بدون شک مهم ترین اولویت دولت باید رسیدگی به دغدغه ها و مشکلات جوانانی باشد که با اکثریت آرا،دولت خود را حمایت کرده اند،آنها حمایت کرده اند و اکنون نیاز به حمایت دارند.

پویا طوفانی – در حالی که این روزها یکی از مهمترین دغدغه جوانان ،داشتن یک شغل مناسب است ،بازار ویزیتور ها همچنان داغ داغ می باشد،جوانان این مرز و بوم با داشتن مدارک های تحصیلی بالا بالجبار ویزیت را برای آینده شغلی خود انتخاب می کنند، تا شاید بتوانند فرصتی برای تشکیل یک زندگی حداقلی بدست بیاورند.البته حرف ها و توصیه ها در زمینه ایجاد اشتغال بسیار زیاد به گوش می رسد اما با دیدن اوضاع این روزها، تنها نتیجه ای که می توان گرفت این است که همچنان در شرایطی بحرانی به سر می‌بریم.

با این اوصاف اگر چند دقیقه ای پای درد و دل نوجوانان و جوانان این دیار بنشینیم ،بسیاری از آنها معتقدند که ثروت،دیگر با علم بدست نمی آید،بلکه با کمی ارتباطات می توان هم ثروت اندوخت و هم شخصیت به خود اختصاص داد. این اتفاق برای جامعه ای که تعداد زیادی از عالمان جهانی را در خود جای داده بسیار ناگوار بوده و جای بسی تاسف دارد.شاید در همین لحظه که این مطلب را می خوانیم،افراد زیادی هستند که در حال تصمیم گیری برای خارج شدن از کشور می باشند،و بدون شک اگر موقعیتی مناسب بدست بیاورند، تصمیم خود را عملی خواهند کرد، با آرزوی اینکه شاید آینده بهتری در انتظارشان باشد.

باید گفت ظرفیت ها و منابع کشور عزیز ما ایران به حدی است که با کمی تدبیر درست ،بتوان بسیاری از مشکلات اساسی جامعه، بخصوص جامعه جوانان را مرتفع کرد،جوانانی که به گفته مسئولین،آینده سازان این مرز و بوم هستند،آنها باید احساس امنیت در خود و آینده شان را بخوبی حس کنند،تا برای رسیدن به هدف خود انگیزه کافی داشته باشند.

انتظار است که دولت با ایجاد اشتغال،در تحقق انگیزه برای جوانان قدم های بزرگ تری بردارد،چرا که غفلت در این موضوع می تواند اثرات جبران ناپذیری از خود برجای بگذارد.

با کمی پرس و جو خواهیم دید که سن ازدواج در جامعه بسیار بالا رفته است،وقتی جوانان، مشکلات معیشتی خانواده های خود را از نزدیک می بینند ،در نتیجه ازدواج را برای خود ، یک احساس مسئولیت بزرگ و یک اشتباه می دانند،از این سو تلاش می‌کنند که هیچ گاه مرتکب این اشتباه بزرگ نشوند و از تشکیل یک زندگی‌ مشترک فراری باشند‌.

از این رو، بدون شک مهم ترین اولویت دولت باید رسیدگی به دغدغه ها و مشکلات جوانانی باشد که با اکثریت آرا،دولت خود را حمایت کرده اند،آنها حمایت کرده اند و اکنون نیاز به حمایت دارند.

  • نویسنده : پویا طوفانی