حرف تازه – امیر هاشمی مقدم، مدیر برنامه‌های علیرضا جهانبخش، ستاره این روزهای فوتبال ایران و هلند با روزنامه بین المللی هلند درباره آینده موکلش گفت و گو کرد. روزنامه بین المللی هلند نوشت: تلفن امیر هاشمی مقدم در چند هفته گذشته به شدت زنگ می خورد. لژیونر سابق اکنون مدیر برنامه علیرضا جهانبخش، مهاجم […]

حرف تازه – امیر هاشمی مقدم، مدیر برنامه‌های علیرضا جهانبخش، ستاره این روزهای فوتبال ایران و هلند با روزنامه بین المللی هلند درباره آینده موکلش گفت و گو کرد.

روزنامه بین المللی هلند نوشت: تلفن امیر هاشمی مقدم در چند هفته گذشته به شدت زنگ می خورد. لژیونر سابق اکنون مدیر برنامه علیرضا جهانبخش، مهاجم آلکمار است که این روزها محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

هاشمی مقدم درباره شایعات پیشنهاد و توجه باشگاه ناپولی ایتالیا به جهانبخش که آقای گل فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸ هلند شده است، گفت: درست است ناپولی به دنبال او است اما تا به امروز به صورت مشخص با این باشگاه مذاکره ای انجام نشده است. ما از توجه باشگاه ایتالیایی باخبر هستیم و این باشگاه در طول فصل از نزدیک مراقب علیرضا بود.

وی افزود: البته ناپولی تنها مشتری جهانبخش نیست. باشگاه های زیادی هستند که به دنبال جذب او هستند. با این وجود هنوز هیچ باشگاهی به صورت رسمی به آلکمار برای جذب او پیشنهاد نداده است. علیرضا نمی خواهد هنوز به این پیشنهادها فکر کند و می خواهد تمام تمرکزش بر روی باشگاه باشد. نمی خواهم علیرضا را با اعلام پیشنهاد های مختلف نگران کنم.

مدیر برنامه ستاره ایرانی در ادامه عنوان کرد که پول هنگفت برای علیرضا اهمیتی ندارد و گفت: پیشنهاد مالی بالا برای علیرضا اهمیتی ندارد. او هرگز به چین یا منطقه خاورمیانه نخواهد رفت. حتی اگر این باشگاه ها ۱۰۰ میلیون یورو هم پیشنهاد دهند نخواهد پذیرفت. البته واقعیت این است نباید آنها تماس بگیرند. علیرضا می خواهد برای ایران افتخار آفرینی کند و دوست دارد به عنوان یک بازیکن ایرانی سربلند باشد.

وی ادامه داد: اگر باشگاه ها به ما پیشنهاد دهند ما دائما درخواست می کنیم که می خواهیم سرمربی تیم را ببینیم. شایسته نیست که علیرضا را تنها یک مدیر ورزشی یا استعدادیاب جذب کند بلکه باید سرمربی تیم باید او را بخواهد و در برنامه های آینده اش حضور او را درنظر بگیرد. باید آینده ورزشی مشخصی برای علیرضا تعیین شود. امیدواریم جام جهانی آینده اش را روشن کند تا در طی این مسابقات درگیر مشخص کردن آینده اش نباشیم.

هاشمی مقدم درباره اینکه احتمال دارد علیرضا در لیگ هلند بماند و به تیم دیگری برود، گفت: لیگ هلند بازیکنان بزرگی را به لیگ های معتبر دنیا ترانسفر کرده است. فکر می کنم روماریو، رونالدو، لویس سوارس و فان نیستلروی از جمله بازیکنان بزرگی هستند که از این لیگ به لیگ های معتبر دنیا رفتند. اگر پیشنهادی کوتاه مدت به مدت یک فصل یا دو فصل برای مثال از آیندهوون یا آژاکس داشته باشیم به نظرم بهترین انتخاب برای جهانبخش است.

مدیر برنامه هافبک ملی پوش کشورمان درباره تعامل باشگاه آلکمار برای دادن رضایت به علیرضا به جدایی گفت: ما با هماهنگی کامل با باشگاه آلکمار کار می کنیم. ما در سال های گذشته به این شکل عمل کردیم و این کار را ادامه می دهیم. علیرضا اصلا نمی خواهد برای باشگاه مشکلی ایجاد شود یا درگیری و نزاعی ایجاد شود. سال ها است که علیرضا برای این باشگاه بازی می کند و ما با آنها با سازش صحبت می کنیم.

این روزنامه هلندی در پایان نوشت: آلکمار می تواند جهانبخش را به عنوان معدن طلای جدیدش به شمارد. چون در سال ۲۰۱۶ با فروش یانسن به تاتنهام ۲۰ میلیون یورو کسب کرد و به نظر می رسد آلکمار دوباره می تواند با فروش جهانبخش که ۲ سال از قراردادش با این باشگاه باقی مانده است، تجدید قوای مالی شود.