کنار آن رد شدیم غافل از اینکه این نگاه غیر مسئولانه با ساختار یک جامعه مدنی و اصول زندگی شهروندی در منافات است. از روز اول حضور وی در شورای پنجم بسیاری نقد بر عدم تناسب این عضو برخاسته از جامعه کارگری نسبت با سایر اعضای شورای شهر و اخلال در ضرب آهنگ هماهنگ عملکرد این شورا به علت حضور او داشتند و شاید عدم آشنایی او از ساختارهای سیاسی و مدیریتی و نوع ادبیات بکار گرفته از جانب وی در برخی موارد و در روزهای ابتدایی مزیدی بر علت شدت این نقود میشد ولی امروز شرایط با روزهای اول متفاوت است. پاکبان داستان ما رفته رفته به خوبی درک کرد که به کدام دلیل رخت نارنجی شریف خود را با جامه تمیز و اتو کشیده مدیران عوض کرده است و در این وادی برای رسیدن به حقوق هم صنف های خود هر از گاهی صدای بلند و جملات تند کارگشا خواهد بود. امروز به خوبی آموخته که ابتدا باید پرده ضخیمی که مقابل دیدگان بسیاری کشیده شده دریده شود تا چشمان حضرات با نور حقیقت کف جامعه آشنا گردد و گامی در راستای این حجم از اختلاف طبقاتی بردارند. او از همیشه در راستای مطالبات کارگری جدی تر است و با این روال از این پس در هر دوره از انتخابات ...

آخرین اخبار